2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kaç ml nasıl veriyorsun ?
Damla şeklinde canım 5-6 damla damlatıyorum günde 1 kere. Genelde akşam saatlerinde damlatıyorum rahat uyusun diye. Benim kız tadını da sevdi tükürmüyor. Damladan önce şurup kullanıyorduk tükürüyordu 😁

Kızım emerken arada saniyelik durup dinleniyor sonrasında alt çenesi titretip içmeye devam ediyor bazen bu şekilde titremesi oluyor sürekli değil. Bu şekilde değişik birsey yaşayan var mı niye olur bu ?

Kızım emerken arada saniyelik durup dinleniyor sonrasında alt çenesi titretip içmeye devam ediyor bazen bu şekilde titremesi oluyor sürekli değil. Bu şekilde değişik birsey yaşayan var mı niye olur bu ?
Evet bütün bebeklerde olan bir hareket normal birşey 🤗

Kızlar sağım yaparken fark ettiğim bir durum var sizlere de faydası olur diye yazayım dedim. Her iki göğsü sağdıktan sonra( tek göğüs ortalama 10 dk sağıyorum yani süt gelişi azalana kadar) baştan tekrar bir daha göğüsleri 10’ar dk sağıyorum ikinci tur sağımda gelen süt miktarı artmış oluyor. Ben faydasını gördüm umarım sizlerde faydasını görürsünüz 🌺

Göğüslerim taş gibi sağım yaptım sadece sağda bi damla süt geldi. İki tarafta da sertlik var sanırım Mastit oldum 😕😕😕 ne yapacağım ben 😕
Merhaba bebeğiniz yanınızda mı ? Yanınızdaysa bol bol emzirin.Göğüslerinize masaja yapmanız gerekli sıcak soğuk kompres uygulamanız gerekli.Ben çok uğraştım mastitle .Lahananın yapraklarını tek tek buzluya koydun donunca buzluktanncıkarıp bir bardakla ezin göğsünüze sarın

Kızlar aşırı bir kanama başladı bende geceden beri ped dolacak kadar sanki adet kanaması gibi yoğun ve bol normal mi bu.

Resmen yatağa geçmiş aşırı yoğun korktum 😟 ne güzel hamilelikte unutmuştum çok rahattı

Kızlar geçenlerde bize de aynısı oldu. Burnunu temizleyin. Bir de karnına sıcak havlu koymayı ya da pazen örtüsüni ütüleyip çocuğu sıcakken sarabilirsiniz. Sıcakta çok daha kolay uyuyırlar
Dun eşimde aynısını dedi.
Su Kiraz çekirdekli kemerden aldım bakalım. Bu geçe havluyu deniycem

Kızlar kanguru alan ve deneyimleyen var mi.biz birbirimize yapisik yasiyoruz slinge cok guvenmiyorum en azindan evde veya arada disari cikarken kullanmak icin almak istiyorum.baby jorn onermis herkes instada ama asiri pahali geldi bana daha uygun ne tavsiye edersiniz

Ben hipp organik almıştım ama hastanede ilk 2 gün Sma optipro verdiler gayet güzel içti bebeğim daha sonra ben hippe geçince adeta delirdi gazdan .Bende Sma optiproya devam ettim .Bence mama işi biraz bebeğin kendisine bakıyor
Bende sma optipro alıyorum, comfort olan gaz yapmıyor diyolar devam edersek onu deniycem

8. Gün sonunda kakamızı yapabildik şükür. 1. Ay kontrolümüze gittik aşımızı olduk biraz ağladı 😔
Canim kendimi yapti bende bugun doktora gittim 7. Gun oldu yapmiyordu poposu catlamiş ikinmaktan ve bir anda kakasini gaziyla birlikte fiskirtarak yapmaktan oluyormus catlakta bir tane fitil brrdi bide iki kremi karistirip sur poposuna kremler iyi geldikce kendi yapar kakasini dedi

X