2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimkinin sadece 5 ceyregu var gelenler 200 tl getiriyor yada kiyafer
Yine iyi 5 de az değil ya
Anneannesi dedeleri teyzeleri halası
Eşimin dayısı amcası anneannesi
Yakın arkadaşlarımız sağolsunlar beklemiyordum açıkçası her şey bu kadar pahalı iken
Ben de bu sefer beklemiyorum işte pahalılıktan hastaneye o kadar çiçek geldi ki ben şok her çiçek ne kadar kim bilir
Vermez insanlar demiştim

Aile sağlığı merkezinde aşıları(özel aşılar hariç), boy/kilo/baş çevresi izlemleri, 9.ay ve 5. yaşta hemogram tahlili yapılır. 5,. günden sonra topuk kanı alınır, D vitamini başlanır, devamında kullanıp kullanmadığı sorgulanır. Anne sütü/mama sorgulanır. Her izlemde çocuğun genel durumu sorgulanır. Çeşitli zamanlarda göz, obezite, otizm taraması yapılır. Yenidoğan işitme testi ve kalça usg sonucu sorgulanır. Sizin lohusa boy/kilo/hemogram/depresyon/kanama izlemleriniz yapılır. Genel bir takip yapılır.
Ama asıl olarak çocuk doktoruna takipli olması gerekir. Zaten hastanelerde çocuk doktoru ilk yenidoğan muayenesini gerçekleştiriyorlar. 5./15. günlerde, sonrasında aylık, sonrasında senelik takipler için çocuk doktoru kontrolünde olmalısınız.

Tamamdir teşekkür ederim bilgi için

Arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz sabah göbeği böyle gördüm
Normal mi doktora götüreyim mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…