2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar gece hiç uyumadık yaaa 🥹 sürekli meme istiyor veriyorum fazla geliyor kusuyor emzik tutmuyor yatağa bırakıyorum gözleri faltaşı gibi açık gece artık ağlayacaktım meme emdikçe altını da kirletiyor sürekli döngü zaten lohusalık yüzünden ateşler basıyor
Su yazı eşittir biz..
Suan odada uyuyor vallahi geceyi düşünüyorum 🤐🤐

Bitik durumdayım vallahi ya. Öyle derinlere inip kendimi üzüyorum ki bi de. Diyorum ben doğurdum ya bunu. Ben varım kimsesiz değil neden mama vericem ben onu yeterince besleyemiceksem ne işe yarıcam ki. Tamam emiyo benden sağıp da veriyorum ama mamasız doymuyo
Saçmalama olur öyle şey sen bile isteye bir şey yapmıyorsun ki mamayla doyması gerekiyorsa mamayla doyacak bu bi kabus değil sen zaten annesi olarak en iyisini düşünüyorsun onun için muhtemelen sağ besle gaz çıkar uyut döngüsü seni yordu sağmak hem vakit alıyo hem de insana kendini kötü hissettiriyo çok haklısın ama 18’gün geçmiş bile bir de bana sor diceksin ama yine de çok hızlı geçtiğine eminim kendini yorma böyle bebeğine bu stres daha büyük haksızlık

Bitik durumdayım vallahi ya. Öyle derinlere inip kendimi üzüyorum ki bi de. Diyorum ben doğurdum ya bunu. Ben varım kimsesiz değil neden mama vericem ben onu yeterince besleyemiceksem ne işe yarıcam ki. Tamam emiyo benden sağıp da veriyorum ama mamasız doymuyo

Asla böyle düşünme, tamamen mama da vermek zorunda olabilirdin ya da olabiliriz hepimiz, ya da zamanla mamayı azaltıp sütün de artabilir bunların hiçbiri senin bebeğine yetersiz anne olduğunu göstermez. Hepimiz bebeğimiz için en iyisini isteriz ama yetmeyebilir, benim bebeğim doymuyor mesela emdiği halde 20-30 cc daha veriyorum bazen. Niye yetersiz olalım çok şükür her şeylerine yetmeye çalışıyoruz sakın canını sıkma bunlar biraz endişeli zor günler sadece🙏 Hiç korkmayın mamadan valla bi şey olmaz ben de kardeşim de 3 ay emebilmişiz sonrası full mama, birimiz doktor birimiz avukatız şükür sağlıklıyız da, sıkıntı olmadı yani 🤣

Gece mama veren anneler ya da süt sağanlar nasıl besliyorsunuz biberonla mı ben kaşık biberonla besleyemiyorum başını çeviriyo hemen, emzirirken de hep memede silikon uç kullanıyorum onu da pek sevmiyo geceleri kavga ediyo mama verip rahat uyusun istiyorum ama biberona alışıp beni reddetmesinden korkuyorum ama sürekli memede de ömür geçmiyor
Lansinoh biberonu ile veriyorum mamayi

Merhaba bir hafta oldu hala yapmadı kakasını doktorumuz 10 güne kadar normal olduğunu söyledi.Cuma günü kontrolümüz var
Canım bizim bugün doktor kontrolümüz vardı doktor bize de yakında kabızlık yaşayabileceğimizi bunun çok normal olduğunu söyledi öyle bir durumda bir çay kaşığı zeytinyağı verebileceğimizi söyledi

Mamayı bırakmaya da cesaretim yok her öğün veriyorum sarılıktan dolayı. Hani mamayı bırakıp sadece meme emse ve doysa ama sürekli istese ona bile razıyım yapışık gezelim sorun yok. 18 gün oldu ya bu kadar da olmaz artık psikolojik olarak çok yıprandım
Canim bende veriyorum mama gunde 4.5 kere ver dedi doktorum..
Önce meme sonra mama olarak..
Ne yapalım doysun larda.
Bide doktor sutun zamanla yoğunlasacak dedi..
uzme hiç kendini❤️
Hoşaf iç gün içinde, birde ben nişasta su ve seker ile mama yapıyorum kendime hapisa diye geçiyor adi. Icined pekmez ve ceviz..
Dut kurusu da sut yapar, 🌿

Ekmek arası tahin helvası yer oldum ya. Ben de sağınca 30 grliyo bugün iki kere sağdım ikisşnde de öyle ama ben sütümle doysun istiyorum.
Canım aynı durumdayız seninle sağınca 30 falan anca çıkıyor benimde mama veriyorum mecburen önemli olan karnı doysun. Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum zamanla artar inşallah sütümüz. Damla kullanıyorum takviye ilaç kullanıyorum su içmeye çalışıyorum ne bileyim ya zormuş hakikaten. Birde kayısı incir dut deneyeceğim 🥲

Canım bizim bugün doktor kontrolümüz vardı doktor bize de yakında kabızlık yaşayabileceğimizi bunun çok normal olduğunu söyledi öyle bir durumda bir çay kaşığı zeytinyağı verebileceğimizi söyledi
Onu da veriyoruz çok kokulu gaz çıkarıyor ama kala maalesef 😣

Saçmalama olur öyle şey sen bile isteye bir şey yapmıyorsun ki mamayla doyması gerekiyorsa mamayla doyacak bu bi kabus değil sen zaten annesi olarak en iyisini düşünüyorsun onun için muhtemelen sağ besle gaz çıkar uyut döngüsü seni yordu sağmak hem vakit alıyo hem de insana kendini kötü hissettiriyo çok haklısın ama 18’gün geçmiş bile bir de bana sor diceksin ama yine de çok hızlı geçtiğine eminim kendini yorma böyle bebeğine bu stres daha büyük haksızlık
Ah bi kabullenebilsem.kendimle barışamıyorum

Canım aynı durumdayız seninle sağınca 30 falan anca çıkıyor benimde mama veriyorum mecburen önemli olan karnı doysun. Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum zamanla artar inşallah sütümüz. Damla kullanıyorum takviye ilaç kullanıyorum su içmeye çalışıyorum ne bileyim ya zormuş hakikaten. Birde kayısı incir dut deneyeceğim 🥲
İnşallah artar çok istiyorum. Ben de bir gün çok olumluysam bir gün yıkığım. Dutu ben de denicem kuru dut çayı yapıcam

Asla böyle düşünme, tamamen mama da vermek zorunda olabilirdin ya da olabiliriz hepimiz, ya da zamanla mamayı azaltıp sütün de artabilir bunların hiçbiri senin bebeğine yetersiz anne olduğunu göstermez. Hepimiz bebeğimiz için en iyisini isteriz ama yetmeyebilir, benim bebeğim doymuyor mesela emdiği halde 20-30 cc daha veriyorum bazen. Niye yetersiz olalım çok şükür her şeylerine yetmeye çalışıyoruz sakın canını sıkma bunlar biraz endişeli zor günler sadece🙏 Hiç korkmayın mamadan valla bi şey olmaz ben de kardeşim de 3 ay emebilmişiz sonrası full mama, birimiz doktor birimiz avukatız şükür sağlıklıyız da, sıkıntı olmadı yani 🤣
Evet çok haklısınız kendimi ben de telkin etmeye çalışıyorum. Ya afrikada kadınlar onca susuzluk açlık içinde bebeklerini emziriyolar ya ben gün içinde yapmadığım şey kalmıyor. Kendimle savaşıyorum ondan mı bilmiyorum

Bizimde böyleydi doktor içinde göbeğinden kalıntı kalmış dedi. Kurumasına yardımcı olmak için gümüş nitratla yaktı. Bir de mikrop kapmasın diye 3 günlük ampul antibiyotik ilacı verdi göbeğine damlattık.
Kaç gün sonra götürdünüz doktor göbeği düştükten sonra

Evet çok haklısınız kendimi ben de telkin etmeye çalışıyorum. Ya afrikada kadınlar onca susuzluk açlık içinde bebeklerini emziriyolar ya ben gün içinde yapmadığım şey kalmıyor. Kendimle savaşıyorum ondan mı bilmiyorum
Sanırım birazda psikolojik şu an emzirme konusuna kafayı takmış durumdayız

Hepimiz uykusuz bitik haldeyiz foşur foşur süt zaten nasıl gelsin , doktorum bir damlası dahi değerli içebildiğini içsin üstüne mutlaka mama dedi..
Süt gelmiyor diye stres olmakta sütü getirmez
Her öğün 30 cc anne sütü yaklaşık 60 cc mama içiyor mamayı devamlı içiyor aç kalmaması gerek sütüm hiç olmayabilirdi de şükür az da olsa var da içiyor 🙏🏻 evham yapmayalım hiç doysun da önemli olan o sadece meme verip doyurmamakta var içiyor içiyor yine aç yoksa çocuk

En büyük faktör stresmiş zaten süt gelmeme durumu için, kendinizi kasmayın bir şekilde büyüyecekler Allahın izniyle sağlıklı olsunlar da. Bol su için gerisini Allah’a bırakın, bir de bestlak damla başladım ben sanki onu başladıktan sonra geceleri özellikle arttı gibi oldu bir de onu deneyin. Onun dışında da gerçekten mama öcü değil boşverin ondaki vitamini kaloriyi de alsınlar üzülmeyin

Kuru incir kaynatın yumusasinnblenderden geçirin sütle pişirin kasik kasik yeyin sütu arttırıyor kızlar 89 ile doğuma girism pazartesi günü 81 kg idim aç karni 21 gunluk oldu efe ama bu aralar sürekli yiyorum yine bide bende mama veriyordum iki gündür mamayi Red ediyor eskiden önce ediyordu üstüne mama yiyordu 60.cc ama şimdi.mamayi.emiiyor yemiyor 2 gunude sadece emmek.istiyir saat başı emiyor

X