2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeği sütüyle doymayan var mı?bizim ilk ay kilo sorunumuz oldu sütümle doymadı mama verdim emzirdikten sonra yeterli kiloya ulaştı ama ilk günden beri sağlık ocağındaki ebe anne sütü ver mama verme diyip duruyor gerekirse eds yap diyor eds yaptım ama uğraşılcak gibi değil sağıyorumda sol gögsümdeki sütüm azaldı sağ ile daha çok süt emiyor buna rağmen sürekli sağ diyor sağlık ocağı ama çocuk doymuyor ağlıyor emzirsem de

Canım ben uyutuyorum.. bir ileri bir geri... Asla uyumayan bebek benimki :) bazen ise yarıyor bazen banamisin demiyor
Dün gece denedim ben de işe yaradı…Ama omurgası için zararlı diyenler var uzun uyumuyorlar aslında..içime sinmedi kötü hissettim

Hangi takviyeyi kullandın canım benim sütüm hala az doyurmuyor
İyi şeyler söylemek isterdim ama lohusa sendromum devam ediyor her gün ağlıyorum malesef ne zaman geçecek bilmiyorum
Sürekli kırkı çıksın rahatlıcam diye kendimi avutuyorum en azından şu sarılık tehlikesi geçse 1,5 saatte bir emzirme derdim olmasa bi nebze olsun rahatlarım diyorum Allah yardımcımız olsun gerçekten çok yıpratıcı
Bestlak damla ve solgar brewers yeast kullandım canım beslenmemi de düzenledim süt artırıcı ne varsa yedim içtim ama bence asıl etkiyi sağmak gösterdi ilk sağım yaptığımda damla çıkmamıştı mochiye, wee babynin dandik bi pompası var her emzirme sonrası onu pompalaya pompalaya damla damla çıkartmaya başladım sonra mochiyi de takınca damla akmaya başladı böyle böyle artarak devam etti

Kayınvalide ya da anne birisi oluyo mutlaka canım Allah razı olsun onlardan. Altını açınca bana mısın demiyor tamamen soyundurmam gerekiyor bu defa üşütmesinden korkuyorum çiş sayısı kaka sayısı şu an olması gerektiği gibi çarşamba kontrolümüz var inşallah doktor olumlu bi şeyler söyler de ben de uyumasına izin verebilirim çocuğumun artık. Ben sağmayı bıraktım çok korkuyorum boğulmasından

Sadece anne sütüyle besleyenler bebeginizin günlük kaka sayısı kaç? 26 günlüğüz şimdiye kadar 3 kaka vardi son iki gündür kaka yapmadı bebeğim. Gaz problemi de var ondan mi acaba

inşallah bizimki de artık acıktıkça uyanır ve karnını doyuracak kadar emer. Çok zorlanıyorum boğazına kaçma durumunda ya inşallah ben de alışırım aklım çıkıyor benim kayınvalidem kalıyor genellikle yanımda işleri o hallediyor ona kalsa herkes gelsin aradan çıksın mevlidle falan uğraşmayalım eşim zaten benden de yumuşak başlı ben annemi tembihledim akrabalara mevlid yapacak o zaman gelin dedirtiyorum ama arkadaş çevrelerine birinci derece yakınlara bi şey diyemiyoruz

Teşekkür ederim canım benim çok haklısın geçecek biliyorum kendimi salmamaya çalışıyorum en güçlü olmam gereken zamandayım o minik yavrunun her şeyiyim kıyamıyorum ama bir an evvel geçtiği günlere ışınlanalım inşallah ya da en azından daha kolay olduğu günlere

Kızlar bebeğimin bir gözü çapaklanmış kapanmış gibi açamıyor. Kayınvalimdem emzirirken göğsün değmiştir yine de anne sütü sür pamukla dedi. Sizce ne yapmalıyım ?

Kızlar bebeğimin bir gözü çapaklanmış kapanmış gibi açamıyor. Kayınvalimdem emzirirken göğsün değmiştir yine de anne sütü sür pamukla dedi. Sizce ne yapmalıyım ?
Benim oğlumda olmuştu canım baya da uzun sürmüştü bol bol anne sütü sürüp pamuk ile sil.Göz pınarından burun kenarına dogru parmağınla masaj yap henüz göz yaşı kanalı tam oluşmadığı için tıkanıyormuş doktor tavsiyesi ile bu şekilde yaptık biz.

Kızım hala karnını doyuracak kadar değil fazlasını emiyor ve kusuyor Benim kv’ye kalsa o da her gelmek isteyene okey verir. Ben ziyaretçi kabul etmiyorum hastalık var bebeğimin daha aşıları yapılmadı gelmek isteyen olursa gelin müsait değil diye söyle diyorum. Sonuçta kendi evime giren çıkana ben karar veririm birinci derece bile olsa. Kv’ler kapatılsın

Canım bizim çapaklanmalı ama dr. Kaynamış ılıtılmış suya pamuk ıslatıp içten dışa gözü her sabah sil çapak olmaması için dedi yenidoğanın göz yalı kanalları oluşmadığı için tıkanıyormuş önüne geçmek için pamukla göz pınarına bastır içten dışa masaj yap tıkanmasın dedi her sabah pamukla ıslatıp masaj yapıyorum içten dışa gözlerini temizliyorum yumuşak salya gibi çapak oluyor pamuğa geliyor zaten temizleniyor masajı bir kez yapıyorum ama gözünde pislik görürsem bazen çok ağlayınca yine oluyor hemen yine temizliyorum

Bebeğin çok uyuması iyi değil dedi bana doktorum ya kan şekeri düşer uyudukça uyur ya da bir sıkıntısı var gibi düşünürüz tepkisiz diye dedi bende kendimi öyle avutuyorum çünkü çoğu zaman uyumuyor artık bilinçli etrafa bakıyor

Tamamdır teşekkür ediyorum. Deneyelim biz de

Bizim ki de öyle sürekli bi kusma değişmekten yoruldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…