2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bence mastit geçirmiyorsunuz Angorjman denilen bir rahatsızlık var mastitin önceki aşaması göğüsler aşırı şişiyor süt gelmiyor aynısını yaşadım çok zor üşüme ve titreme oluyor ben şöyle kurtuldum göğüslerim bildiğiniz düğüm olmuştu önce çok kaynar duşa girdim sırtıma duş başlığı sürekli vurdu ve annem sırtıma masaj yaptı daha sonra eşim eliyle göğüslerime masaj yaptı çok ağrılıydı sonrasında lansinohun elektrikli göğüs pompasıyla memeyi çektik biraz sabırlı olmak gerekiyor hemen gelmiyor o çekerken masaj yapıyordum sonra yavaş yavaş açıldı ama çok ağrılı sürekli bebeği emzirmek gerek ama önce o kanalları açmanız lazım feyzaben feyzaben M Madamu

Kızlar kanguru alan ve deneyimleyen var mi.biz birbirimize yapisik yasiyoruz slinge cok guvenmiyorum en azindan evde veya arada disari cikarken kullanmak icin almak istiyorum.baby jorn onermis herkes instada ama asiri pahali geldi bana daha uygun ne tavsiye edersiniz

Sling bu dönemde daha güvenli aslında daha sıkı sardığı için.
Kanguru da aparatla kullanabilirler sadece ama yine de boş kalıyor slinge göre. Bacakları m şeklinde olsun dizden dize sarsın yeterli.
Alırken dikkat edilmesi gereken şeyler var, 4-5 yaşa kadar kullanılır diyen yalan söyler, çünkü diz mesafesinin artıyor ergonomi bozuluyor. Sırt mesafesi iyi olmalı daha yaşına gelmeden omuz altına inmemeli. Ergobaby iyidir ama o da pahalı. Bakıp almak lazım, biraz da. Örneğin baby plus fashion çok ucuz ama nuna luun'a göre kat be kat ergonomik.
Ben Chicco easyfit inceleyeceğim alacağım zaman. Şu an esnek sling çok ideal, yazın da dokuma sling kullanırım, sonbahardan sonra kanguruya geçerim.

Sling bu dönemde daha güvenli aslında daha sıkı sardığı için.
Kanguru da aparatla kullanabilirler sadece ama yine de boş kalıyor slinge göre. Bacakları m şeklinde olsun dizden dize sarsın yeterli.
Alırken dikkat edilmesi gereken şeyler var, 4-5 yaşa kadar kullanılır diyen yalan söyler, çünkü diz mesafesinin artıyor ergonomi bozuluyor. Sırt mesafesi iyi olmalı daha yaşına gelmeden omuz altına inmemeli. Ergobaby iyidir ama o da pahalı. Bakıp almak lazım, biraz da. Örneğin baby plus fashion çok ucuz ama nuna luun'a göre kat be kat ergonomik.
Ben Chicco easyfit inceleyeceğim alacağım zaman. Şu an esnek sling çok ideal, yazın da dokuma sling kullanırım, sonbahardan sonra kanguruya geçerim.

Slingi baglayamazsam vs diye korkuyorum acikcasi...

Bir de burası olmaza ben de silikon uç kullanırdım kesin burası sayesinde duymuş oldum kullanma sebebini. Benim göğüs ucumun maşallahı var 😂 hemşire ona rağmen aa bebek tutmuyor eşine söyle silikon uç alsın dedi ben de benim göğüs ucum var dedim olsun alsın dedi ben de aldırmadım çocuk 2. 3.seferde öğrendi zaten

Kızlar kanguru alan ve deneyimleyen var mi.biz birbirimize yapisik yasiyoruz slinge cok guvenmiyorum en azindan evde veya arada disari cikarken kullanmak icin almak istiyorum.baby jorn onermis herkes instada ama asiri pahali geldi bana daha uygun ne tavsiye edersiniz
Canım kanguru alacaksan bacakları m şeklinde olanı almalısın yoksa sakıncası oluyor bu dönemde. Onlar da pahalı babyjörn ve ergobaby var. Ama bir Türk markası var o da yapmış o da güzel m şeklinde neko markası. Ben slinge de kanguruya da cesaret edemedim kalça çıkığı için bi çekilsin sonra takcam yoksa m şeklinde aldım kanguruya araştırıp

Aynı benim de hemde yatağa geçti dolu dolu geliyor
Annem temizleniyor işte saha iyi dedi ben bitip başlayınca şaşırdım. Ben karnıma bastırma hareketi yapılacakken hemşirenin ellerimi tutup sakın yapma dedim 😂😂 ondan mı oldu acaba demiştim ama sen yaptırmıştın dimi onu

Annem temizleniyor işte saha iyi dedi ben bitip başlayınca şaşırdım. Ben karnıma bastırma hareketi yapılacakken hemşirenin ellerimi tutup sakın yapma dedim 😂😂 ondan mı oldu acaba demiştim ama sen yaptırmıştın dimi onu
Doktor bastırmıştı anlık olarak 😆

Slingi baglayamazsam vs diye korkuyorum acikcasi...

Bende bu ara şey kullanıyorum, hazır 3 parçalı sling. Bağlamıyorum kendi bağlı zaten. Ama Türkiye'de var mı bilmiyorum bu şekil. Nette de çıkmadı lamer markası. İhracatçısı arkadaşım öyle aldım her desenini. İlk kızımda normal kullanmıştım insan hemen alışıyor elimdekiler olmasa gidip normal sling alırdım.

Of kızlar koltuk altından temassız ateşini ölçtüm 38 çıktı biz panik olduk tabi vücudu da biraz sıcaktı, biraz soğuk su ile vücudunu sildim üstünü incelttim 1 saat sonra kulaktan ölçtüm 36,5 çıktı . Acaba kulak mı doğru çıkarır koltuk altı mı

Canım kanguru alacaksan bacakları m şeklinde olanı almalısın yoksa sakıncası oluyor bu dönemde. Onlar da pahalı babyjörn ve ergobaby var. Ama bir Türk markası var o da yapmış o da güzel m şeklinde neko markası. Ben slinge de kanguruya da cesaret edemedim kalça çıkığı için bi çekilsin sonra takcam yoksa m şeklinde aldım kanguruya araştırıp
Baby jorn dusunuyorum bende ama cok pahali geldi acikcasi kiralamini diye bir site var ordan kiralasam mi diye dusunuyorum

Benim bebeğim 8 gündür yapmıyor zeytinyağı da içiriyoruz biogaia içiriyoruz gazı berbat kokuyor sürekli yaptı sanıyoruz ama tık yok.cuma günü randevumuz var 10 güne kadar normal dedi doktorumuz 10 gün olacak.Hic bu kadar uzun süre kaka yapmayan bebek duymamıştım endişeliyim açıkçası
Doktora gittiniz mi son durumunuz nedir

Çok merak ediyorum kırkından sonra her şey gerçekten daha mı iyi olacak yoksa Teoman’ın dediği gibi bunlar güzel günlerimiz daha beter olacak her şey mi 😂😂😂😂
Herkes daha iyi olacak 40ı çıkınca gece uykuları artacak diyor bana 🥹 bunlar iyi günlerin diyen kalmadı çevremde baktılar sinir krizi geçiriyorum 😆

Kızlar günaydın silikon ucun ne gibi bir zararı var anlamadım ve bilmiyorum benim göğüslerim aşırı yara oldu ve silikon uçla emziyorum yapabilecek birşeyim yok anne sütü alması için onu kullanmam gerekli çok önemli bir olay gibi yapmadım kendime ama bilmediğim bir zararı mı var ??
Ben hijyenik açıdan temiz bulmuyorum her emzirme öncesi sürekli sıcak suyla yıkayıp öyle veriyorum. Açıkçası zarari yok ama pratik değil ve oğlum tembelliğe alıştı daha pürüzsüz ve hazır bir meme sonuçta, zoruma gidiyor sadece. Kendi meme ucum da büyük hiç olmasa tamam dicem de hiç bir sebep yokken onu kullanmak zorunda olmam sıkıntı bnm için canım onun dışında kalanı sağmak lazım diyolar o kısım da yorucu pompaya bağlı oluyorsun

Kızlar günaydın silikon ucun ne gibi bir zararı var anlamadım ve bilmiyorum benim göğüslerim aşırı yara oldu ve silikon uçla emziyorum yapabilecek birşeyim yok anne sütü alması için onu kullanmam gerekli çok önemli bir olay gibi yapmadım kendime ama bilmediğim bir zararı mı var ??
Ben son 3 gündür silikonu bırakmaya çalışıyorum silikonsuz emdiğinde daha uzun emiyor ve memem daha yumuşak oluyor

X