2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba şubat anneleri doğum yapanlara bebekleriyle sağlıklı mutlu hayat diliyorum, henüz dogurmayanlar da sağlıkla vakitlice kavuşsun inşallah. Ben inşallah mart annesi olacağım. Tuvalet iletişimi konusu ilgimi çekiyor ve denemek istiyorum Allah nasip ederse. Şubat bebekleri icin henüz erken olabilir belki sizlerden düşünen var mı ya da daha önceki çocuğuna uygulayan var mı varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Kızlar benim hamilelik döneminde bir tane çatlağım bile olmadı.Taa ki bebeğim küvezde 40 gün kalınca makina sütü yeteri miktarda çekmediği için hep çok şiş kaldı göğüslerim.Alt kısımları hep pembe pembe çatlak suan. Çatlağa ne yapabiliriz geçmesi söz konusu değil diye biliyorum suan yağ sürüyorum hamilelik dönemimden kalma ama sanırım çok geç.Yeni doğan yoğun bakım sürecinde gözüm pek bir şey görmedi dikkat bile etmemişim çatlaklara

Sonunda bende doğurdum yazabiliyorum 🥲 öğlen doğum gerçekleşti şükür ikimizde iyiyiz 😍
Spinal oldum sezeryan esnasında sadece bulantı kısmı beni zorladı öğürmeler geldi ama kusmadım sonra geçti şükür.. Karnıma bastırma olayını yaptıklarından beri biraz ağrılarım var henüz ayağa kaldırmadılar akşam 7 civarında kaldıracaklarmış umarım zorlanmam 🙏🏻 darısı bekleyen bütün arkadaşlarıma inşallah sağsağlim kavuşun 🌸
Sütümde geldi şimdilik sorun yok gibi 🥰 kakamızı da yaptik şükür 🤭

Sonunda bende doğurdum yazabiliyorum 🥲 öğlen doğum gerçekleşti şükür ikimizde iyiyiz 😍
Spinal oldum sezeryan esnasında sadece bulantı kısmı beni zorladı öğürmeler geldi ama kusmadım sonra geçti şükür.. Karnıma bastırma olayını yaptıklarından beri biraz ağrılarım var henüz ayağa kaldırmadılar akşam 7 civarında kaldıracaklarmış umarım zorlanmam 🙏🏻 darısı bekleyen bütün arkadaşlarıma inşallah sağsağlim kavuşun 🌸
Hoş geldi minik kuzunnn 🥰🙏🏻😍

Kızlar benim sol bacak yan tarafta hissizlik var dokununca aynı zamanda ağrı da var bastırınca üstüne o bacaktan iğne yapmışlardı ağrı kesici acaba zedeleme mi yaptı kas içinde korkuyorum da açıkçası ne olabilir

Kızlar selam, bebisler doğduktan sonraki güncellemeleri takip etmek için uygulama indirdiniz mi indirdiyseniz hangisi en güzeli tavsiyeniz var mı🧜🏻‍♀️🌺

Normalde çıkaracaktım ama istanbuldayız hava buz gibi bebişle hiç çıkmadık şu ana kadar annem 40 ını bekle diyor sürekli
canım bence çık yarın hava düzeliyor mis gibi temiz havada al bebeğini yürü sana çok iyi gelecek 40 gün evden çıkmamak ne demek inan ruh halin değişecek arabanıza alın bebeği gezin arabayla dolaşın yarım saatte olsa eve hapsetmek kendini kimseye iyi gelmez çok yakınım doğurdu baya sosyalleşmeye başladılar çok güzel bir lohusalık geciriyor bebek de açılır

kızlar çarşamba spinal anestezi ile yani belden aşağı bayıltıp sezaryen olcam bazı sorularım olacak. 1.si yanımda eşimde girebiliyor mu ? İkincisi sunta takıyorlar mı merak ediyorum.

Hangi gün başladınız sağmaya? ilk günlerde kaç çıkıyordu? Kolostrum fazla gelmiyor mu gerçekten de pompaya? İki gündür bir kere sağmayı denedim az geliyor ama ağrım çok bebeğim düzgün boşaltamıyor bugün çok sinir yaptı doymadı moralim çok bozuldu
Şuan bebeğim 17 günlük canım. Ilk zamanlar göğsümü tutmadı kolostrumu içirmek için çareyi elle sağarak buldum. Manuel süt sağma makinesi işe yaramadı. Otomatik olanı da henüz almamıştım daha sonra iş gördü.Youtubeda videosu var "Dijital Ebe". Denemeni öneririm. Daha sonra şırınga ile içirdim 🤗 Bu arada sağmaya başlamadan önce sıcak uygulama yaptım. Havluyu ütüleyip biraz bekletip sağdım. İnşallah işine yarar

canım bence çık yarın hava düzeliyor mis gibi temiz havada al bebeğini yürü sana çok iyi gelecek 40 gün evden çıkmamak ne demek inan ruh halin değişecek arabanıza alın bebeği gezin arabayla dolaşın yarım saatte olsa eve hapsetmek kendini kimseye iyi gelmez çok yakınım doğurdu baya sosyalleşmeye başladılar çok güzel bir lohusalık geciriyor bebek de açılır
Bebeğim sakin uslu bir bebek değil. Mesela yenidoğan günde 18 saat uyuyor ya diyelim o 6 saatte uyanıkken yani sürekli ağlayacak hani etrafı seyretme sakin kalma yok, sürekli mız mız, kucağımızda ağlıyor, gezdirirken ağlıyor, camdan bakarken ağlıyor, anne kucağında ağlıyor. Yani şöyle yarım saat uzanıyor cin cin etrafa bakıyor dediğim tek bir an olmuyor, böyle çocuğu olan annelere o kadar özeniyorum ki

Oyy maşallah suphanallah hayırlı olsun canım benim. Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲🥰😍

X