2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben doğurdum🤲☺️ çok şükür ikimizde iyiyiz sabah 10 da girdim doğuma. Şimdi emzirmeye çalışıyoruz. Biraz kilosu var 3975 gr 52 cm doğdu, Allah bekleyenlere de nasip etsin bebişlerine kavuşmayı. Sakin olmak çok önemli sadece. Yoksa süreç çok uzun oluyor.
Allah analı babalı eylesin hayırlı evlat olsun inşallah

Sarılık değerimiz yüksek çıktı bu gece yatış yapıldı fototerapi için. Çok üzülüyorum
Geçmiş olsun canım hiç üzülme iyileşip gelir yanına senin yaşadıklarını genelde bir kaç gün arayla ben yaşıyorum kızımda da var gibi bakalım yarın kontrolümüz

Kizlar sutum var ama meme reddi yasiyorum asla emmiyor elektrikli pompayla surekli sagiyorum ama fayda etmiyor hic yumusatmiyor goguslerim cok sisti hic rahatlamiyor goguslerimin agrisindan duramiyorum kafam kadar oldu aşırı gerginler napicagimi sasirdim artik sut icinde kurusun diye dua etmeye basladim oyle bir agri mastit olmaktan korkuyorum nolur bir akil verin bana
Merhaba sıcak duşa girin duşta tarak ile meme ucuna doğru tarayın damarlar açılıyor çok iyi geliyor benimde öyleydi.

Eveet inşallah 🤭🤭 Eşimin doğum günü 21 inde o günü istiyordu eşim yok dedim bekleyemem kusura bakma 😅yoksa bende son haftaya kalıyordum 🤭🤭
Canım benim ilk dikey kontrol esnasinda acimadı ama parmaklari acip yan cevirince acidi vajinal muaynen iyi dedi acaba senin nasıl oldu ya böyle diyince bi korktum ben :KK43:

Kızlar suyum azalmış çok su iç dedi 19una kadar inşallah idare ederiz 3100 çıktı kilosu kilo almamış ama bunlar tahmini ölçüm sen takılma bunlara dedi
Canım bol bol havuçta ye, benimde sınırdaydı, doktorum önerdi. bir hafta hergün yedim ve salatalara bolca rendeledim. Bir hafta sonra iyiydi. Sonraki hafta çok önemsemedim 🙃 azalmıştı tekrardan, doktorum yarın gel suni verip başlatalım dedi. 38+3 te doğdu. Bende 1 gün arayla ölçüm çok farketti, ben bunu su azlığına bağlıyorum. 1gün önce 3300gr 49cmken doğduğunda 3560gr 53cm doğdu.

Geçmiş olsun canım hiç üzülme iyileşip gelir yanına senin yaşadıklarını genelde bir kaç gün arayla ben yaşıyorum kızımda da var gibi bakalım yarın kontrolümüz
Aman aksatma sakın. Biz dedik akşam ışıktandır falan ama anneler anlıyor. Etrafını dinleme. Annen olsun kimseyi dinlememek gerek sormamamak llazım sarı mı diye onlar duymak istediğini söylüyor ama anne anlıyor. Yaptığım hatalar işte. Aman doydu uyuyo falan dememek lazım. Sütüm şuan sağdığımda iki memeden 30-40 ml geliyor. Üstüne 40 ml mama içiyor yani düşün mamayı bıraktığımda ne kadar eksk beslenme yaptığını ki sütüm de yeni arttı daha artmadı bile.

Canım bol bol havuçta ye, benimde sınırdaydı, doktorum önerdi. bir hafta hergün yedim ve salatalara bolca rendeledim. Bir hafta sonra iyiydi. Sonraki hafta çok önemsemedim 🙃 azalmıştı tekrardan, doktorum yarın gel suni verip başlatalım dedi. 38+3 te doğdu. Bende 1 gün arayla ölçüm çok farketti, ben bunu su azlığına bağlıyorum. 1gün önce 3300gr 49cmken doğduğunda 3560gr 53cm doğdu.
Kiloyu takmıyorum açıkçası şekerden iri olacak diye korkuyorum zaten almasa da olur da havuç da şeker çıkarıyor diye korkuyorum 6 güne birşey olmaz inşallah ya havuç yesem şekerden birşey olur diye korkuyorum çünkü bol su içip bekleyim

Kızlar bebeğin ilk muayenesine yarın çocuk doktoruna gidicez 5 günlük olacak
Sağlık ocağına ne zaman çağırdılar acaba

X