2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar gece uyuyabiliyor musunuz bebeği yatırıp başında uyuklamaya çalışıyorum ama olmuyor emzirmeye çalışıyorum sürekli hem bebek istiyor hem göğüslerim ateş gibi şişiyor uykuyu nasıl yapıyorsunuz günde 2-3 saat uyuyorum anca normalde asla dayanamam bu arada ama enerjikte oluyorum gün içinde anlamadım
Ben başta uyumuyordum şimdi yatar yatmaz onu uyuyorum
Emziriyirum doyarsa uyuyo doymazsa ağlıyor mamasını verip gazını çıkarıp uyuyunca bende uyuyorum

En son 8 e düştü kardeşim pediatrist artık takibe gerek yok abla dedi ama ben 15. Günde kendi hastanemde kontrole götüreceğim
Hem emiyo hem mama gidiyorum ben duruma göre memeyle doyurursa mama vermiyorum doymuşsa zaten uyuyor yani çocuğu tanımakla alakalı biraz bazen memelerime krem kapak yapıyorum o sıra emziremedigimden 45 cc ye 1.5 kaşık mama veriyorum
Bazen 30 cc 1 bazen de 15cc ye yarım yani bebeğime göre hareket ediyorum
Ben de şu ara hiç riske atmadan meme üzerine 30-45 cc mama vereceğim ya bırakıyo zaten ama bazen bırakmıyo kusuyor bakayım duruma göre teşekkür ederim

Bebiş doymuyor emziriyorum 30 cc mama veriyorum hala aranıyor üstüne memeye tutuyorum yine anca öyle rahatlıyor az mı geliyor acaba yarın doktoruna gidicez bir sorayım

Dediğiniz şekilde bir hareketle inip çıkmak ilk günler zorlar çok mümkün değil ama kaç gün zorlar kısmı kişiden kişiye göre değişiyor.Benim için o süre üç gündü ilk doğumumda.Yatağımız yüksek bir de, bacaklarımı annemle eşim indirdi kaldırdı yani, ağrı eşiğim oldukça yüksektir.Bu sefer ben de bir süre koltukta yatacağım beşiği koltuğun kenarına koyup

Şerbet için tarif var mı?
Ben bu siteden yapıyorum çok lezzetli oluyor

Çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻 uzun ömürlü sağlıklı olsun minik kuzumuz Allah analı babalı büyütsün ❤️❤️🥰
Lohusa şerbeti var ama çok şekerli içmemiştim içeyim 🤭 bozayı da alalım hemennn
Çok teşekkürler ☺️ rabbim tüm evlatlarımızı bizlere bağışlasın ❤️ sıcakken daha şekerli geliyor ama lohusa kadinin sıcak içmesi daha faydalıymış. Boza diyorum tek geçiyorum 🤭

Canım sana yazdığım sırada nstdeydim çıkınca doktor kontrolüne girdik. Bende gebelik şekeri vardı ama insülin kullanmıyorum hergün ölçüm + diyet uyguladım düzeldi sonra doktor 3günde 1 ölç dedi bi süre de öyle devam ettim ama sonra ölçümlerim normal diye salmıştım son 1.5 aydır bugün ilk defa suyum biraz fazla çıktı ve doktor 40+yı bekleyemeyiz dedi haftaya vajinal istersen suni vericem veya sezeryan dedi 39.haftayı geçiremeyiz dedi. Şimdi bu konuda karar vermem gerek ama sanırım suni almak istemiyorum bende sezeryan olacağım yüksek ihtimal ile..
Geçmiş olsun🥺Ben en başından beri doğum şeklinde hayırlısı olsun diye dua ettim.Sizinde hakkınızda hayırlısını olsun ..bebek ve sizin için hangisi risksiz ve kolaysa o olsun 🤲🏻

Kızlar mama olarak ne kullanıyorsunuz ben hipp almıştım organik diye onu veriyordum ama içinde palm yağı varmış pek içime sinmedi farklı birşey alsam diyorum bu bitince öneriniz var mı :KK64:

Kızlar mama olarak ne kullanıyorsunuz ben hipp almıştım organik diye onu veriyordum ama içinde palm yağı varmış pek içime sinmedi farklı birşey alsam diyorum bu bitince öneriniz var mı :KK64:
Hipp kullanıyorum ben de , aptamilde de varmış biz onla büyüdük 😅 çok temiz marka var mı bilmiyorum pek

Ben iyiyim sanıyordum ta ki dün 2 saat aralıksız ağlayana kadar 😅 bence kendinize yüklenmeyin bu geçici bir süreç alışacağız inşallah 🙏 evlatlarımız bizler sağlıklı olalım da inşallah gerisi geçer 🙏
Bende hergün ağlıyorum hele akşam olunca içim o kadar daralıyor ki, sonra korkuyorum Allah’ımın gücüne gider bebişime bişey olur diye ama yemin ederim sorumluluk o kadar ağır geldi ki çok uykusuzum çok yorgunum yine de çok seviyorum ama bir de şeyi hiç oturtamadım kızlar doymadı diye mi ağlıyor gazı mı var ne var ?

Bende hergün ağlıyorum hele akşam olunca içim o kadar daralıyor ki, sonra korkuyorum Allah’ımın gücüne gider bebişime bişey olur diye ama yemin ederim sorumluluk o kadar ağır geldi ki çok uykusuzum çok yorgunum
Cnm ilk zamanlar malesf lohusaliktan yeni anne olmaktan sorumluluktan insan öyle oluyor bende ilk bebegimde aynı yaşadığın şeyleri yaşadım akşam olmaya başlayınca içim daraliyordu ama inanki o günler geçiyor inşallah cabucak atlatrsn

Sütü arttırmada faydası oluyor mu acaba hiç yapmadım
Vallahi günde 1 bardak şerbet 1 bardak boza içmeye başladığımdan beri sütüm inanılmaz arttı. Gelin görün ki benim bebis memeyi tutmak için çok mücadele ediyor süt var emmiyor sipa 😔 saatlerce uğraşıyorum memeyi tutturmak için

Vallahi günde 1 bardak şerbet 1 bardak boza içmeye başladığımdan beri sütüm inanılmaz arttı. Gelin görün ki benim bebis memeyi tutmak için çok mücadele ediyor süt var emmiyor sipa 😔 saatlerce uğraşıyorum memeyi tutturmak için
Benimde aynı tutmuyor bir tutuyor sonra bırakıyor falan bir saat sürüyor daraldım artık mama veriyorum üstüne mecburen

Aklımda hep golden goat vardı. Siz bi hipp diyince acaba dedim ama 🥹 şimdi kararsızım

Eklentiler

• IMG_4284.jpeg
    IMG_4284.jpeg
    115,3 KB · Görüntüleme: 61
X