2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben de doğurdum akşam 😅 kanama ve sancıyla geldim 3 cm açıklık vardı ama anksiyetem tuttu normale cesaret edemedim kanamayı görünce, aslında açıklık kanamasıymış nişan gibi ama işte bi yapamayacağım dedim, bebeğe bir şey olur diye korktum ondan sezaryen oldu. 06.02.24 3000 gr 49 cm 38+2 🙏🥰 B Buffalosos canım ekleyebilirsin 🥰
Kız bir de 39.haftada doktor seni tekrar kontrol edicekti vajinalede ikna etmisti ama tabi minik buna ben karar veririm diyerek olaya dahil olmuş 🤭😂 Alttan muayneden birkaç gün sonra mı doğum oldu senin?

kızlar uyku ile ilgili olarak bazı sorularım var. Beyaz gürültü dışında deneyip de işe yarar bulduğunuz yöntemler var mı? Klasik müzik ve pilates topunu duydum ben yenidoğan dönemi için. Sizin tecrübelerinşz neler oldu?
Hic bi yan destek kullanmadim. Beslenme sonrasi gaz çıkartmak için omzuma alıyorum. Kusmamasi için de ekstra 10 15 daha yatmasına izin veriyorum. Zaten tensel temas istiyorlar. O şurada uykuya geçiyor yerine yatiriyorum

Az kaldı sen de kavuşuyorsun 🥹 Spinal olacak değil mi? Kolayca geçsin gitsin bebekli günlere başla

erkek daha zor diyorlar hep gerçekten de. Var mı yardım eden? Allah güç sabır versin canım

neeeee sen de mi 😳 bebeğin hareketleri kötü derken az mı hareket ediyor…İnşallah düzelir 🤲🏻
Saol canım aynen kime dediysem erkekler öyle diyor. Eşim yardımcı oluyor saolsun ama o da bi yere kadar tabi, kızkardeşim de var yanımda ama rahatına pek düşkün pek yardımcı olmuyor.

Kızlar bunlara ek bir de puset örtüsü aldınız mı? Gerek var mı yok mu çok arada kaldım
Benim imkanım olup gidip alamadim. Yasaktı hareket etmek. Netten sipariş vermeye de bebek yetişmedi acil doğum oldu. Öğretin üstüne nohut battaniye var onu atıyorum. Havalar soğuk hastahane ortamı hep hastalık kaynıyor. Hep battaniye örttüm. Şimdiye kadar özel bi örtüye ihtiyac olmadı. Ama alınması gerekli. Arabadan inip eve hastahane içine vs geçene kadar rüzgar alabilir çıplak olduğunda. Yaşadığınız yer neresi hava şartları nasıl bilmiyorum ama alın yada benim gibi battaniye de atabilirsiniz

Hic bi yan destek kullanmadim. Beslenme sonrasi gaz çıkartmak için omzuma alıyorum. Kusmamasi için de ekstra 10 15 daha yatmasına izin veriyorum. Zaten tensel temas istiyorlar. O şurada uykuya geçiyor yerine yatiriyorum
10 15 dakika daha yatmasına izin veriyorum derken, memede mi yatırıyorsunuz yoksa omuzda/göğüste mi?

kızlar uyku ile ilgili olarak bazı sorularım var. Beyaz gürültü dışında deneyip de işe yarar bulduğunuz yöntemler var mı? Klasik müzik ve pilates topunu duydum ben yenidoğan dönemi için. Sizin tecrübelerinşz neler oldu?
Buzuki orhan’ın kolik albümü var…Offfff inşallah kimsenin ihtiyacı olmaz ya düşündükçe fena oluyorum🥺

Sağlıkla büyüsün bebeğiniz. Uzun ömürleri olsun . çok geçmiş olsun. Bizim de cihazla baktılar 13 çıktı. Doktor dedi muhtelemen sınırın altında çıkacak kanla bakalım dedi 9 çıktı. Sütüm çok yok. Dün 3. Gün sarı geldi. Sağ memede daha az. Sağım yapıyorum inşallah benim de dolup taşar ya çok üzülüyorum. Mecbur mama veriyorum.
Teşekkürler sizde sağlıkla büyütün bebeğinizi. Ben cihazla ölçümde bu kadar fark olacağını düşünmemiştim. Cihazın verdiği değerle yatış dediler bize iyiki gitmişim devlete dedim boşuna yatacaktık. Benim sütüm tam geldi artık ama bebiş emip boşaltamıyor uyku hali çok fazla 2dk damaklayıp uyuyor mecbur mama ile destekledim sarılık geçene kadar en azından vereceğim.
Ben sıcak duşta masaj yaptım bolca birde annem ayva elma karıştırıp hoşaf yapmış ondan içtim bolca ondan sınra geldi sütüm.

Kızlar nst den çıktım yine doktorum bugün de almadı 😄 az sancı çıktı bugün
Cuma sabah 8 de acilden yatış yapılacak 🥹🥹 of ateşler basıyor korkudan 😄
Az kaldı inşallah mis kokuya kavuşmanıza bu süreci bolca dinlenip kafanızı dağıtarak değerlendirin akışına bırakın fazla düşündükçe gözünde büyüyor insanın. Rabbim korktuklarınızdan emin kılsın yardımcınız olsun su gibi akıp geçsin inşallah

Acaba gördüğü myom değilse bazen öyle vakalar oluyor embriyo falan olabilir mi 😳 gelişmemiş kalmış yapısı bozulmuş vs olabiliyor gibi duymuştum açınca görmüştür insallah iyi sonuçlar çıkar canım içini ferah tut 🙏🏻
Valla bilmiyorum ne olduğunu canım kanama durumjna göre Dr degerlendirecek işte

Teşekkürler sizde sağlıkla büyütün bebeğinizi. Ben cihazla ölçümde bu kadar fark olacağını düşünmemiştim. Cihazın verdiği değerle yatış dediler bize iyiki gitmişim devlete dedim boşuna yatacaktık. Benim sütüm tam geldi artık ama bebiş emip boşaltamıyor uyku hali çok fazla 2dk damaklayıp uyuyor mecbur mama ile destekledim sarılık geçene kadar en azından vereceğim.
Ben sıcak duşta masaj yaptım bolca birde annem ayva elma karıştırıp hoşaf yapmış ondan içtim bolca ondan sınra geldi sütüm.
Ay evet ya cihaza göre yatış vermeleri çok bilgisizce olmuş. Biz bir de sarılık için şey yapıyoruz güneş ışığı vuruyor odaya perdeyi açıp bebeği sadece bezi kalacak şekilde soyup güneşe yatırıyoruz tabi cam var arada ama yine de çok işe yarıyomuş. Gözünü korumak lazım güneşten. Sırtına göğsüne bacaklarına her yerine vuruyor g0neş. Yarım saat falan yatırdık dün bugün de yapıcaz. Görümcemin bebeği de sarılık olmuş ilk doğduğunda doktoru bunu önermiş. Bizim görümceminki kadar çok yüksek değil değeri ama yine de yapıyoruz.

10 15 dakika daha yatmasına izin veriyorum derken, memede mi yatırıyorsunuz yoksa omuzda/göğüste mi?
Benim kızda beslenme sonrasi kusma sorunu var. Aile hekimi omuzda biraz daha fazla yatır demisti. Mide kapakcigi konusu için. Omuzda göğüste yatiriyorum. Memede uyumasına izin vermiyorum.

X