2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba ben tuvalet iletişimini büyük kızım 10 günlüktü başladığımda. İlk çocuk olmasının rahatlığıyla bütün ilgim ondaydı çok güzel ilerledik. Her uykudan uyandığında ve gün içinde sinyalleri takip ederek tuvalete tuttuk.8 aylıkken çişini ve kakasını söylüyordu. Ben süreci kendim uzattım.1 yaşında tam hazırdı bezi bırakmak için 1.5 yaşında çıkardık. Tabi eşimde beni sonuna kadar destekledi bu konuyu kimseye açmadık aile büyükleri geldiğinde odamızda lazımlıkla hallettik işimizi sakladık çünkü birçok insan tepki ile yaklaşıyor bu konuya anlamayabiliyorlar. Bezi çıkarmadan önce tek zorlayan kısmı bir yere gittiğinizde tuvalet imkanı yoksa bezin var altında ona yap diyorsunuz yapmak istemiyor haliyle alışmadığı için. Taşınabilir tuvaletler çok iş görüyor dışarıda.
Küçük kızıma aynı şevkle başladım ama asla tutmama izin vermedi. Aralıklsrla denedim başarılı olamadım. Çocuğunda size ayak uydurması önemli bu konuda. Şimdi bir oğlum oldu. Vakit ayırıp aynı özveri ile yapabilirmiyim bilmiyorum

Tecrübeli anneleri cevaplamaya bekliyoruz müjdeli haberi verin
Normal bir bebisse 40 i çıkınca azalıyor gazı ama kolikse 3,5 ay süren var ilk oğlumda tam bir ay dediğiniz gibiydi sonrasında ara ara atakları oldu diş çıkarma dönemleri hasta olduğu dönemler meme reddi yaşadığımız dönemler zordu mesela hala huyu suyu birden değişebiliyor çok zorladığı zamanlar oluyor annelik fiziksel ve manevi hep anksiyete ile geçen bur süreç büyüdükçe sorunlar bitmiyor ama daha dayanıklı oluyorsunuz en azından

Umarım tüm bebişlerin sıkıntıları geçer rabbim de bize güç kuvvet versin

Hayırlı olsun inşallah Rabbim Analı babalı eylesin

kızlar çarşamba spinal anestezi ile yani belden aşağı bayıltıp sezaryen olcam bazı sorularım olacak. 1.si yanımda eşimde girebiliyor mu ? İkincisi sunta takıyorlar mı merak ediyorum.
Sonda takıyorlar uyustuktan sonra takıldı benim hissetmedim çıkartırken de çok acımadı ama sonrasında idrar yollarında yanma oldu onu da söyledim ilaç verdiler geçti eşim girmedi isteseydim de alacaklarını zannetmiyorum pek eşin için uygun bir ortam olmayabilir

Tuvalet eğitimi verirken nerelerden faydalandınız? Ben de istiyorum aslında ama nereden başlayacağım bilmiyorum

Benim ilk çocuğum olacak 8 aylık olana kadar uzaticam dogum iznimi inşallah yapabiliriz Tepkilerden ben de çekiniyordum açıkçası anneme soyledim azcık hiç sasirmadi evet eskiden öyle yaparlardı olur tabi dedi şaşırdım Tam zamanlı yapamasam da kaka sinyalini yakalarsam en azindan kakasini altına yapmasın istiyorum popişi temiz kalsın. Idrar yolu enfeksiyonu ve pisikten korunmak için çok mantıklı geliyor.

Canım çok hayırlı olsunnnn
Süt gelsin diye öncesinde bir şey yaptın mı kaç haftalık oldu doğum

Evet gaz felaket kimyonlu su içtim o iyi geldi bugün biraz karnımda ağrıyordu gazdan karnım yanlardan ortaya doğru süpürme hareketi yaptım oda iyi geldi

İyi akşamlar kızlar silikon uçla emzirenlerin uçları yara oluyor mu benim göğüs uçlarım çok fena yara üst derisi yok gibi.
Uçla emzirsem düzelir mi acaba?

İyi akşamlar kızlar silikon uçla emzirenlerin uçları yara oluyor mu benim göğüs uçlarım çok fena yara üst derisi yok gibi.
Uçla emzirsem düzelir mi acaba?
Ben silikon uçla emziriyorum , gümüş kapak kullanıyorum tüm yaralar iyileşti

İzledim masaj yaparak emzirdim biraz daha iyiyim ağrısı gerginliği biraz azaldı bebeğim daha az kavga etti memeyle..çok teşekkürler

Maşallah canım, gözün aydın olsun sağlıkla büyüt kuzunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…