2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebek beslenmesi bezi kilosu gibi şeyleri takip için hangi app'i kullanıyorsunuz?
Hic bi sey kullanmiyorum ben. Zamanla oturuyor ilk günler hatırlamak vs zor oluyor ama düzene giriyor. Bez değişimini 2 saatte bir gibi ayarla. İlk zamanlar bebek sürekli emmek isteyeceği için bez değişimini 2 saat dedim. Bezi beslenme oncesi değiştir. Altları temiz oldugunda daha rahat emiyolar. Ve beslenme sonrasi gaz çıkartıp direk uykuya geçmesi de kolay olur. Eger bezi beslenme sonrasına birakirsan huzursuzluğu artar uykuya geçeceği zaman bez değişimi ile sinirlenmesine sebep olur 🙈🤣 önce bez sonra beslenme sonra gaz çıkışı ardından yatış uyku. Bunun içinde özellikle ilk zamanlar belli saat tutmaman gerekli. Bazen yarım saat aralıkla emmek ister bazen 2 saat. O yüzden o app uygulamaları suan için pek işe yaramaz. Doktor şu saat aralığında besle demediyse kendine 2 saati şart koy. Maks. 2 saat olsun son besleme ile arada. İlk ay beslenmesi kilo alımı belki sarılık durumu şekerinin düşme ihtimali vs dikkat etmek gerekli. 1. Aydan sonra yavaşça düzene oturacak saat tutmana gerek de kalmayacak. 🌺🫂🤗

Hic bi sey kullanmiyorum ben. Zamanla oturuyor ilk günler hatırlamak vs zor oluyor ama düzene giriyor. Bez değişimini 2 saatte bir gibi ayarla. İlk zamanlar bebek sürekli emmek isteyeceği için bez değişimini 2 saat dedim. Bezi beslenme oncesi değiştir. Altları temiz oldugunda daha rahat emiyolar. Ve beslenme sonrasi gaz çıkartıp direk uykuya geçmesi de kolay olur. Eger bezi beslenme sonrasına birakirsan huzursuzluğu artar uykuya geçeceği zaman bez değişimi ile sinirlenmesine sebep olur 🙈🤣 önce bez sonra beslenme sonra gaz çıkışı ardından yatış uyku. Bunun içinde özellikle ilk zamanlar belli saat tutmaman gerekli. Bazen yarım saat aralıkla emmek ister bazen 2 saat. O yüzden o app uygulamaları suan için pek işe yaramaz. Doktor şu saat aralığında besle demediyse kendine 2 saati şart koy. Maks. 2 saat olsun son besleme ile arada. İlk ay beslenmesi kilo alımı belki sarılık durumu şekerinin düşme ihtimali vs dikkat etmek gerekli. 1. Aydan sonra yavaşça düzene oturacak saat tutmana gerek de kalmayacak. 🌺🫂🤗
Oğlum hep emerken 💩 yapıyordu bezi mecbur sonra değiştiriyorduk ama dediğin gibi süre uzuyor hıçkırık tutuyor vs o döngüden bir türlü çıkamıyordum😂Kızım nasıl olacak bakalım ben de önce bez değiştirmeyi deneyeyim🫠

Kızlar ağlıycam dünden beri 🥹 çok affedersiniz basur olmuşum ama aşırı ağrıyor aşırı. Oturamıyorum uyuyamıyorum . Sudocrem falan da sürdüm ama yok. Ne kullanabilirim lütfen yardım edin 😰

Aman aksatma sakın. Biz dedik akşam ışıktandır falan ama anneler anlıyor. Etrafını dinleme. Annen olsun kimseyi dinlememek gerek sormamamak llazım sarı mı diye onlar duymak istediğini söylüyor ama anne anlıyor. Yaptığım hatalar işte. Aman doydu uyuyo falan dememek lazım. Sütüm şuan sağdığımda iki memeden 30-40 ml geliyor. Üstüne 40 ml mama içiyor yani düşün mamayı bıraktığımda ne kadar eksk beslenme yaptığını ki sütüm de yeni arttı daha artmadı bile.
Bende aynı durumdayim

12 gün oldu geleli 1 ayı tamamlayacakmis eşimle leke kedi köpek oldu herseye bagiriyor
Sen anlaşabiliyor musun? Ben anlaşamıyorum biz de kedi köpek gibiyiz gelir gelmez burnumdan getirmeye başladı çok zor durumdayım çok geriyor beni ben bu şekilde doğuma gitmek istemiyorum☹️bak 2 gün sonra doğum var yapma diyorum dinlemiyor, bebekler annenin gerginliğini alıyor ben yine aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum elimden de birşey gelmiyor ☹️ evden kovalayacağım o olacak rezillik çıkacak

Oğlum hep emerken 💩 yapıyordu bezi mecbur sonra değiştiriyorduk ama dediğin gibi süre uzuyor hıçkırık tutuyor vs o döngüden bir türlü çıkamıyordum😂Kızım nasıl olacak bakalım ben de önce bez değiştirmeyi deneyeyim🫠
Ay kaka olayı zor oluyo hele her seferinde yapiyosa daha fena. İnşallah kızınız da olmaz 🤗

Off hiç sorma 😀 benimki de kakayı emerken yapıyo bu sefer meme yarım kaldığı için süreyi uzatıyorum memeyi bırakıyo ıkınırken. Mamasını veriyorum altını değiştir iki sev uyutmaya çalış derken 1 saat kalıyor uyumak için e onda da kendinle ilgilen derken başa dönüyoruz. Bakalım snn bu bebiş neler yapcak annesi

Ya kızlar benim bebegim pramatureydi bugün 19 gün dogali küvözde 11 gün kaldı çıktı gogus ucum olmadığı için sagip biberonla veriyorum maglum o zaman da ne kadar içtiğini goruyordm hastanede denilenden çok çok az içiyor o kadarını bile abartısız 45 50 dakikada dünden beri silikon uçla enziriyorum çocuk 5 dakika bile emmiyor bırakıyor o süre içinde süt disarida akıyor doyuyor mu acaba ac mi kalıyor ne yapicam ben sütüm de var sagmazsm sert oluyor ağrı yapıyor

Ya kızlar benim bebegim pramatureydi bugün 19 gün dogali küvözde 11 gün kaldı çıktı gogus ucum olmadığı için sagip biberonla veriyorum maglum o zaman da ne kadar içtiğini goruyordm hastanede denilenden çok çok az içiyor o kadarını bile abartısız 45 50 dakikada dünden beri silikon uçla enziriyorum çocuk 5 dakika bile emmiyor bırakıyor o süre içinde süt disarida akıyor doyuyor mu acaba ac mi kalıyor ne yapicam ben sütüm de var sagmazsm sert oluyor ağrı yapıyor
Benimki de prematüre. Önce emzir meme ucu bebekle uyarı alsın sonra sağ sutu icir. İlk 10 15 hun gibi beslenme suresi benimde oyleydi 1 saati bulurdu verilmesi gereken miktarı içermek. Sürekli çene altından uyarı ver emme yapması için. Uyku moduna girerse ayak altından gidikla huylandir neresinden huylanirsa. Gene olmazsa alt pijamayı çıkart bacaklarına dokun. Şapkası varsa çıkart sürekli rahatsız et yanı. Meme ucu benimde yoktu. Sagdikca çıktı. Emzirmek ilk 15 gün yasaktı kilo kaybeder diye. O süre de sürekli sagim yaptım meme ucu çıktı. Sagmaktan vazgeçme. Bazen emzirme zamanı meme ucum yumusuyor yada içeri giriyor elle çıkartmaya calis. Zamanla oturacak hersey sabır et. Stres olma daha çok küçükler bende çok zorlandım değil 1 saat 5 dk bile kalmadığı zamanlar oldu. Wc bile gidemedim coooook uzun saatler boyunca. Günden güne bebekte sen de alisacaksiniz sadece sakince sabret.

Aynı dert bende de var canım 3 gün kuvezde alıştı biberona smdinkendi mememi zar zor kavga dövüş tutuyo😥 gece anlamak için sagdiklarimdanverdim emmezse takrar sağıyorum

Bu arada kilo alımı iyi mi ? Mama takviyesi de yapiyo musun?

Mama hiç vermedik doktoru da mama vermiyorsn demi sakin mama işi yok dedi çok şükür sütüm baya iyi kilo alımı da iyi biberonla besledim hep dünden beri emzirmeye gectim
Masallah. Mevlam böyle devam etmeyi nasip eylesin. Emzirmeye ağırlık ver ama memeyi bosaltamazsa sagip vermeye devam edersin çok sık olmayacak şekilde.

Geçmiş olsun🥺Ben en başından beri doğum şeklinde hayırlısı olsun diye dua ettim.Sizinde hakkınızda hayırlısını olsun ..bebek ve sizin için hangisi risksiz ve kolaysa o olsun 🤲🏻
İkinizle benim tarihlerim çok yakındı, üçümüzde normali bekliyorduk böyle tek kalmış gibi içlendim😭 zaten sürekli duygusallıktan çıkamıyorum 🥹

Spinal sezaryen olan atkafaşlara bir sorum var. Cuma günü doğumum var. Ancak bu sabah inanılmaz derecede sağ kalça ağrısıyla uyandım. Bacağıma doğru ünen bir ağrı. Yürüyemiyorum ve yan dönemiyorum. Bilmediğim bir bel fıtığım varsa ve bu siyatik ağrısına yol açıyorsa spinal sezaryene engel olur mu? Bel fıtığı apinale engel mi

Spinal sezaryen olan atkafaşlara bir sorum var. Cuma günü doğumum var. Ancak bu sabah inanılmaz derecede sağ kalça ağrısıyla uyandım. Bacağıma doğru ünen bir ağrı. Yürüyemiyorum ve yan dönemiyorum. Bilmediğim bir bel fıtığım varsa ve bu siyatik ağrısına yol açıyorsa spinal sezaryene engel olur mu? Bel fıtığı apinale engel mi
Engel değil..Benim de Cuma sabahı 🤗 ikinci olacak ama ilk gibi aşırı heyecanlıyım ☹️

Merhabalar ben doğum yaptım sezeryanla. Şükür iyiyim ama oğluşumun doğar doğmaz kan şekeri aşırı düşüktü 51 çıktı. İlk çocuğumda sarılık olmuştu o yüzden yeni doğan ünitesine aldılar. Orada da dr kontrol etmiş ve önemsenmeyecek derece solunum sıkıntısı var dedi. O yüzden bana daha çocuğu vermediler inşallah yarın çok güzel olur iyi haberler alırım. Bekleyen tüm anne adayları bebeklerini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin rabbim 🥰
Canım benim hayırlı uğurlu olsun inşallah bir an önce minigin de yanına gelir sevinciniz tam olsun

X