2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım doktora muayeneye götürdün mü, kilosundan anlaşılır doyup doymadığı. Birde günde 4-5 kez çiş dolu bez alıyorsan muhtemelen doyuyor demektir. Bir doktora muayene ettirsen iyi olur yol gösterir
5gunlukken goturmuşduk simdi 10 gunluk doktor iyi demişti evet bezi hep çişli oluyor çok dokduruyor bide sarılık çıkmıştı

Hangi gün başladınız sağmaya? ilk günlerde kaç çıkıyordu? Kolostrum fazla gelmiyor mu gerçekten de pompaya? İki gündür bir kere sağmayı denedim az geliyor ama ağrım çok bebeğim düzgün boşaltamıyor bugün çok sinir yaptı doymadı moralim çok bozuldu
Ben bi haftadan sonra sağmaya başladım

Kızlar benimde besleme saatleri ile alakalı sorunum var. Gündüz 2 saat ara ile gece max. 3 saat ara ile beslenmesi lazım dedi doktorum. Fakat benim bebeğim gündüz çoğu zaman her 2 saatte bir beslenmek istemiyor. Gündüzde gece de 3 saat ara ile besleniyor hatta bazen 4 saate bile çıkıyor çünkü uyanmıyor. Sarılık olmadı çok şükür, kilo alımı da gayet iyi fakat şu 2 saatte bir beslenme lafını duyunca çok sinir oluyorum artık. Bence bu beslenme süresi her bebeğe göre değişiyor bazen beslendikten 1 saat sonra tekrar meme istiyor yine besleniyor. Beslenme süresi 2 saati geçince otomatik olarak vicdanen rahatsız olmaya başlıyorum 🥺
Kesinlikle katılıyorum benim oğlusun da uzun sürüyor bugün herkesin dediği gibi 3 saat yapayım dedim çocuğum iki kere kustu ki diğer doğaçlama takıldığımda hiç kusmuyordu cok üzüldüm bugün 😭

Bende cok az çıkıyor 20 dakikada 30 ml falan sütüm yetmiyor demek ki :KK43: ondan doymuyor bebegim
Canım öyle düşünme makine ile bebeğin sağdığı bir değil mesela benim kızım sağ göğsünümün ucunu çok fena yara yaptı bende emzirmek yerine sağayım iyileşsin dedim her emzirmede diğerini sağdım senin gibi 30 ml bile çıkmadı ama göğsüm tıkandı süt doldu hatta hafif ateşim çıktı. Mecbur açmak için emzirdim ağrılarım geçti biraz

Kızlar selam sezaryenden bu yana 21 gün geçti sindirim problemleri yaşıyorum hala gazım oluyor midem ağrıyor ve büyük tuvalet yaparken bağırsaklarım ağrıyor bu tarz şeyler yaşayan varmı
Ay Allah razı olsun bende aynı şeyi yaşıyorum acaba bende mi sıkıntı var diye düşünüyorum benim de 13 gün oldu 2 gündür sanki yeni ameliyat olduğum günlere geri döndüm. Karnım burkuluyo bı çekilme hissi var dediğiniz gibi bagirsak hareketi olduğunu düşünüyorum derken tam dikis yerim sizliyo falan böyle bi döngü napsam bilemedim. Bide bende şeffaf yapışkanlı bir akıntı var kokusuz. Ama gazım çok fena

Canım öyle düşünme makine ile bebeğin sağdığı bir değil mesela benim kızım sağ göğsünümün ucunu çok fena yara yaptı bende emzirmek yerine sağayım iyileşsin dedim her emzirmede diğerini sağdım senin gibi 30 ml bile çıkmadı ama göğsüm tıkandı süt doldu hatta hafif ateşim çıktı. Mecbur açmak için emzirdim ağrılarım geçti biraz
Bende aynen sizin gibi bir iki kere sağmayı denedim amma gordumki cok az geliyor benimde bazen doluypr taş gibi oluyor bebek emdikce yumsaliyor

Merhaba arkadaşlar ben doğum yaptım, suni sancıdan sonra sancılarım bir anda dakikada bire yükseldi ve çok dayanılmaz oldu, arada nefes almaya bile vakit bulamadığım ard arda gelen sancılarım oldu, çok kötü bir tecrube yaşadım sizlere tavsiyem eğer suyunuz gelmişse ve sancınız yoksa suni sancıyı kabul etmeyin molası kendisinden daha kısa süre dakika bir gelen sancılarla 3 saat geçirdim 5 cm ile sezeryana alındım.
Ahmet Yahya, 38+4, 3315 gram, 51 cm
B Buffalosos

Merhaba arkadaşlar ben doğum yaptım, suni sancıdan sonra sancılarım bir anda dakikada bire yükseldi ve çok dayanılmaz oldu, arada nefes almaya bile vakit bulamadığım ard arda gelen sancılarım oldu, çok kötü bir tecrube yaşadım sizlere tavsiyem eğer suyunuz gelmişse ve sancınız yoksa suni sancıyı kabul etmeyin molası kendisinden daha kısa süre dakika bir gelen sancılarla 3 saat geçirdim 5 cm ile sezeryana alındım.
Ahmet Yahya, 38+4, 3315 gram, 51 cm
B Buffalosos
Geçmiş olsun canım, bebek doğum yöntemini bile kendi seçiyor sağlıkla olmuş ya önemli olan o

Kızlar dün öğleden sonradan beri de boğazımda şişlik güncellemesi geldi . Yalnız ağrı içten değil de dıştan lenf nodülüm şişmiş gibi ağrı var yutkunma zorluğum var 😕 Doktor arkadaşlar da vardı , ne yapayım sizce ?

Kızlar bebişleriniz uykudan nasıl uyanıyor aniden bağırarak uyanıyor da benim kızım gaz sancısı mı geliyor acaba

X