2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kaç cc
Kaç cc veriyorsunuz? Ben 60 veriyorum ama doyuyor mu emin değilim yani doymadığında zaten ağlıyor aranıyor ama yarı aç yarı tok mu kalıyor işte bilemedim
30 la başladım 60 a çıktım baktım doymuyor 2 gündür 80 veriyorum 4-5 saatte bir veriyorum o aradada emziriyorum tabi

Kızlar hamileyken doğum yapanları okudukça biz de öyle olur muyuz acaba bebişimle falan diye düşünürdüm olunuyomuş kaçarı yokmuş :KK43: hamileliğim ne kadar rahat geçtiyse lohusalık bi o kadar perişan etti beni. Bebişimin beslenmesi 2 günlükken çok yetersiz denilince gözlerimde yaş kalmayana kadar ağladım yatış yapmamız gerekebilir dediler çocuğumu besleyebilmem için uyanması gerekiyordu ama asla uyandıramıyordum ne yaptımsa,5 saat uyurdu bıraksam, emmeye enerji bulamadığı için kısır döngüye girmiştik. O derin uykudayken uyanmaya enerjisi yokken uyandırmaya çalışmak o kadar zor ki uyumasın artık diye dua ettim kaç kere beslensin yeter ki sarılık olmasın,biberonla bi gün mama verdim bu sırada deli gibi süt sağma döngüsüne girdim emzir sağ emzir sağ uyku ne unuttum 1 gün boyunca biberonu verince bu defa mememi istemedi kafa atmaya başladı mememe savaş verdik 3-4 gün. Sağma yapmak işe yaradı sütüm arttı tabi takviye falan da aldım şimdilerde de farklı bi derdimiz var sütüm çok tazyiklendi çocuğum sürekli boğulma tehlikesi geçiriyor emzirmek kabusum oldu sürekli diken üstündeyim boğulacak diye dikkatlice izlemem gerekiyor her emzirmede illa tıkanıyor dikey emzirme yapmaya başladım bu defa kollarımda güç kalmadı deli gibi ağrıyor. Burnunda da biraz tıkanıklık var gece uykusu sürekli mızıldanarak sürekli sekresyonlarla tıkanarak geçiyor gözüm sürekli üstünde. Kalça eklemimde bi sıkıntı var üstüne basamıyorum topallıyorum resmen 10 kilo verdim 12 günde. Evde sürekli misafir oluyor gelmek isteyene gelme diyemiyoruz ama ben odada emzirmeyle bu dertlerle uğraşırken çıkıp hepsine siktir çekesim geliyor bazen
Aynı şeyleri yaşıyorum bende lohusalığım berbat geçti sürekli birileriyle uğraşmak zorunda kaldı. Bebeğim de sütüm tazikli geliyor diye sürekli boğazında süt kalıyor aşırı korkuyorum. Makas yapıp sütü kesmeye çalışıyorum dik pozisyonda emziriyorum öncesinde biraz sağıyorum biraz boğulma durumunu azalttım ama hala oluyor

Hepimiz aynıyız arkadaşlar gerçekten yazdıklarınızda hep kendimi görüyorum benimde en büyük sorunum süt tazyikli geliyor akıyor tutamıyorum bir anda süt boşalıyor mamayı kestim çünkü mama yiyince bebiş emmiyor benim süt çöp oluyor memelerin terbiye olması gerekiyormuş aman herkesi terbiye ettim de memeler kaldı 🙄 yarın annem gidiyor kv yanımda ama cinnet sebebi eşimle sürekli kavga ediyoruz ve gerçekten kv kapatılsın 🤲🏻

Kızlar bebeği sütüyle doymayan var mı?bizim ilk ay kilo sorunumuz oldu sütümle doymadı mama verdim emzirdikten sonra yeterli kiloya ulaştı ama ilk günden beri sağlık ocağındaki ebe anne sütü ver mama verme diyip duruyor gerekirse eds yap diyor eds yaptım ama uğraşılcak gibi değil sağıyorumda sol gögsümdeki sütüm azaldı sağ ile daha çok süt emiyor buna rağmen sürekli sağ diyor
sağlık ocağı ama çocuk doymuyor ağlıyor emzirsem de
Benimki de doymuyor hele sağ iyice az onu emmek istemiyor. Sağlık ocağındaki mama verme diyor. Ekmek yiyince kilo alınır tabi diyor. Mamayı ekmekle bir tutuyor. Şimdi sağı çoğaltmaya çalışıyorum. Sağmaları fazlalaştırdı.

Sütüm az diye hiç kendimi üzemem ya ne yapayım elimden bu geliyor eşimin Hollandalı arkadasları bahsetti iğne vuruyorlarmış kendilerine emzirmemek için şok oldum süt kesilsin istiyorlarmış bazıları normalmiş bu durum
Olduğu kadar veriyorum artık damla vitamin takviye her şeyi içiyorum max 30 çıkıyor elimden gelen bu muhtemelen 2-3 aya da komple keserim anne sütünü sürekli ekşi süt kokulu haldeyim zaten kendimden bıktım 🥹

Kızım hala karnını doyuracak kadar değil fazlasını emiyor ve kusuyor 😊 Benim kv’ye kalsa o da her gelmek isteyene okey verir. Ben ziyaretçi kabul etmiyorum hastalık var bebeğimin daha aşıları yapılmadı gelmek isteyen olursa gelin müsait değil diye söyle diyorum. Sonuçta kendi evime giren çıkana ben karar veririm birinci derece bile olsa. Kv’ler kapatılsın 😁
Keşke midelerinin dolduğunu gösteren bi gösterge falan bi şey olsa bebişlerde böyle tırlatıcaz gibi 🥲 ben böyle dedikçe bi de aman be bi şey olmaz sakınma o kadar demesi yok mu…

Hepimiz aynıyız arkadaşlar gerçekten yazdıklarınızda hep kendimi görüyorum benimde en büyük sorunum süt tazyikli geliyor akıyor tutamıyorum bir anda süt boşalıyor mamayı kestim çünkü mama yiyince bebiş emmiyor benim süt çöp oluyor memelerin terbiye olması gerekiyormuş aman herkesi terbiye ettim de memeler kaldı 🙄 yarın annem gidiyor kv yanımda ama cinnet sebebi eşimle sürekli kavga ediyoruz ve gerçekten kv kapatılsın 🤲🏻
Benim kv de bende çok kalıyor kafayı yemek üzereyim. Kendimi zor tutuyorum. Zaten normal biri değil benim kv bide şu süreçte iyice çıldırdı beni çok zorluyor. Onun yüzünden eşimle aram bozuluyor. Annesine ses çıkarmayı bilmediği için bizim aramız bozuluyor. Valla şu süreçte umarım evliliğime bi zarar gelmez

Bizim babaanne ve dede gelmedi bana hayırlı olsun bile demediler küsüz çünkü oğullarını arayıp hayirlamislar buna da şükretmeliymisim ellerde ne kötü kv ler varmış bla bla bla
Aman zararları olmasın da yeter uzak olmak iyidir bu durumda 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Benim kv de bende çok kalıyor kafayı yemek üzereyim. Kendimi zor tutuyorum. Zaten normal biri değil benim kv bide şu süreçte iyice çıldırdı beni çok zorluyor. Onun yüzünden eşimle aram bozuluyor. Annesine ses çıkarmayı bilmediği için bizim aramız bozuluyor. Valla şu süreçte umarım evliliğime bi zarar gelmez
Kız biz aynı kişi olabilir miyiz 😂😂 ben dün en son eşime ayrılalım dedim o kadar bunaldım aman herkesi Allah’a havale ediyorum cidden o kadar ağlattı ki beni hem eşim hem o artık umursamıyorum

Kız biz aynı kişi olabilir miyiz 😂😂 ben dün en son eşime ayrılalım dedim o kadar bunaldım aman herkesi Allah’a havale ediyorum cidden o kadar ağlattı ki beni hem eşim hem o artık umursamıyorum
Bende boşanmayı düşündüğümü söyledim. Ama diyorum ya benim bebekten önceden beri kaynana ile problemlerim vardı eşimde hep ortayı bulamıyordu bebekten sonra dank etti ayrılmayı düşünmeye başladım dile de getirdim. Artık çekemiyorum. Bende çok ağladım Allah'a havale ediyorum göğüs ucumdan çocuğun doymasına kadar laf etti. Bi ara oğlumu kucağıma aldım oğlum da ağladı buda dedi ki millet annesinin kucağında susar sen ağlıyorsun dedi o gün o kadar üzüldüm ki beddua etmeyi sevmem ama çok fazla psikolojik baskı yaptılar bana. Göz yaşlarım önünde dursun

Bende boşanmayı düşündüğümü söyledim. Ama diyorum ya benim bebekten önceden beri kaynana ile problemlerim vardı eşimde hep ortayı bulamıyordu bebekten sonra dank etti ayrılmayı düşünmeye başladım dile de getirdim. Artık çekemiyorum. Bende çok ağladım Allah'a havale ediyorum göğüs ucumdan çocuğun doymasına kadar laf etti. Bi ara oğlumu kucağıma aldım oğlum da ağladı buda dedi ki millet annesinin kucağında susar sen ağlıyorsun dedi o gün o kadar üzüldüm ki beddua etmeyi sevmem ama çok fazla psikolojik baskı yaptılar bana. Göz yaşlarım önünde dursun
Ya gitsin niye kalıyor seninle sen lohusasın geçir cinnet hakkındır yalnız kalmak istiyorum size ihtiyacım yok de o da yani ayıp ya kendi anne olmamış gibi sanki bu yollardan geçmemiş gibi yazıklar olsun

Keşke midelerinin dolduğunu gösteren bi gösterge falan bi şey olsa bebişlerde böyle tırlatıcaz gibi 🥲 ben böyle dedikçe bi de aman be bi şey olmaz sakınma o kadar demesi yok mu…
Eşimde geçen gün diyor ki bir kapatma tuşu olsa robot mu bu yahu göstergesi tuşu falan 😂😂 rahat ol boğazına kaçarsa kafası ayaklarından aşağıda kalsın yan çevir sırtına pat pat yap düzelir merak etme

Kızlar tv izliyor musunuz biz de açık yoksa kafayı yerim bebiş bana dönük oluyor önüne yastıkta koyuyorum tv yi görmüyor ama sesleri alıyor İngilizce açmaya çalışıyorum alt yazılı şeyler izliyorum 🤭 kuzenim 7 aylık bebişi evde asla tv açılmıyormuş insan 4 duvar arası nasıl durur ya kafayı yerim sessiz duvara baka baka
Ay tabiki izliyorum bütün gün napcaz valla kafayı yerim

Ya gitsin niye kalıyor seninle sen lohusasın geçir cinnet hakkındır yalnız kalmak istiyorum size ihtiyacım yok de o da yani ayıp ya kendi anne olmamış gibi sanki bu yollardan geçmemiş gibi yazıklar olsun
Kaç kere gitti. Eşim çağırıyor geri geliyor. Hepsi eşimin suçu. Neden annene herşeyi danışıyoruz diyorum neymiş tecrübeliymiş. Tecrübesi eski kurallarından ibaret. Çocuğa emzik tutturmak için bal reçel sürecekti emziğe. Eşim de daha bunlara inanıyor. Evliliğim çok sarsıldı eşime bakış açım değişti. Evet Allah'a şükür bir çocuğumuz oldu ama şu süreçte benim mutluluğuma engel oldular. Çok yıprattılar beni yapılanları anlatsam burda şoka girersiniz.

Kaç kere gitti. Eşim çağırıyor geri geliyor. Hepsi eşimin suçu. Neden annene herşeyi danışıyoruz diyorum neymiş tecrübeliymiş. Tecrübesi eski kurallarından ibaret. Çocuğa emzik tutturmak için bal reçel sürecekti emziğe. Eşim de daha bunlara inanıyor. Evliliğim çok sarsıldı eşime bakış açım değişti. Evet Allah'a şükür bir çocuğumuz oldu ama şu süreçte benim mutluluğuma engel oldular. Çok yıprattılar beni yapılanları anlatsam burda şoka girersiniz.
Tahmin edebiliyorum sakın lafını esirgeme sen eşimle aram bozulmasın diye düşünme bunu eşin düşünsün sana suan her şey serbest lohusasın insan zaten normal psikolojide olmuyor ben hiç esirgemiyorum lafımı elimde değil sürekli öfkeliyim zaten her şeye eşimi bile gözüm görmüyor uyuz oluyorum herkese nolcak bilmiyorum ya

X