2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aaaa çok şaşırdım doğum haberinizi beklemiyordum, çok tebrik ederim hadi gözünüz aydın hayırlı olsun hoş gelmiş minik 🥰 siz nasılsınız bebiş nasıl
Allah razı olsun ❤️ Çok teşekkür ederim iyi gibiyiz ya çok şükür benim biraz ağrılarım var ama o kadar da normal diye düşünüyorum, biraz da emerken göğüs ucum acımaya başladı hemen birkaç saatte, o da inşallah iyi bir bakımla geçer 🙏 Bebek de iyi şükür biraz minik 🥰😁 sağlıkla büyüsünler inşallah

Sezeryan olan arkadaşlarım hala yatıp kalkarken zorlanıyor musunuz? Benim bugün 4. Günüm ama hala yatmak ve kalkmak o kadar zor ki acaba dikişlerime mi bir şey oldu yoksa normal mi
Normal canım. Agri acıda zorluk çekerseniz agri kesici alın. Benim 10. Gün gibi ilk acılar vs hafiflemisti. 15. Gün sadece uzun süre oturduğumda batma gibi acı olmuştu. 20. Gün gibi tamamen tüm acı agri vs durumu gitti. Suan doğum dikiş yokmus gibi hareket edebiliyorum. Doktora da gittim bi kaç gün öncesinde hersey yolundaymis elhamdülillah. Az sabır ve yavaş hareket edin. Hic hareketsiz kalmayın. Ara ara hareket etmeye çalışın zorlamadan. Günden güne düzelecek allahin izniyle.

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sessizce takip edenlerdenim. Benim 8 Şubat Perşembe 10:30 da yatışım yapılacak . 38+3 oluyorum. Size sormak istediğim bir konu var . 5 yaşındaki oğlum bana çok bağlı ve kardeşinin yarın geleceğini biliyor. Sizce doğuma onu da götürmeli miyim? Hastane de beni ve bebeği beklemesinde bir sakınca var mı? Çevremdeki herkes götürme diyor. Aklım onda kalacak. Kendimi çok kötü hissediyorum. Nolur bana alıl verin iki çocuklu anneler naptınız

Kızlar ben de doğurdum akşam 😅 kanama ve sancıyla geldim 3 cm açıklık vardı ama anksiyetem tuttu normale cesaret edemedim kanamayı görünce, aslında açıklık kanamasıymış nişan gibi ama işte bi yapamayacağım dedim, bebeğe bir şey olur diye korktum ondan sezaryen oldu. 06.02.24 3000 gr 49 cm 38+2 🙏🥰 B Buffalosos canım ekleyebilirsin 🥰
Tebrik ederim Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin uzun ömürlü sağlıklı olsun inşallah

Kızlar hepiniz çok sgaolun teşekkür ederim behenen yazan herkese hiçbir mesajı okuyamadım fırsat bulursam okucam, sonrasi biraz zor açıkçası ama dayanilmicak gibi değil bnm canım çok tatlıdır bide düşünün rahmimde de Dr bişey görmüş ne olduğunu bilmiyoruz dedi ilk defa görüyorum böyle yapı soklardayim dedi biyopsi almış inşallah iyi huyludur dedi kafamı takmamaya calisiyorum oyleki 3 4 sene çocuk yapma dedi neyse hayırlısı bı bebişim.var smdi ona odakliyim.

Dün ölçüldü kilosu 3560 dendi 3630 çıktı bugün boyu 54 cm,kafası da denilen kadar büyük durmuyo ama illaki vardır bir ölçüsü

Kızlar panik yapmayın herşey olacağına varıyor dua edin bol bol 🙏🏻🌺
çok geçmiş olsun inşallah korkulacak bisey değildir geçer gider 🙏

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sessizce takip edenlerdenim. Benim 8 Şubat Perşembe 10:30 da yatışım yapılacak . 38+3 oluyorum. Size sormak istediğim bir konu var . 5 yaşındaki oğlum bana çok bağlı ve kardeşinin yarın geleceğini biliyor. Sizce doğuma onu da götürmeli miyim? Hastane de beni ve bebeği beklemesinde bir sakınca var mı? Çevremdeki herkes götürme diyor. Aklım onda kalacak. Kendimi çok kötü hissediyorum. Nolur bana alıl verin iki çocuklu anneler naptınız
Merhaba 5 ve 2 yaş kızlarım var gece uyurlarken anneme bırakıp çıktım hastaneye yatışım yapıldı sabaha katşı küçük uyanmış ben olmayınca kafasını ranzanın kitaplığına vura vura ağlamış annem aradı sesini duyarsa susar belki diye daha çok ağladı. Eşim gidip aldı geldi yanıma beni görünce rahatladılar ama hastane ortamı anne yatıyor ne oluyor diye anlamlandıramıyorlar haliyle. 5yaş olan daha ılımlıydı kardeşin gelecek diye anlattım ama bana bişey olacak korkusu yaşadı oda.
Doğum sürecim uzundu gün içinde babayla eve dönüp tekrar geldiler öğleden sonra. Tam o esnada doğumum hızlandı müdehaleler esnasında odadan herkesi çıkartıyor zaten ebeler kanlı bir görüntüye şahit olmamaları için extra özen gösterdi herkes. Doğumdan gelince ilk onlar tanıştı kardeşiyle en güzel yanı bu oldu bol bol koklayıp sevdiler. Sağlklla alın bebeğinizi kıcağınıza

Oooo buralar bebek kokmuş hep🥰 doğum yapan güzel anneler tebrik ediyorum sağlıkla büyütün bebişlerinizi.
Ben 3 bebeyle gelemiyorum buralara ya. Doğumun ertesi iki kızımda hastalandı onlara koşturdum gece gündüz. Hastanede sıkınca sarı su geliyordu sadece kolostrum 3.gün gelmeye başladı o gün sarardı oğlum değer 16 çıktı biraz besle bidaha bakalım dediler 17.9 çıkınca yatış verdiler. Tabi yatış doğum paketine dahil olmayınca 3bin hesap çıkardılar muallakta kaldık birde devlete gidelim dedik. Devlette kandan bakıldı 13 çıktı sarılığı iyi besle takip edelim denildi. Arada mama desteği ile devam ediyoruz düşmeye başladı şükür. Normal doğum olmasına rağmen sütüm tam anlamıyla 4.gün geldi şimdi dolup taşıyo elhamdülillah.
Sizlerede yazmak istedim bebeğinizin sarılığıma cihaz ile bakılıyorsa eğer o yanıltıcı sonuç verebiliyormuş muhakkak kandan baktırın

Herkesi tek tek etiketleyemedim teşekkürler iyi dilekleriniz için 🙏🏻 ilk defa bu gece evde kaldık hastaneden sonra iyi geldi. Sezeryan dikişine su geçirmez bant yapıştırdılar eve gidince duş yapabilirsin dediler o şekilde yaptım çok iyi geldi. Ama benim ağrım çok oldu hastanede ağladım resmen . Bu arada sütüm yok denecek kadar az çıkıyor bebek emerken çıkmayınca ağlıyor mama veriyorum mecburen. Bu gece verdim mesela bende uyudum öyle olunca biraz yoksa sürekli emzir diyorlar uykusuz uykusuz nasıl olacak öyle bilmiyorum. Sezeryan ağrım da çok var geçmedi hiç kalkarken yataktan aşırı zorlanıyorum. Bende durumlar şimdilik böyle .😘

Oğlum heyecanla bekliyor kardeşini . Ben sezeryan olacağım. İki gün boyunca zaten çok hareketli olamayacağım. Beni her halükarda yorgun görecek. Odama ben uyanınca bebeği getirirler sonra da oğlum gelir diye düşünüyorum. Babası okula gitsin sonra ben bir ara gidip alırım diyor. Ne ara gidip alır fotoğraf çekimi de olacak . Oğlum olmadan çekmiş olacak . Bir tek ben istiyorum şu an oğlum hastanede beklesin diye. Napcam bilemiyorum hala içim kötü, buruk

Bence gorurebilrsnz benimde kizm 6 yasinda ben götürmeyi duaunuyorm ama normal doğum olursa artk babasıyla diyarlarda takılır dedk ya da babam biz arkadan gelirz demiş anneme belki açılma durumuna göre haber veririz öyle gelirler ama sezeryan olursa kesin gotururm

Oğlum heyecanla bekliyor kardeşini . Ben sezeryan olacağım. İki gün boyunca zaten çok hareketli olamayacağım. Beni her halükarda yorgun görecek. Odama ben uyanınca bebeği getirirler sonra da oğlum gelir diye düşünüyorum. Babası okula gitsin sonra ben bir ara gidip alırım diyor. Ne ara gidip alır fotoğraf çekimi de olacak . Oğlum olmadan çekmiş olacak . Bir tek ben istiyorum şu an oğlum hastanede beklesin diye. Napcam bilemiyorum hala içim kötü, buruk
Sezeryan olacaksa oğlun sizinle gidebilir bence hiçbir sakıncası yok diye dusunuyorm

Sizi orda görünce biraz stres olabilir o da, arkadaşımın oğlu 5 yaşındaydı o da anneye çok düşkündü onlar doğum sonrası getirdiler hastaneye hem annesini daha iyi durumdayken gördü hem de kardeşiyle tanıştı.Benim oğlum 27 aylık ben de doğum sonrası getirmelerini istiyorum hastaneye çünkü anlayamaz ve ağlayabilir o zaman ben şu an olduğumdan daha da üzgün olurum😔fotoğraf çekimi tek gün mü olacak sizin bizim seçtiğimiz pakette esas aile çekimi doğumdan sonraki gün oluyor ilk gün fazla birşey olmuyor doğumu çekmekten başka, sonra gidiyor, ertesi gün sabahtan gelecek oğlum böylece çekimi de kaçırmıyoruz

Normal canım. Agri acıda zorluk çekerseniz agri kesici alın. Benim 10. Gün gibi ilk acılar vs hafiflemisti. 15. Gün sadece uzun süre oturduğumda batma gibi acı olmuştu. 20. Gün gibi tamamen tüm acı agri vs durumu gitti. Suan doğum dikiş yokmus gibi hareket edebiliyorum. Doktora da gittim bi kaç gün öncesinde hersey yolundaymis elhamdülillah. Az sabır ve yavaş hareket edin. Hic hareketsiz kalmayın. Ara ara hareket etmeye çalışın zorlamadan. Günden güne düzelecek allahin izniyle.
Oh sevindim herkeste böyle olmasına inşallah inşallah canım

Bizimde vardı fotoğraf çekimi taburcu olurken geldi bende kızlarım yanımda değil başka gün gelip çektirmek istiyorum dedim kabul ettiler. Kontrol için gittiğimizde hepsini giydirdim güzelce doğum katına çıktık boş bir odaya aldılar orada yapıldı çekim sizde sorabilirsiniz.
5yaş küçük değil o ağrılı yorgun halinizi elbette görecek izah edersiniz geçici birşey olduğunu zaten bebek gelince ona odaklanıyorlar. Stres yapmayın akışına bırakın Allah yardım ediyor bir şekilde.
Küçük kızım bezli hala ve kimseye açtırmaz altını baba zorla ikna edip değiştirir bazen. Kv geldi yanlarına ben düşünüp stres yaptım ama kabız olmadığı halde hiç kaka yapmamış ben yokken çişli bezleride babasına zorluk çıkartmamış. Uykuya zor geçiyordu ayakta sallatıyordu doğumdan sonra ben yanına yatıcam diyor kendi uyuyor elhamdülillah Allah yardım ediyor merak etmeyin

1 gün için 6 takım pijama almışım mesela, bebeğime de 6 7 takım almışım 10 tane zıbın koymuşum 😅 hastane dönüşü bir de onları bir daha yıkayıp ütüleyip yerleştirmek var yarı yarıya azalttım keşke daha da azaltabilsem 😅
Burcunuz ne 😀😀 ben bi asıl bi yedek hurcu yaptım onun dışında bir şey koymadım inş benim de eksik kalmaz

Oooo buralar bebek kokmuş hep🥰 doğum yapan güzel anneler tebrik ediyorum sağlıkla büyütün bebişlerinizi.
Ben 3 bebeyle gelemiyorum buralara ya. Doğumun ertesi iki kızımda hastalandı onlara koşturdum gece gündüz. Hastanede sıkınca sarı su geliyordu sadece kolostrum 3.gün gelmeye başladı o gün sarardı oğlum değer 16 çıktı biraz besle bidaha bakalım dediler 17.9 çıkınca yatış verdiler. Tabi yatış doğum paketine dahil olmayınca 3bin hesap çıkardılar muallakta kaldık birde devlete gidelim dedik. Devlette kandan bakıldı 13 çıktı sarılığı iyi besle takip edelim denildi. Arada mama desteği ile devam ediyoruz düşmeye başladı şükür. Normal doğum olmasına rağmen sütüm tam anlamıyla 4.gün geldi şimdi dolup taşıyo elhamdülillah.
Sizlerede yazmak istedim bebeğinizin sarılığıma cihaz ile bakılıyorsa eğer o yanıltıcı sonuç verebiliyormuş muhakkak kandan baktırın
Sağlıkla büyüsün bebeğiniz. Uzun ömürleri olsun . çok geçmiş olsun. Bizim de cihazla baktılar 13 çıktı. Doktor dedi muhtelemen sınırın altında çıkacak kanla bakalım dedi 9 çıktı. Sütüm çok yok. Dün 3. Gün sarı geldi. Sağ memede daha az. Sağım yapıyorum inşallah benim de dolup taşar ya çok üzülüyorum. Mecbur mama veriyorum.

Kizlar bebek arabası aldınız mı şuan araştırıyorum.ne marka aldıniz ,alanlar modeli yazabilir misin 😇

Ben cybex eezy s twist aldım ve maalesef gebeliğin ortalarında baya indirimsiz almıştım 😅 bugün gördüm linklerde indirimde baya iyi fiyatı bakabilirsiniz bence

Biz de cybex eezy s aldık. Puseti de cybex aldık. Köpeğimiz olduğu için köpeğimiz ve bebek arabası ile yürüyüş egzersizleri yaptık. Gerçekten hafif ve pratik bir araba. İçinde bir bebek yokken bile dengesi gayet iyi, farklı zeminlerde de performansı güzel.

Hangi bebek arabasını seçerseniz seçin imkanınız varsa yurtdışından alın yahut birine aldırın. Yaklaşık olarak %40 daha ucuza geliyor

X