2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bugün 17. Gün oldu hala göbek bağı düşmedi geç düşen var mı aranızda kizlar
Canım benim de dün 19. Gündü şükür dün düştü göbek kordonu kalın demişti doktor miraderm var solüsyon mutlaka al kullan ben 3 kez kullandım hemen düşdürdü göbeğe iki fıs yaptım içinden mendil çıkıyor onla sildim o düşürdü içim rahatladı banyoda yaptırmadım bugün ilk banyo günümüz :) miraderm al mutlaka pembe kutu

Kızlar göbek düşmesi için miraderm solüsyon var mutlaka kullanın 2 fıs fıs yapıp mendille sildim ertesi gün düştü çok şükür 19. Gün banyomuzu yapıcaz 🥹

Dışarda 3 saat buzdolabında 3 gün peki sağım sizi tatmin etti mi mochi alınmaya değer bi ürün mü
Geçen hafta 1 2 kez denedim hiç yapamamıştım boşa aldım diye düşünüyordum bugün birdaha deneyeyim dedim de yarısına kadar doldurdu 20dkda kolay geldi yani 🤷🏼‍♀️

Ben buraya yazmaya korkuyorum ama benim bebeğimin 16. Günü biraz fazla uyuyo hem gece hem gündüz 20 saat oluyordur herhalde bi akşamları 9 12 arası gazı tutuyo ağlıyo ama çoğunluk uykudan şikayet edince bizimki mi sıkıntılı diye bi korktum yoksa maşallah diyip yoluma devam mı edeyim emzirmek için bile zorla kaldırıyorum çoğunlukla
Ben dun çocuk doktoruna sordum bana 18-20saat uyuması normal dedi. 11.gündeyiz.

Canım benim de dün 19. Gündü şükür dün düştü göbek kordonu kalın demişti doktor miraderm var solüsyon mutlaka al kullan ben 3 kez kullandım hemen düşdürdü göbeğe iki fıs yaptım içinden mendil çıkıyor onla sildim o düşürdü içim rahatladı banyoda yaptırmadım bugün ilk banyo günümüz :) miraderm al mutlaka pembe kutu
Bende aldım 1 2 gün kullandim sonra kullanmadım kiti Yanlış bişi olmasın diye 🙈 tekrar kullanıyim o zaman 🙏 parça parça dökülmeye başladı kömür gibi bişi oldu 🥺

Sezeryan dikiş yerinin sağ tarafı çok ağrıyor bacağıma vuran bir zonklama var acaba gaz mi var başka bişi var ağrısı olan var mı ne yapnaliyim

Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim bebeğim burada okuduğum kadarıyla diğerlerine nazaran sakin bir bebek maşallah ama bizimde okuyor sabahladığımız ıkınmaktan uyuyamadığımız zamanlar. Belki sizlere fikir olur diye yazmak istedim
Ikınıp yapamıyorsa ayşe önerin gaz masajını yapıyorum her bir hareketi 50şer tane seri hafif bastırarak yapıyorum her hareket sonrasın bacakları karnına itiyorum en son bitince bebeğin sırtını göğsüme yaslayıp(amacım bebeği dik konumda tutmak) bacaklarını karnına itip max3dk bekliyorum anında bağırsak hareketi başlıyor ve ne varsa çıkartıyor. Bütün bunların öncesinde sıcak havlu ile karnı ısıtırsanız daha etkili oluyor.
Bazende bir yastık üzerine yüz üstü yatırıp popişe pıt pıt yapıyorum rahatlayıp uykuya dalıyor hemen.

18.gün düştü oğlumumn göbek bağı
Cok sagol canım Bi bakıcam masaja.
Ilık havlu yapıyoruz aynen.
❤️

X