2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben ayrica nurse harveys kullaniyorum.ama son gittigim doktor sutle besleniyorsa probiyotige gerek yok anne sutu yeterli dedi.bunlarin kanitlanmis bir faydasi yok dedi her doktor farkli bisey soyluyor
Ay vallahi ya, kiz kardesim çok memnundu biogaia dan.
Birde bebek hemşiresi bi tanıdık var o önerdi.bu bitsin de başka deniycem ya..
Saattir Kıvranıyor çocuk..
Anlamadığım önce gayet iyiydi, büyüdükçe çıkmıyor gazi sanırım tuhaf

Ay vallahi ya, kiz kardesim çok memnundu biogaia dan.
Birde bebek hemşiresi bi tanıdık var o önerdi.bu bitsin de başka deniycem ya..
Saattir Kıvranıyor çocuk..
Anlamadığım önce gayet iyiydi, büyüdükçe çıkmıyor gazi sanırım tuhaf
Kac gunluk sizinki.bizimde bu hfta basladi bazen cikmadan uyuyor bisey yspamiyom.

Kızlar korkunçlu bi gece geçiriyorum ya. Anneme sen artık gündüz gel ben öğreneyim iyice akşamları kendim idare edeyim dedim bugün yalnız kaldığımız ilk gece ve pişmanım 🥲 eşim de 2 saate işe gidecek kıyamıyorum kaldırmaya ama 2.5 saattir pert oldum uyumuyor asla. Memede uyuyor gaz için kaldırıyorum ya uyanıyor ya kusup uyanıyor ağlamak üzereyim

Probiyotik içerikli diye aldık, vallahi bilmiyorum 3.4 gündür gece gaz mesaisi yaşıyoruz.
26sinda dotkora gidince Sorcam bakalım
Ben ayrica nurse harveys kullaniyorum.ama son gittigim doktor sutle besleniyorsa probiyotige gerek yok anne sutu yeterli dedi.bunlarin kanitlanmis bir faydasi yok dedi her doktor farkli bisey soyluyor
Bizim çocuk doktorumuz sezeryan olanlara önerildiğini söyledi anne sütü alsa da.Ben mama vermiyorum ama probiyotik kullanıyoruz o yüzden

Kızlar korkunçlu bi gece geçiriyorum ya. Anneme sen artık gündüz gel ben öğreneyim iyice akşamları kendim idare edeyim dedim bugün yalnız kaldığımız ilk gece ve pişmanım 🥲 eşim de 2 saate işe gidecek kıyamıyorum kaldırmaya ama 2.5 saattir pert oldum uyumuyor asla. Memede uyuyor gaz için kaldırıyorum ya uyanıyor ya kusup uyanıyor ağlamak üzereyim
Bende aynı..🤢🤢🤢
40dk uyudu sadece 2.30 dan beri uğraşıyorum.. Meme, gaz, kusma.
Suan memede uyumak. Üzere kaldirmiycam valka.yoksa bayılmak üzereyim bende dun 2 saat uykmumustum bugün 30 dk.

Kızlar kızımın burnu fena tıkandı. Deniz suyu damlatıyoruz ama çok fazla açılmıyor. Siz neler yapıyorsunuz açmak için?

Göğüslerim taş gibi sağım yaptım sadece sağda bi damla süt geldi. İki tarafta da sertlik var sanırım Mastit oldum 😕😕😕 ne yapacağım ben 😕
Yok mastit değil ilk süt geldiğinde öyle oluyor, pompaya gelmiyor ilk süt YouTube’dan masaj ve elle sağım videoları izleyip sıcak su tutarak onu yapın bol bol masaj sonrası elle sağın ve hemen bebeği emzirin bol bol memede tutun ben öyle açtım, yeter ki biraz yumuşasın bebek onu çok güzel açıyor sen de sakin kalmaya çalış

Bende aynı..🤢🤢🤢
40dk uyudu sadece 2.30 dan beri uğraşıyorum.. Meme, gaz, kusma.
Suan memede uyumak. Üzere kaldirmiycam valka.yoksa bayılmak üzereyim bende dun 2 saat uykmumustum bugün 30 dk.
Kızlar geçenlerde bize de aynısı oldu. Burnunu temizleyin. Bir de karnına sıcak havlu koymayı ya da pazen örtüsüni ütüleyip çocuğu sıcakken sarabilirsiniz. Sıcakta çok daha kolay uyuyırlar

Biz 11 günlüğüz ve ne yazık ki memede uyuma alışkanlığı geşiitğrmiiiz. Emzik alıyor ama hemen bırakıyor. mamajoo dışındaki diğer emzikleri o kadar bile almıyor. Siz hangi emziğe alıştırdınız? Hangisini kolay alıyorlar?

Kızlar günaydın silikon ucun ne gibi bir zararı var anlamadım ve bilmiyorum benim göğüslerim aşırı yara oldu ve silikon uçla emziyorum yapabilecek birşeyim yok anne sütü alması için onu kullanmam gerekli çok önemli bir olay gibi yapmadım kendime ama bilmediğim bir zararı mı var ??

Kızlar kızımın burnu fena tıkandı. Deniz suyu damlatıyoruz ama çok fazla açılmıyor. Siz neler yapıyorsunuz açmak için?

Banyoda açılıyor nemden, banyo yaptırıyorum sonra serum fizyolojik sonra aspiratörle çekiyorum.

Biz 11 günlüğüz ve ne yazık ki memede uyuma alışkanlığı geşiitğrmiiiz. Emzik alıyor ama hemen bırakıyor. mamajoo dışındaki diğer emzikleri o kadar bile almıyor. Siz hangi emziğe alıştırdınız? Hangisini kolay alıyorlar?

Weebabyleri kolay alıyorlar normalde. Benimki öğürdü atıyor onu ama yaygın olanlardan biri o. Chicco physio aldı iyi kötü, ama hala emzik aldı diyemem öğürmeden 2 dk emdiği sadece bu.

Kızlar günaydın silikon ucun ne gibi bir zararı var anlamadım ve bilmiyorum benim göğüslerim aşırı yara oldu ve silikon uçla emziyorum yapabilecek birşeyim yok anne sütü alması için onu kullanmam gerekli çok önemli bir olay gibi yapmadım kendime ama bilmediğim bir zararı mı var ??

Pratikliği kaybediyorsun, laps diye çıkarıp meme veremiyorsun. Onun dışında memeyi tam boşaltamıyor diyorlar silikonla ama öyle düşünmüyorum.

Tecrübeme dayanarak söylüyorum, uzun vadede memeyi açıp yatarak falan emzirecek yani çok bir pozisyon alması gerekmeyecek büyük memesi olanlar bence de bıraktırsın çünkü diş dönemleri zor oluyor.

Ben de silikonla devam ediyorum, memeler küçük, kucağıma aldığımda kolayca kavrayacak bir şeyi yok, bebeğim sadece salıncakta ya da ayakta uzun emiyor. Örneğin sadece memeyi çıkartamıyorum bayağı üst soymam gerekiyor çünkü t-shirt falan denk geliyo ağzına. Yani bizde mesela durum zaten pratik değil, silikonsuz alıp 2 dkda bir geri ağzına tepmektense silikonu daha çok tercih ediyorum.

Kızlar günaydın 🌞
Mama ile ilgili mesajlara çok takıldım. Sarılıpımız var bu yüzden bir gece hastanede yattık. Doğumdan sonraki süreçte de hastenede bebeğe 1 ölçü yani 30cc mama vermemiz söylendi bize. Şimdiye kadar bir kere 30 verdik, onda da burnundan çıkacK şekilde kustu bende korktum açıkçası. Şimdi mama takviyesini günde 1 kere yapıyoruz ama onda da max 25cc veriyorum korkudan. Nasıl oluyor da bebek 60cc 90cc alıyır.? Çok değil mi? Kusmalarla nasıl baş ediyorsunuz?
14. Gün kontrolünde yenidoğan uzmanı bebeğin doymadığını anlayınca 120 cc verin dedi. Sayılara takılmayın bebeğin doymasına bakın. Bebeğin ağzından akma şeklinde kusmalar normal. Ama hiç kusma olmasın diye gazını hemen çıkarmıyorum, mamayı biraz dik pozisyonda veriyorum, mama verdikten sonra da hemen yatırmıyorum kucakta dike yakın şekilde bekletiyorum, mamayı birden vermiyorum yavaş veriyorum. Mamayı dikey şekilde sallamıyorum baloncuk yapmasın diye. Bunlara rağmen hala şiddetli kusma varsa ar mama deneyebilirsiniz

Kızlar günaydın 🌞
Mama ile ilgili mesajlara çok takıldım. Sarılıpımız var bu yüzden bir gece hastanede yattık. Doğumdan sonraki süreçte de hastenede bebeğe 1 ölçü yani 30cc mama vermemiz söylendi bize. Şimdiye kadar bir kere 30 verdik, onda da burnundan çıkacK şekilde kustu bende korktum açıkçası. Şimdi mama takviyesini günde 1 kere yapıyoruz ama onda da max 25cc veriyorum korkudan. Nasıl oluyor da bebek 60cc 90cc alıyır.? Çok değil mi? Kusmalarla nasıl baş ediyorsunuz?

Ben de öyle düşünüyorum ama mama konusunda gerçekten 2+2=4 etmiyor.
Teorik olarak bakınca hastanede direkt 30'la başlıyorlar ama mide kapasiteleri sözde 5-7 ml deniyor ilk gün.
Fazlasını kusuyorlar zaten ya da içmiyorlar şeklinde hareket ediyoruz çünkü kontrolde doktordan "az kilo almış"ı duymak kurşun yemek gibi bir etki veriyor insana :KK70:

35 günlük, 90 içiyor benimki. 120'ye kadar yolu var ama gelmedik daha oraya. Zaten bir noktada bayağı sabitlenecek içtiği miktar, hep böyle her hafta aşırı artış olmayacak.

Kusmalarla nasıl baş ediyorsunuz derken, beslenme sonrası kesik süt gibi 1-2 kusma normal, onun dışında ekstrem bir şey varsa doktorla görüşmek gerekir. Yani baş etme kısmı üst baş değişikliği ise hepimizin bebesinin kakası üstüne taştığı gibi kusmuğu da taşıyor. Bu en azından leke yapmıyor. :KK70:

Ben de öyle düşünüyorum ama mama konusunda gerçekten 2+2=4 etmiyor.
Teorik olarak bakınca hastanede direkt 30'la başlıyorlar ama mide kapasiteleri sözde 5-7 ml deniyor ilk gün.
Fazlasını kusuyorlar zaten ya da içmiyorlar şeklinde hareket ediyoruz çünkü kontrolde doktordan "az kilo almış"ı duymak kurşun yemek gibi bir etki veriyor insana :KK70:

35 günlük, 90 içiyor benimki. 120'ye kadar yolu var ama gelmedik daha oraya. Zaten bir noktada bayağı sabitlenecek içtiği miktar, hep böyle her hafta aşırı artış olmayacak.

Kusmalarla nasıl baş ediyorsunuz derken, beslenme sonrası kesik süt gibi 1-2 kusma normal, onun dışında ekstrem bir şey varsa doktorla görüşmek gerekir. Yani baş etme kısmı üst baş değişikliği ise hepimizin bebesinin kakası üstüne taştığı gibi kusmuğu da taşıyor. Bu en azından leke yapmıyor. :KK70:
Uykuda boğazına kaçar diye korkuyorum yoksa üst baş hak getire 😂

Uykuda boğazına kaçar diye korkuyorum yoksa üst baş hak getire 😂

Reflü yatağı+yan yatış ya da kafayı yan çeviriyoruz.
Kusarsa da aksın gitsin geri gitmesin diye.

Aklıma geldi ağzına kadar geliyor ama kusmayıp geri yutuyorlar var. Çocuğumdan soğuyorum ahshahsh

X