2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kizlar sutum var ama meme reddi yasiyorum asla emmiyor elektrikli pompayla surekli sagiyorum ama fayda etmiyor hic yumusatmiyor goguslerim cok sisti hic rahatlamiyor goguslerimin agrisindan duramiyorum kafam kadar oldu aşırı gerginler napicagimi sasirdim artik sut icinde kurusun diye dua etmeye basladim oyle bir agri mastit olmaktan korkuyorum nolur bir akil verin bana
Hemen utu ile bi havlu gibi bi sey ısıt göğüslerine baş. Orda beklesin. Petek üstüne de yedek koy ısınsın. Göğsündeki sogudukca petek üstündeki ile değişim yap sonra sagim yapmaya çalış. Bebek hafif açıkmaya başlarken memeye tutturmayi dene ama ondan önce de gerginliğini stresini azalt. Sen gergin şekilde kucağına alinca bebeği oda hissedip geri çeker kendini. Sabırla yaklaşmaya calis senin ruh halin çok önemli. Hemen sıcak uygulama yap

Hemen utu ile bi havlu gibi bi sey ısıt göğüslerine baş. Orda beklesin. Petek üstüne de yedek koy ısınsın. Göğsündeki sogudukca petek üstündeki ile değişim yap sonra sagim yapmaya çalış. Bebek hafif açıkmaya başlarken memeye tutturmayi dene ama ondan önce de gerginliğini stresini azalt. Sen gergin şekilde kucağına alinca bebeği oda hissedip geri çeker kendini. Sabırla yaklaşmaya calis senin ruh halin çok önemli. Hemen sıcak uygulama yap
Psikolog moni moni ❤️❤️ sen yazınca bana da güç geliyor ya Allah razı olsun senden 🙏🏻

Cansın aynısını yaşıyorum acıyla kalktım şimdi yarım saat uyumuşum bebeğin besleme zamanı gelmiş göğüslerim acı içinde şiş taş gibiler

Cansın aynısını yaşıyorum acıyla kalktım şimdi yarım saat uyumuşum bebeğin besleme zamanı gelmiş göğüslerim acı içinde şiş taş gibiler
Sütler iyice inmeye başlarken öyle oluyo. Duşta sıcak su ile masaj. Sıcak uygulama. Sık emzirmeye çalışma emzirme esnasında el ile hafif masaj memeyi rahatlatmaya yardımcı oluyo. Bi kaç gün içinde gogusler süte alışır yumuşamaya başlar. Emzirmeyi ve Sıcak uygulamayı aksatmadan yapin

Kızlar haberlerim var 🤭 Bugün kontrolde çatı muayenesi yapıldı doğum şekline karar verilmesi için.Doktorum normal doğum olsun istiyordu bende sezeryan olsun diye diretmedim hiç.Sadece kararsızdım çünkü ciddi sancılarım oluyordu ve doğumda neyle karşılacağımı bilmiyordum.Çatı muayenesinde denk durmadım maalesef ağrı çektiğim için 🙁Doktorumu çok zorladım ki girer girmez sağ taraftaki kemiklerimin çok dar olduğunu söyledi bir kaç sefer kontrol etti.Bu kemik darlığının doğumda bebeği ve beni zorlayabileceğinden bahsetti.Bir çok riski mecbur dile getirdi yine de bize bıraktı.Bizde risk almak istemedik.İnşallah nasipse Perşembe günü sezeryan doğumum olacak 🤲🏻 37+5 de 3200 kiloda gözüküyor ama düşük de çıkabilir yüksekte dedi doktorum.Bakalım 38+1 de doğum kilosu kaç olacak 🙈 hayırlısı 🤭

Kızlar haberlerim var 🤭 Bugün kontrolde çatı muayenesi yapıldı doğum şekline karar verilmesi için.Doktorum normal doğum olsun istiyordu bende sezeryan olsun diye diretmedim hiç.Sadece kararsızdım çünkü ciddi sancılarım oluyordu ve doğumda neyle karşılacağımı bilmiyordum.Çatı muayenesinde denk durmadım maalesef ağrı çektiğim için 🙁Doktorumu çok zorladım ki girer girmez sağ taraftaki kemiklerimin çok dar olduğunu söyledi bir kaç sefer kontrol etti.Bu kemik darlığının doğumda bebeği ve beni zorlayabileceğinden bahsetti.Bir çok riski mecbur dile getirdi yine de bize bıraktı.Bizde risk almak istemedik.İnşallah nasipse Perşembe günü sezeryan doğumum olacak 🤲🏻 37+5 de 3200 kiloda gözüküyor ama düşük de çıkabilir yüksekte dedi doktorum.Bakalım 38+1 de doğum kilosu kaç olacak 🙈 hayırlısı 🤭
sonunda gün aldın 🥰😍😍 çok az kaldı çok heyecanlı

Benim de 17 ama bugün kontrolüm vardı doktor tık yok dedi çok üzüldüm ya alttan muayenede yaptı yumuşama bile yokmuş henüz dün sancımda cardı gece heveslenmiştim ama malesef siz de durumlar nasıl normal mi bekliyorsunuz
Ben de normâl bekliyorum ama burda cok zorlamiyolar 42. Haftaya kadar sans veriyolar hersey normalse o yuzden cok stres yapmamaya calisiyorum ama artik cok zorlanmaya basladim cok agirlastim

Sarılık değerimiz yüksek çıktı bu gece yatış yapıldı fototerapi için. Çok üzülüyorum
Geçmiş olsun canım üzülme Allah sabrını veriyor, cumartesi bnde çok ağladım farkındayım herşeyin mantıklı olan yatıp iyileşmesi ama gönlüme söz geçirmek çok zordu ama bak zaman geçti inşallah yarın kucağıma alıp eve gelicez. İyi düşün iyi olsun emin ol orda daha sağlıklı iyi oluyolar🙏🏻🌺

Peki emmezse ne zamana kadar goguslerimin bu agrisi devam eder yan bile yatamiyorum o kadar kötü

endoplazmikretikullum endoplazmikretikullum hersey yolunda mı? İyi misiniz?
Alıntılara tek tek dönemedim ama iyi dilek ce enerjilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim ❤️

12:53'de doğduk, 3480 grmız. Spinal beni biraz yordu, daha önce genel anestezi almıştım ama etkisi geçerken bu kadar sersemlik yahut titreme yaşamamıştım. Gerçi bu durum anestezi doktoru ile anestezi uygulamasına bağlı olarak da değişebilir.

Akşam 8 9 gibi kendime gelebildim. Süt ile ilgili sürekli olarak ebelerden yardım alıyorum. Bebeğin sağlığı iyi çok şükür 🌸 telefonu elime alacak vaktim dahi olmuyor ki daha hastanedeyiz 🙈 bakalım devamı nasıl olacak...

Peki emmezse ne zamana kadar goguslerimin bu agrisi devam eder yan bile yatamiyorum o kadar kötü
Aynıyız taş gibi acı içinde bir anda oldu ateş gibi yanıyor , emzirmeye çalışıyorum ama yetmiyor gibi de geliyor sağmaya çalışıyorum sağınca az az geliyor canım çok yanıyor ama sağmaya çalışıyorum devamlı

Alıntılara tek tek dönemedim ama iyi dilek ce enerjilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim ❤️

12:53'de doğduk, 3480 grmız. Spinal beni biraz yordu, daha önce genel anestezi almıştım ama etkisi geçerken bu kadar sersemlik yahut titreme yaşamamıştım. Gerçi bu durum anestezi doktoru ile anestezi uygulamasına bağlı olarak da değişebilir.

Akşam 8 9 gibi kendime gelebildim. Süt ile ilgili sürekli olarak ebelerden yardım alıyorum. Bebeğin sağlığı iyi çok şükür 🌸 telefonu elime alacak vaktim dahi olmuyor ki daha hastanedeyiz 🙈 bakalım devamı nasıl olacak...
Hayırlı olsun hoş geldi mis kokulu ❤️🙏🏻 titreme bende de çok oldu normal dediler bir kaç saate geçti bebeği tutmamıştım titremekten 🫠
Geçmişler olsun şimdi iyileşme evresi başlıyor 🙏🏻

Doğru bi şekilde sağım yaparak göğüslerinizi biraz boşaltıp rahatlatmanız gerekiyor. Bu şekilde çok zor ve ağrılı bi süreç olur sizin için. Aynı zamanda mastit olabilirsiniz.

Iyi olmanıza sevindim. Artık zamanını bebeğe vereceksin arada yoklarsin buraları 😅

X