2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hamileyken doğum yapanları okudukça biz de öyle olur muyuz acaba bebişimle falan diye düşünürdüm olunuyomuş kaçarı yokmuş hamileliğim ne kadar rahat geçtiyse lohusalık bi o kadar perişan etti beni. Bebişimin beslenmesi 2 günlükken çok yetersiz denilince gözlerimde yaş kalmayana kadar ağladım yatış yapmamız gerekebilir dediler çocuğumu besleyebilmem için uyanması gerekiyordu ama asla uyandıramıyordum ne yaptımsa,5 saat uyurdu bıraksam, emmeye enerji bulamadığı için kısır döngüye girmiştik. O derin uykudayken uyanmaya enerjisi yokken uyandırmaya çalışmak o kadar zor ki uyumasın artık diye dua ettim kaç kere beslensin yeter ki sarılık olmasın,biberonla bi gün mama verdim bu sırada deli gibi süt sağma döngüsüne girdim emzir sağ emzir sağ uyku ne unuttum 1 gün boyunca biberonu verince bu defa mememi istemedi kafa atmaya başladı mememe savaş verdik 3-4 gün. Sağma yapmak işe yaradı sütüm arttı tabi takviye falan da aldım şimdilerde de farklı bi derdimiz var sütüm çok tazyiklendi çocuğum sürekli boğulma tehlikesi geçiriyor emzirmek kabusum oldu sürekli diken üstündeyim boğulacak diye dikkatlice izlemem gerekiyor her emzirmede illa tıkanıyor dikey emzirme yapmaya başladım bu defa kollarımda güç kalmadı deli gibi ağrıyor. Burnunda da biraz tıkanıklık var gece uykusu sürekli mızıldanarak sürekli sekresyonlarla tıkanarak geçiyor gözüm sürekli üstünde. Kalça eklemimde bi sıkıntı var üstüne basamıyorum topallıyorum resmen 10 kilo verdim 12 günde. Evde sürekli misafir oluyor gelmek isteyene gelme diyemiyoruz ama ben odada emzirmeyle bu dertlerle uğraşırken çıkıp hepsine siktir çekesim geliyor bazen

Hangi takviyeyi kullandın canım benim sütüm hala az doyurmuyor
İyi şeyler söylemek isterdim ama lohusa sendromum devam ediyor her gün ağlıyorum malesef ne zaman geçecek bilmiyorum

İnşallah düzene girer. Yardım edeniniz var değil mi benim de bebeğim zor uyanıyor ama beslenmede sıkıntımız yok diye umuyorum. 3 saatte bir uyandırmaya başladım. 40 dk uğraşıyorum bazen. Uyanması için altını açtınız mı? Bi nebze daha kolay uyanıyor. Sağ göğsümde süt sağarken fışkırır gibi oluyor arada. Ben de korkuyorum

Bunları bütün anneler yaşıyor öncelikle yalnız olmadığını bil. Bende aynı şekilde uyandırırken çok zorlanıyordum ağlıyordum bazen uyandıramıyordum. 15 günlükten sonra bu durum değişti kendisi acıktıkça emdi, şimdilerde de uyumuyor. Benimde sütüm tazyikli geliyor ve hemen hemen her beslenmede boğazına kaçıyor alıştım artık. Bize de bebek görmeye gelmek isteyen çok oluyor. Salgın var diyerek kimseyi kabul etmiyorum isteyen kırılsın darılsın hiç umurumda değil kimse yüzünden çocuğumu riske de atamam misafir de ağırlayamam açıkçası. Bu kadar derdinin içinde birde misafirlerle uğraşma sen gelmeyin diyemiyorsan eşin desin veya yanında kim kalıyorsa o desin birinin müdahale etmesi şart. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Hem meme hem mama veren arkadaşlar emdikten hemen sonra mama veriyor musunuz yoksa biraz zaman geçmesini bekliyor musunuz?

Hem meme hem mama veren arkadaşlar emdikten hemen sonra mama veriyor musunuz yoksa biraz zaman geçmesini bekliyor musunuz?
Ben önce meme veriyorum ama yetmiyor üstüne 60 cc mama yapıyorum Hipp combiotic onu veriyorum yaklaşık 2-3 saatte bir net 60 cc mama içiyor meme de alırsa yanına kar , doymuyor çocuk anlamadım doktor yeterli bu kadar diyor ama hep aranıyor

Evet hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz benim ikinci ama birinciden farkım yok bazen boğulacak gibi oluyorum, hele iki kalbe birden yetmeye çalışmak haksızlık yapıyor muyum düşüncesi benim kalbimi parçalıyor…uykusuzluk ölümüne yorgunluk bir yandan..annem ile sürekli kavga sürekli sinir harbi bir yandan..biz şu anda en zor zamanlarını yaşıyoruz aylar geçtikçe herşey çok daha kolay ve güzel keyifli olacak sadece biraz sabır güzel anneler

Beni gerçekten tek yoran gece uykusuzluğu yavrumun bir zorluğu yok başka gece beni uyutsa sabah dinç olucam verimli olurum ama böyle pert haldeyim saç baş pijama bi yandan hiç böyle hayal etmemiştim ya saçımı tarıyorum gün içinde makyaj da yapıyorum giyiniyorum yok hala ölü gibiyim

Heh bende ayni sekil 30cc yapmayi dusunuyorum her emmede olmasada gunde 4 defa veririm sut ne kadar emiyor anlamiyorum zaten bide slikon uc ile emiyor iyice anlamiyorum bende aynı mamayı kullanıyorum cok sukur bi sorun yapmadi

Heh bende ayni sekil 30cc yapmayi dusunuyorum her emmede olmasada gunde 4 defa veririm sut ne kadar emiyor anlamiyorum zaten bide slikon uc ile emiyor iyice anlamiyorum bende aynı mamayı kullanıyorum cok sukur bi sorun yapmadi
İlk gün dışında 30 cc yetmez dedi bizim doktor bize yetmedi de 3. Gün 60 cc ye geçtik doymuyordu hala 60 üstüne meme veriyorum muhtemelen memeyle 80-90 oluyordur içtiği 22 günlük oldu
Sütüm sağımda toplam iki memeden 30-40 arası çıkıyor

Benide en çok yoran gaz sancıları ve uykusuzluk oldu. Akşam 18.00’de başlıyor huysuzlanmaya gece 01.00’e kadar devam ediyor o saatte uyuyor. O uyuyana kadar nasıl sakinleştirecem diye akla karayı seçiyorum. Çok ufak olduğu için oyalamakta mümkün değil. En zor zamanları bu zamanlar bence. Biraz daha büyüyünce herşey daha iyi olacak inşallah

İnşallah

Katılıyorum beni de en çok zorlayan şey gece uykusuzluğu

Kuzu yaşadıklarının aynılarını yaşıyoruz yalnız değilsin öncelikle bunu bil. Emzirirken alt pijamasini çıkar bezle kalsın battaniyeisne sar ayaklarıyla, parmaklarıyla oyna bu arada yanında eşin varsa o da yapabilir sevmiyorlar ayaklarıyla oynanmasini. Yuzunu islak mendille sil.Ilkinde yasadim premature olmasina baglamistim ikincide de yasayinca oturdum agladim bu da mi oyle olacak diye meger tum bebeklerde olan bir durummuş, normal yani.Gelip geçici süreçler memeler de terbiye olacak çektikçe ihtiyacına göre gelecek bir süre sonra emzirme daha kolaylaşacak her yerde her şartta emzireceksin bebegini alışacaksın ikiniz için de yeni bir deneyim alışmak için birbirinize zaman ver hemen olacak bir şey değil. Zor. Ama unutuluyor demek ki aynı yollara ikinci, üçüncü kez kendimizi attigimiza göre. Bu arada lohusaligin da çok etkisi var yine hormonlar yönetiyor bizi geçecek emin ol geçecek

Kızlar tv izliyor musunuz biz de açık yoksa kafayı yerim bebiş bana dönük oluyor önüne yastıkta koyuyorum tv yi görmüyor ama sesleri alıyor İngilizce açmaya çalışıyorum alt yazılı şeyler izliyorum kuzenim 7 aylık bebişi evde asla tv açılmıyormuş insan 4 duvar arası nasıl durur ya kafayı yerim sessiz duvara baka baka

Doktorum bana ödem olabilir el ve ayaklarında ayaklarını sarkıtarak oturma demişti sende öyle yap eğer hamileyken karnın çok şişmişse biraz geç inebilir ama iç karnın geniş ve çok şişmemişse daha erken iner benim 2. Haftaya kadar inmişti ha ileyken karnım çok yoktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…