2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeği çok zor uyanan var mı? Kaç saatte bir uyandırıyorsunuz? 2 saatte bir uyanmak istemiyor 😕
Bebeğiniz kaç günlük benim doktorum 2 saatte bir besleme ilk 72 saat için geçerlidir. Onun dışında sarılık tehlikesi yoksa isteği zaman o uyanır pilli bebek mi bu 2 saatte bir besleyip uyutacaksın dşye kızdı hatta bana. 4-5 saate kadar uyuyabilir özellikle geceleri dedi

Bebeğiniz kaç günlük benim doktorum 2 saatte bir besleme ilk 72 saat için geçerlidir. Onun dışında sarılık tehlikesi yoksa isteği zaman o uyanır pilli bebek mi bu 2 saatte bir besleyip uyutacaksın dşye kızdı hatta bana. 4-5 saate kadar uyuyabilir özellikle geceleri dedi
Uyuyor mu sizin bebeğiniz peki? Benim doktorum da 15 günden sonra uyandırma dedi ama zaten uzun uyumuyor ki :KK43:

Kendi başınıza mısınız nasıl geçiyor günler ben de birkaç güne tek bakmaya baslayacagım biraz endişeliyim 🙏🏻
Tek basımayim ilk bi hafta eşim evdeydi izni bitmemişti düzenimizi kurduk haftalık gelecek bi temizlik için birini ayarladım geldiğimizde geldi evi temizledi sonra da haftalık geliyor
Sonrasında eşim ise başladı ben tekim gündüzleri geceleri de o ise gidecek diye hiç seslenmedim bu zamana kadar sadece bi kere seslendim onda da ciddi gazi vardı ve ağlamasını kesemedim ve yorgunluktan yıkılıyordum
Yemek işini bazen ben bazen eşim hallediyor bazen de dışardan eşimde bende çok obur insanlar değiliz bi yaptığımız iki gün gidiyor sağolsun arkadaşlarda getiriyorlar arada
İnanılmaz zor ve yorucu ama o kadar çok istiyordum ki ve bebeğim küçüktü diye o kadar çok korkuyordum ki şimdi hepimiz sağlıklı sıhhatli afiyetle olalım da her türlü elimden geldiğince halletmeye çalışıyorum

Günde kaç kere içiyorsun? Bende içiyorum ama gazına hiç yaramıyor gibi arttırsam mı acaba günde 1 içiyorum şuan
Bende günde 1 kere içiyorum benim bebeğimde çok gazlı. Gaz ilacı da kullanıyorum ama pek fayda etmedi gibi. Bazı bebekler çok gazlı oluyor ne yaparsan yap hiçbir şey fayda etmiyor kabullendim artık.

kızlar bebek çamaşırlarını ütülüyor musunuz? Ben kurutmaya atıyorum yumuşacık çıkıyor zaten ama sanki ütülemem gerekiyormuş gibi hissediyorum
İLk yıkayıp kurutmaya attığımda ütülemiştim şimdi kurutmadan çıktığı gibi kullanıyorum.

Bizimkide öyle ya kaka yapamıyor..
En son dün akşam 10da yaptı kaka.
Kizarip, ikiniyo gecede uyuyamadı hiç
Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim bebeğim burada okuduğum kadarıyla diğerlerine nazaran sakin bir bebek maşallah ama bizimde okuyor sabahladığımız ıkınmaktan uyuyamadığımız zamanlar. Belki sizlere fikir olur diye yazmak istedim
Ikınıp yapamıyorsa ayşe önerin gaz masajını yapıyorum her bir hareketi 50şer tane seri hafif bastırarak yapıyorum her hareket sonrasın bacakları karnına itiyorum en son bitince bebeğin sırtını göğsüme yaslayıp(amacım bebeği dik konumda tutmak) bacaklarını karnına itip max3dk bekliyorum anında bağırsak hareketi başlıyor ve ne varsa çıkartıyor. Bütün bunların öncesinde sıcak havlu ile karnı ısıtırsanız daha etkili oluyor.
Bazende bir yastık üzerine yüz üstü yatırıp popişe pıt pıt yapıyorum rahatlayıp uykuya dalıyor hemen.

Bugün 17. Gün oldu hala göbek bağı düşmedi geç düşen var mı aranızda kizlar
18.gün düştü oğlumumn göbek bağı

Aaa. 10 günlük bebek. Geceleri zor uyandırıyoruz 2 saatte bir uyandırmaya çalışıyordum

Hastanede bebekli annelerle konuştum 40 çıkınca uykusu biraz daha artacak gece dediler 😀 büyük umut ediyorum 1 buçuk 2 saatte bir uyanıyor gece geri de zor uyuyor 5 aylık bebeği vardı birinin gece 5-6 saat uyuyormuş bebiş çok imrendim 🤭

Uyumayınca yemek yapma ve yemek yeme işi nasıl oluyor? Bunu çok merak ediyorum çünkü artık uyumuyor kızım gaz sancısı yüzünden

Slingde yapıyorum hepsini.
Ama kızartma falan yapamam tabi, o tarz riskli işse taşıma koltuğunda tezgaha koyuyorum.

Aaa. 10 günlük bebek. Geceleri zor uyandırıyoruz 2 saatte bir uyandırmaya çalışıyordum

Sarılık ne alemde?
Uyandıramama bundan mı kaynaklı, gündüz de var mı mesela?
Eğer her şey sorunsuzsa bırakırdım ben uyusun diye.

Çok sevindim biz bi kere oğlumla helak olmuştuk sonra ikimizde 5 saat uyumuşuz 3 saate alarm kurmuştum ama uyanamamisim cok üzülmüştüm

X