2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bizde aynı durumdayız eşim en son marketten önlem diye bi bez bulmuş al bide bunu dene bezdum dedi😄 onu kullanmaya başladım birde hametan sürüyorum her değişimde yaralar iyileşmeye başladı kıpkırmızıydı popişi büyük oranda söndü kırmızılık. Bezin devamını bulabilecek miyiz bilmiyorum
Bugün bi doktora yazdık o da hametan alın yoksa geçmez kızarıklık demiş onu aldım denicem uyanınca

Maşallah ya bizimki 1 aylık oldu 600 gram almış ebe az kilo almış diğer ay da böyle olursa mama takviyesi gerekecek dedi. Bana çok az gelmedi ama mama vermek istemiyorum mastitten dolayı rahat emziremediğim için az aldı bence.
Doktor 600 ve üstü normal dedi bize. Bence ebeyi dinleme boşver

Kizlar 2 numara bebek bezine gececemizi nasıl anliycaz 🥺 sllepy bio natürel kullanıyorum okuduğum kadarıyla kalıplar küçükmüş
Evet kalıpları küçük. Bizimki bacaktan sıkmaya başladı öyle anladım. Doktor da göbek deliğinin altına inince anlarsın demişti ama saçma geldi bana o

Ya bana da çocuk daralıyor gibi geliyor ne eldiven ne bere takmadım. Ama emzirirken kulağı katlanmış hep tek kulağı kepçe oldu 🥹 düzelir mi acaba
Düzelir ya daha çok minikler 🥲 benim oğlum hep kucakta uyurdu onda da tek tarafı severdi genelde, kafasının o tarafı biraz yamuktu o bile düzeldi 🤭 kulak daha kolay bence

Kızlar merhaba. Ben 36+6 dayım şu an . Bebeğimin boynuna 1 tur kordon dolanmış. Doktor 2 tur dolanma olursa riske atmıyorum direk sezaryene alıyorum dedi. Hareketlerini sıkı takip et dedi. Forumda gezerken kordon dolanmasından ölen bebekler olduğunu da gördüm. Sizlerde böyle kordon dolanıp bebeği sorunsuz doğan oldu mu ?
Riske atmaya gerek var mı? Bir başkasında sorun olmasa dahi sizde sorun olabilir doktorunuzu dinleyin tamamen bu gibi şeyler diğer kişilerle kıyas olmaz çünkü sağlıkla gelsin yavrunuz ❣️🙏🏻🙏🏻 ben biraz pimpirikliyim bebiş sağlığında ufacık ihtimali bile göze alamam 🤭🙏🏻 38+3 de sezaryen oldum bir tur kordon dolanmıştı gerçi kordon olmasa da isteğe bağlı sezaryen düşünüyordum yine

Süt artırmak için bugün bundan aldım her gün bir bardak içiliyor vanilyalı süt gibi tadı çok güzel eğer artma olursa yazayım bakalım inşallah artar her sağımda toplam 30cc çıkıyor iki saatte bir benden :/

Eklentiler

• IMG_0281.jpeg
    IMG_0281.jpeg
    51,6 KB · Görüntüleme: 32
Riske atmaya gerek var mı? Bir başkasında sorun olmasa dahi sizde sorun olabilir doktorunuzu dinleyin tamamen bu gibi şeyler diğer kişilerle kıyas olmaz çünkü sağlıkla gelsin yavrunuz ❣️🙏🏻🙏🏻 ben biraz pimpirikliyim bebiş sağlığında ufacık ihtimali bile göze alamam 🤭🙏🏻 38+3 de sezaryen oldum bir tur kordon dolanmıştı gerçi kordon olmasa da isteğe bağlı sezaryen düşünüyordum yine
Canım düşündüğüm nasıl doğduğu değil. Sezaryen normal nasıl doğarsa doğsun . Kordon dolanmasından doğana kadar karnımda boğulma gibi bişey yaşarsa diye korktum. Doğum şekli için riske atamam asla zaten🥺

Canım düşündüğüm nasıl doğduğu değil. Sezaryen normal nasıl doğarsa doğsun . Kordon dolanmasından doğana kadar karnımda boğulma gibi bişey yaşarsa diye korktum. Doğum şekli için riske atamam asla zaten🥺
Ay Allah korusun canım içini ferah tut yok ben normal de direteceksin sandım hemen beni de panik tuttu 😅😅
Hiçbir şey olmaz doktor kontrolündesin bir kez dolanınca bisey olmuyor zaten doğum olarak sorun olur dedi benim doktorum yoksa anne karnında dolanmış dahi olsa beslenebiliyor sıkı sıkı değil demişti doğum esnasında boguyormus inmeye çalışırken o yüzden içini ferah tut ❣️❣️ az kaldı zaten kavuşmanıza da

Bisey dicem ne zaman uyku yoluna girecek gece 2 saatte bir uyanıyor pert haldeyim gece uykusu ne zaman başlar 20 günlük su an bitik durumdayım devamlı ağlıyorum hala uykusuzluktan
Söyle gece uyusa 5-6 saat rahat edicem of of

22 günlük bugün tam. Bizimkinin artık o 1 saat bile yok yani 20-25 dkya başlıyor max🥲 gazını çıkarmadan yatırınca zaten bittim bu sefer de üstte gaz olduğu için yatırdığım an başlıyo ıhı ıhı diye çıkarmaya çalışıyor yazık🥺 kusması da çok maalesef her yediğinde kesin az çok çıkarıyor bazen de ağız dolusu. Ne yapacağımı bilemiyorum
Bugün benim doktorum kusması iyi dedi burnu geniz açıyormuş sıpa doktorun yanında kustu bizim bi de kendi de gördü 😅🤣

Kızlar 3 gündür sağlık ocağından verilen d vitaminini veriyoruz. İnanılmaz gazı var uyanık olduğu her an ağlıyor. Gece asla uyumuyor. Gündüzleri memede uyuya kaldı kaldı yoksa kıpkırmızı oluyor ağlamaktan. Acaba D vitamini mi bunu yapıyor? Ne dersiniz

Ay Allah korusun canım içini ferah tut yok ben normal de direteceksin sandım hemen beni de panik tuttu 😅😅
Hiçbir şey olmaz doktor kontrolündesin bir kez dolanınca bisey olmuyor zaten doğum olarak sorun olur dedi benim doktorum yoksa anne karnında dolanmış dahi olsa beslenebiliyor sıkı sıkı değil demişti doğum esnasında boguyormus inmeye çalışırken o yüzden içini ferah tut ❣️❣️ az kaldı zaten kavuşmanıza da
Ben doktora da sordum bilemeyiz hiçbir şeyin garantisi yok sen dikkat et hareketleri say falan diyince ben karnımda da olabilir diye korktum kuzum. Çok teşekkür ederim ❤️❤️

Kızlar 3 gündür sağlık ocağından verilen d vitaminini veriyoruz. İnanılmaz gazı var uyanık olduğu her an ağlıyor. Gece asla uyumuyor. Gündüzleri memede uyuya kaldı kaldı yoksa kıpkırmızı oluyor ağlamaktan. Acaba D vitamini mi bunu yapıyor? Ne dersiniz
D vitamini sabah erken saatte vermek gerekiyormuş kaç gibi veriyorsunuz

X