2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar lohusalık nasıl geçiyor bende sürekli ağlamaklı bir hal var yani depresifim kendimi odalara kapatıp ağlamak istiyorum
Ben iyiyim sanıyordum ta ki dün 2 saat aralıksız ağlayana kadar 😅 bence kendinize yüklenmeyin bu geçici bir süreç alışacağız inşallah 🙏 evlatlarımız bizler sağlıklı olalım da inşallah gerisi geçer 🙏

Sabahtan beri adet sancısı yaşıyorum alt karnım taş gibi ve bebek çok hareketli doğum belirtisi mi kızlar 🥲 bir de feci ishal olmuşum hep kabız olurdum normalde

Ben iyiyim sanıyordum ta ki dün 2 saat aralıksız ağlayana kadar 😅 bence kendinize yüklenmeyin bu geçici bir süreç alışacağız inşallah 🙏 evlatlarımız bizler sağlıklı olalım da inşallah gerisi geçer 🙏
Bende 2-3 gün önce başladı çok yoruyor psikolojik olarak :KK43:

Kızlar lohusalık nasıl geçiyor bende sürekli ağlamaklı bir hal var yani depresifim kendimi odalara kapatıp ağlamak istiyorum
Geceleri çok zorlanıyorum annem ve eşim beni uyutsa bile bebeğim huzursuz olunca uyuyamıyorum ve başlıyorum ağlamaya özellikle de o kıpkırmızı kesilinceye kadar ağladığında. Alt değiştirmek bir işkence zaten.😒Bu kısır döngü böyle gidiyor tek avuntum bebeğim büyüyecek ve bu krizler geçecek yerine başka krizler gelecektir tabi ama şuan çok küçük ve bu beni bunalıma sokuyor. Her gün aynı şeyler ..

Bende 2-3 gün önce başladı çok yoruyor psikolojik olarak :KK43:
Canım yüklenmeyin kendinize, bakın burada kaç kişiyiz nerdeyse hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ki içimizde güya tecrübelilerde var ama herkesin bir süt problemi, sarılık problemi, eş, anne, kw sorunu var 😍😍 hepimiz çok iyi çok yeterli birer anne olacağız, sen bir tanesine, diğeri 2 tanesine ben 3 tanesine yeteceğiz inşallah 💪💪 Rabbim dağına göre kar veriyor, Allah var gam yok 🤲🤲

Benim oğlumda yattı hem de hem mama hem anne sütüne rağmen değeri 17 geldi bi gece yenidoğan yoğun bakımda yattı 12 saat fototerapi aldı sonra çıktı şimdi de değerleri alet ölçüsüyle 8 lere düştü şükür tedirgin olmayın Allah’ın izniyle sarılık nerdeyse her bebekte görülüyor ve toparlıyor kaç çikti değeriniz
Benimkide yatti canm 17ydi değer ertesi gün 7 ye düştü oluyi4 bebeklereede bende çok.uzulmustum ama Allah dermansız dert vermesin

Dediğiniz şekilde bir hareketle inip çıkmak ilk günler zorlar çok mümkün değil ama kaç gün zorlar kısmı kişiden kişiye göre değişiyor.Benim için o süre üç gündü ilk doğumumda.Yatağımız yüksek bir de, bacaklarımı annemle eşim indirdi kaldırdı yani, ağrı eşiğim oldukça yüksektir.Bu sefer ben de bir süre koltukta yatacağım beşiği koltuğun kenarına koyup

Şerbet için tarif var mı?
Teşekkür ederim 🥰

Kızlar gece uyuyabiliyor musunuz bebeği yatırıp başında uyuklamaya çalışıyorum ama olmuyor emzirmeye çalışıyorum sürekli hem bebek istiyor hem göğüslerim ateş gibi şişiyor uykuyu nasıl yapıyorsunuz günde 2-3 saat uyuyorum anca normalde asla dayanamam bu arada ama enerjikte oluyorum gün içinde anlamadım

Valla herkes tembihli enfeksiyonumuz var eve alamiyoruz dicez 🤣 zaten benim akrabalarim burada degil sadece eşimin tarafından var o da çok fazla değil 😁 başlarım altınına ya🤪

Aslında şöyle biraz suyun fazla dedi sonra birşey demedi devam etti bakmaya ben kalkarken eşim suyu sor diye tembihledi o demese ben yine sorun olarak görmeyeceğim yani çünki doktor normal şekilde söyleyip muayneye devam edince bisey yoktur diye dusundum. Muayne sonunda sordum sana şeker yüklemesi yaptik mi dedi evet şeker var dedim ondan sonra zaten hemen test sonuclarima falan bakip öyle dedi bekleyemeyiz diye ben bi korku bi panik falan 😔 3gün ölçeceğim bakalım ama sanırım kafama çok taktım değerler normal bile olsa riske girmek istemiyorum gibi.
GÜzel dileklerin içinde teşekkür ederim sizin için de hakkınızda hayırlısı olsun canım 🥰

Tebrik ederim 🌸

Tebrik ederim 🌸
Ben memlekette herkese tamam dedim herkes geldi gördü oğlusumun altınları geldi tüm masrafını fazlasıyla çıkardı herkes duasını okudu 🤲🏻🙏🏻💃🏼😊🤣

D Dr X şu an bebeğiniz nasıl tamamen grçti mi beslemeyi nasıl yapıyorsunuz emzirme veya mama kaç ml veriyorsunuz?
En son 8 e düştü kardeşim pediatrist artık takibe gerek yok abla dedi ama ben 15. Günde kendi hastanemde kontrole götüreceğim
Hem emiyo hem mama gidiyorum ben duruma göre memeyle doyurursa mama vermiyorum doymuşsa zaten uyuyor yani çocuğu tanımakla alakalı biraz bazen memelerime krem kapak yapıyorum o sıra emziremedigimden 45 cc ye 1.5 kaşık mama veriyorum
Bazen 30 cc 1 bazen de 15cc ye yarım yani bebeğime göre hareket ediyorum

X