2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benm bebeğim de kaka yapmıyordu ekstra çiş de yapmisyordu sonrasında sodyumu yükselmiş sarılığı artmıştı yoğun bakımda kalınca kendine geldi çok şükür. Smdi cisi düzgün yapıyor 7 8 bez gidiyor. Kakada zorlanıyor biraz ama o da günde 1 olcek mama verince rahat yapıyor bebeğim kakasini.

Yoğun bakımda kaldığında biberona da alışmış yavrum, sağlık olsun. Silikon uç bataklığına ben de düştüm baştan o hemşire iki kere uğraşıp tuttursaydi gosterseydi bana da emzirmeyi ne olurdu sanki ilk kez anne oluyorum emziriyorum neyse. Ama sağlık olsun ki oğlum mama takviyeli de olsa beni emiyo silikonla veya onsuz kendi sütümü içiyor ya o bile beni motive ediyor.

Süt olması için; dut, kayısı,incir ve susam tanesi olan bir hoşaf yaptı kayınvalidem onu içiyorum bol dereotu, maydonoz kıvırcık yiyorum. Protein es geçmiyorum. Bol su içiyorum. Akşamları rezene çayı bide kızlar ben hep sütüm var diye beynimi kandırdım siz de öyle yapın. Eğer sağım yapıyorsanız da biberona bakarak sagmayin bı bezle kapatın biberonu en son bakın ne kadar süt olduğuna inanın çoğu şey psikolojik bu dönemde. Uykusuzuz,ameliyatlı, hormonlu ve çok yorgunuz illaki gekgitlerimiz olacak çok mantıklı bir insan değilim ama beynnimi kandırmaya çalışıyorum. Bebeğimi görünce herşey geçiyor.

Kızlar kendinize yuklenmeyelim eminim ki en iyisini yapmaya çalışıyoruz hepimiz Allah sağlık versin hepsini hallederiz yaparız.

Kızlar gece kaç saatte bir uyandırıyorsunuz ben artık uyandırmak istemiyorum açıkçası bir uyanınca 3 saat ayakta kalıyor pertim çıktı hiç iyi değilim kendi kendine uyansın istiyorum 3 , 3 buçuk saatte uyanıyor aslında zorla kaldırmakta istemiyorum 2 haftalık olacak

Benim oğlum mamayı da içince güzel uyuyor ve kakasını rahat yapıyor günde 1 doz veriyorum.uykusu da derin oluyo mamayla uyuyunca bence 3 saatte 1 uyandırabilirsin..ben sarılık muhabbetinden korktuğum için 2 saat Max 3 buçuk saate uyandiriyorum canım

Ben sarılık riski geçtiğinden uyandırmıyorum artık acıkınca kendisi kalkıyor zaten

Benim doktorum 15 günden sonra gece kaldırma ona bırak dedi dört gözle bekliyorum o günü ama şu an gece uykuları çok güzel değil zaten

Benim bebeğim de 40 gün yenidoğan yoğun bakımda kaldı maalesef biberon ve mamaya alışmış oldu bu süreçte.Tok olsa bile bazen dalmak için biberonla mama içmek istiyor mamayı alana kadar aşırı ağlıyor.Silikonla emzirmemi bana da söylediler ucu yok dşye alınacağını bilseydim asla kullanmazdım.Şimdi de bırakamıyoruz silikonu.Küvezde kaldığı için belli alışkanlıkları var.Kıyafetsiz yatmaya alıştığı için kıyafet sevmiyor kundak asla yapamıyorum mesela.Silikon uç ve biberonu bıraktırmak istiyorum ama bu süreçte zor gibi görünüyor açıkçası.

Merhaba arkadaşlar, sizi en başından beri her akşam okuyorum takip ediyorum, ancak hiç yazmadım. Bugün bizim ufaklıktan fırsat bulunca yazmak istedim. 38+3 de geçtiğimiz cuma sabahı doğum yaptım çok şükür. Süreç biz de stabil geçiyor. Tek sorunumuz ne kadar sık emzirirsem emzireyim, bütün gün ya uyuyor ya da emmek istiyor. Sizde de durum böyle mi?

Ben bıraktım uyandırmayı doktorum kendi kilosunu yakaladıktan üstüne bi 50 gram falan aldıktan sonra uyandırmayabilirsin dedi 4 saate alarm kuruyorum zaten genellikle oda ağlamış oluyor 10 gündem sonra sarılık riskide kalkıyor zaten

2 saatte bir can dayanmıyor artık kafa yeme noktasına geliyor insan

2 saatte bir can dayanmıyor artık kafa yeme noktasına geliyor insan
Aynen öyle ölecektim artık 10 günden sonra bıraktım ben zaten kendileri uyanıyor eskiden annelerimiz uyuduk mu şükredelermis annem diyor uyuyan bebeği kaldırmak bana çok garip geliyor farkındalık arttıkça büyütmek de zorlaşıyor

Ben hiç kurduğum saate göre uyandıramadım geceleri ..
Beyefendi kendisi 1,5 saat arayla uyanıyor beni emzir diye
Gunduz 2.3 saat uyuyor ama gece nedense 2saati göremedim..

Ilk bir hafta bizimkide sürekli uyudu zor uyandırdık.. Emzirdik..
Suan kendisi uyanıyor geceleri

Ben hiç kurduğum saate göre uyandıramadım geceleri ..
Beyefendi kendisi 1,5 saat arayla uyanıyor beni emzir diye
Gunduz 2.3 saat uyuyor ama gece nedense 2saati göremedim..
Gece saatlerce uyanık bizimki de yok uyumuyor fıldır fıldır yiyor gaz çıkarıyor bez değişiyor döngü devam uyku yok uyuduğunda da kaldırmak istemiyorum ölü gibiyim çünkü

Ayy bencede..
Kardeşim de ogluna kizina sadece. Ama verdi mecburen sutu cok azdı yetmiyor du..
Çocukları canavar gibi

Gece saatlerce uyanık bizimki de yok uyumuyor fıldır fıldır yiyor gaz çıkarıyor bez değişiyor döngü devam uyku yok uyuduğunda da kaldırmak istemiyorum ölü gibiyim çünkü
Bende öyle yapıyorum gece 2de uyandı dun 5i geçiyordu uyuduğunda zaten sabah olmuştu uyandırmadım sonra, kendisi 8.40 da Uyandı.
Bitik oluyoruz zaten bi sure sonra dedigin gibi

Ilk bir hafta bizimkide sürekli uyudu zor uyandırdık.. Emzirdik..
Suan kendisi uyanıyor geceleri
Aksine benim ki az uyuyor çok emiyor. Uyumak ve emmek dışında başka bir şekilde vakit geçirmiyor. Sadece emiyor ve uyuyor olması ilk zamanlar da normal sabırım. Hiç uyanık olup emme refleksi yapnadığı bir an yok. Bu normal mi?

Benim yavru 15 gun erken oldu belki ondan bir hafta kendine gelemedi şuan bizimkide ağzı açık geziyor, emiyo tekrar emmek istiyor.. Memede yasamak ısıtyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…