2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kuzum öncelikle senin ve bebişin için hakkınızda hayırlısı olsun. Yatağın çok yüksekse doğumdan sonra eve gelince oturup bi denersin. Baktın zorlanıyor gibi olursan bir süre koltuğa yatak açın koltukta yatıp kalk. Birde zaten koltuk yatağa göre sert olduğu için de sezeryandan sonra yatıp kalkması daha kolay oluyor. Ben iki doğumumda da bir süre toparlanana kadar koltukta yatıp kalkmıştım
Amin canım inşallah bi sağsağlim gelsin de 🥲 en kötü salon da yatacağız tabi ama evim 2+1 bi odada annemler kaliyor salondada ben olursam kimse girmez ama zorlanirmiyiz acaba dedim. Gerçi bu bahaneyle misafir de gelemez işime gelir 😄
Ben çok zorlanmadım hiç yardım almadım yavaş hareketlerle inip kalktım bugün 5. Gün daha rahatım tabi hala sızı oluyor oturup kalkarken ama tek başıma yaptım evdeki ilk günden itibaren
Yatağın ayağı yüksek mi canım biz bi 5cm daha yükselttik çünki hem o hem beşikten dolayı çekiniyorum ama tabi denemeden bilemeyeceğim sanırım biraz da acı eşiğine bağlı gibi

Amin canım inşallah bi sağsağlim gelsin de 🥲 en kötü salon da yatacağız tabi ama evim 2+1 bi odada annemler kaliyor salondada ben olursam kimse girmez ama zorlanirmiyiz acaba dedim. Gerçi bu bahaneyle misafir de gelemez işime gelir 😄

Yatağın ayağı yüksek mi canım biz bi 5cm daha yükselttik çünki hem o hem beşikten dolayı çekiniyorum ama tabi denemeden bilemeyeceğim sanırım biraz da acı eşiğine bağlı gibi
Yüksek değil alçak biraz yatak benim de tutunacak dalım yok etrafta 🤣 tam sola dönmeye çalışıp elimle yatağa bastırıp destek alıyorum o şekildekalkıyorum sızlıyor kalkarken ama yapılabiliyor muhtaç olmazsın canımben göğüs ameliyatı olduğumda iki hafta birileri beni kaldırıp yatırmıştı şimdi ona kıyasla çok çok rahat diyebilirim

Ha bir de misafir geliyor gelecek olan geliyoruz diyor dün akşam geldiler altın geleceği için ses etmiyorum 🤣

Canım sana yazdığım sırada nstdeydim çıkınca doktor kontrolüne girdik. Bende gebelik şekeri vardı ama insülin kullanmıyorum hergün ölçüm + diyet uyguladım düzeldi sonra doktor 3günde 1 ölç dedi bi süre de öyle devam ettim ama sonra ölçümlerim normal diye salmıştım son 1.5 aydır bugün ilk defa suyum biraz fazla çıktı ve doktor 40+yı bekleyemeyiz dedi haftaya vajinal istersen suni vericem veya sezeryan dedi 39.haftayı geçiremeyiz dedi. Şimdi bu konuda karar vermem gerek ama sanırım suni almak istemiyorum bende sezeryan olacağım yüksek ihtimal ile..
Yaa aynısı bana da oldu dün kontrolde ilk defa suyum bi miktar fazla çıktı ama doktorum sadece beslenmene dikkat et dedi şu haftayı bekleyemem tarzı konuşmadı biraz rahat bi kadın benim doktorum ama senin suyun miktarı mı çok fazla acaba 🤔 hayırlısı olsun hakkınızda bebişin de senin de canım bak bu hafta doğurmak istiyodun bu hafta doğurmuş olacaksın hayırlısıyla inşallah 😋

Canım anneler ben de evladımı cok cok zorlu bir doğumdan sonra kucağıma aldım çok şükür. Bir ömür travması kalacak ama yüzüne baktığım ve kokusunu aldığım zaman dünyalar ayaklarımın altından çekiliyor sanki, ben böyle bir mutluluk tatmadım hayatımda ❤️ rabbim evlatlarımızı yanıbaşımızdan ayırmasın 🙏 Doğum bekleyen annelerimizin de doğumları su gibi olsun insallah 🙏

Sütü az olan annelerimize naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
BOZA için. İnanılmaz süt yapıyor inanamazsınız. Bir de sıcak lohusa şerbeti. Ama bozayı bir deneyin. Damla damla gelen sütüm şimdi eğilince çocuğumun kafasına damlıyor 🤣 günde 1 bardak boza 1 bardak şerbet tüketiyorum sonuç inanılmaz 🙏

Kızlar çok şükür ben doğumu yaptım , şu an ağrım var ve sütüm gelmiyor mama verdik onuda almak istemiyor ay napacam diye düşünmekten yoruldum artık bir kaç saatte mahvoldum .Bir de sezeryandan ne kadar sonra katı beslendiniz
Sakın stres yapma mamayı içecektir sabırla tutun ağzına , süt icin erken hemen gelmeyebilir mamayı içecek bir şekilde göğsünde tutsunlar kokunu alsın bende memeyi verdik silikon uçla süt gelmedi ama emme refleksi başladı biberonla mamayı verdik o şekilde göğsümde tutup
sabah 10 da ameliyata girdim akşam 16.00 gibi sadece çorba verdiler onu içtim saat 20 de pide yedim 😅
Ağrı çok normal iğne yapsınlar kesiyor ağrıyı

Canım anneler ben de evladımı cok cok zorlu bir doğumdan sonra kucağıma aldım çok şükür. Bir ömür travması kalacak ama yüzüne baktığım ve kokusunu aldığım zaman dünyalar ayaklarımın altından çekiliyor sanki, ben böyle bir mutluluk tatmadım hayatımda ❤️ rabbim evlatlarımızı yanıbaşımızdan ayırmasın 🙏 Doğum bekleyen annelerimizin de doğumları su gibi olsun insallah 🙏

BOZA için. İnanılmaz süt yapıyor inanamazsınız. Bir de sıcak lohusa şerbeti. Ama bozayı bir deneyin. Damla damla gelen sütüm şimdi eğilince çocuğumun kafasına damlıyor 🤣 günde 1 bardak boza 1 bardak şerbet tüketiyorum sonuç inanılmaz 🙏
Çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻 uzun ömürlü sağlıklı olsun minik kuzumuz Allah analı babalı büyütsün ❤️❤️🥰
Lohusa şerbeti var ama çok şekerli içmemiştim içeyim 🤭 bozayı da alalım hemennn

Ha bir de misafir geliyor gelecek olan geliyoruz diyor dün akşam geldiler altın geleceği için ses etmiyorum 🤣
Valla herkes tembihli enfeksiyonumuz var eve alamiyoruz dicez 🤣 zaten benim akrabalarim burada degil sadece eşimin tarafından var o da çok fazla değil 😁 başlarım altınına ya🤪
Yaa aynısı bana da oldu dün kontrolde ilk defa suyum bi miktar fazla çıktı ama doktorum sadece beslenmene dikkat et dedi şu haftayı bekleyemem tarzı konuşmadı biraz rahat bi kadın benim doktorum ama senin suyun miktarı mı çok fazla acaba 🤔 hayırlısı olsun hakkınızda bebişin de senin de canım bak bu hafta doğurmak istiyodun bu hafta doğurmuş olacaksın hayırlısıyla inşallah 😋
Aslında şöyle biraz suyun fazla dedi sonra birşey demedi devam etti bakmaya ben kalkarken eşim suyu sor diye tembihledi o demese ben yine sorun olarak görmeyeceğim yani çünki doktor normal şekilde söyleyip muayneye devam edince bisey yoktur diye dusundum. Muayne sonunda sordum sana şeker yüklemesi yaptik mi dedi evet şeker var dedim ondan sonra zaten hemen test sonuclarima falan bakip öyle dedi bekleyemeyiz diye ben bi korku bi panik falan 😔 3gün ölçeceğim bakalım ama sanırım kafama çok taktım değerler normal bile olsa riske girmek istemiyorum gibi.
GÜzel dileklerin içinde teşekkür ederim sizin için de hakkınızda hayırlısı olsun canım 🥰

Tebrik ederim 🌸
Kızlar çok şükür ben doğumu yaptım , şu an ağrım var ve sütüm gelmiyor mama verdik onuda almak istemiyor ay napacam diye düşünmekten yoruldum artık bir kaç saatte mahvoldum .Bir de sezeryandan ne kadar sonra katı beslendiniz
Tebrik ederim 🌸

Canım hayırlı olsun evladınız, gazı çıkarınca her şey serbestti bana, sütü dene gelmiyor diye vermemezlik etme tam olarak gelmesi iki üç günü buluyor zaten mamayi kaşıkla verdim benimki de zorluyor mamada sevmiyor yatmayı da beceremiyor boğazında kaliyordu

Doğum haftası 38+5
Doğum tarihi 06.02.24
Bebiş kilosu 3600 erkek

Sezeryan sonrası yataktan kalkmaktan tütün WC gitmek bile iskenceydi ama zamanla geciyo, tavsiyem ameliyat gecesi gerçekten hafif şeyler yemek bı daha katı beslenenemicem bı sure diye sakın katı yemekler yemekler yemeyin ben öyle yaptım en son ilacla attım anesteziyi gazım vardı yapamadım büyük wcm vardı yapamadım ama ne zaman cikardiysam rahatladım.

YouTube da videolar var ben dişlerinden destek alarak twork yapar gibi oturup kalktım çok işe yaradı yataktan da hamileyken nasıl eller kollardan destek alıyorsak öyle doğrularak kalktım . Dr um artık rahat olmam gerektiğini söyledi 5. Gün. Yatakta yan da yatıyorum artık🙏🏻 ne kadar yurutseniz bide o kadar erken toplaniyorsiniz

Doğumu sezeryan ile yapan arkadaşlarıma birşey soracağım eve gelince yatakdan inme konusunda zorlandınız mı :KK43: sanırım sezeryan olacağım haftaya kafamda birsürü soru var.

Yatağın bi kenarı duvara sıfırladık orda eşim yatıyor benim tarafımda da beşik var. Geceleri bile wc kalkarken ayak ucuma doğru inip öyle wc gidebiliyorum acaba sezeryanda kalkarken dikişler ne kadar zorluyor 😔
Dediğiniz şekilde bir hareketle inip çıkmak ilk günler zorlar çok mümkün değil ama kaç gün zorlar kısmı kişiden kişiye göre değişiyor.Benim için o süre üç gündü ilk doğumumda.Yatağımız yüksek bir de, bacaklarımı annemle eşim indirdi kaldırdı yani, ağrı eşiğim oldukça yüksektir.Bu sefer ben de bir süre koltukta yatacağım beşiği koltuğun kenarına koyup

Şerbet için tarif var mı?

Kızlar dün göğüslerim bir anda ateş gibi yanmaya başlamıştı şişti ve çok acıyordu hala acıyor ama dün geceden beri bol bol meme verdim sağma yapamadım beceremiyorum onu sanki daha çok acıtıyor ben de oğlumu sürekli emzirdim dişimi sıktım acıdan ama hem süt geldi biraz da olsa hem de yumuşadı
Canım aman dikkat et bol bol emzir bence çok doluysa dişini sıkıp sağmaya da çalış, mastit olursun Allah korusun. Bir de Sıcak kompres yapabilirsin göğsüne.

Hayırlı olsun🥰 süt de gelir merak etmeyin ama mamayı vermeye çalışın mutlaka şırıngayla. Katı beslenme yaklaşık 14 15 saat sonra oldu benim, gaz çıkınca geçiliyor katıya

X