2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
M merymeryg nasılsınn 🥹🥹 ağrın sızın çok var mı? Bugün hastaneden çıkacak mısınız
Canım yürüdükçe insan açılıyor kesinlikle. Tabi doğrulurken tuvalete giderken vs dikişin ağrısı var genel bi ağrı da var, ama ilk birkaç dakika zorlayınca yürüyüş açıyor baya. Bugün değil de yarın sabah muhtemelen çıkarız gibi dediler bakalım 🙏 inşallah daha kolay olsun sizinkiler 🙏❤️

Kız bir de 39.haftada doktor seni tekrar kontrol edicekti vajinalede ikna etmisti ama tabi minik buna ben karar veririm diyerek olaya dahil olmuş 🤭😂 Alttan muayneden birkaç gün sonra mı doğum oldu senin?
Alttan muayene bile olamadan😅 kendi kendine akşam sancı ve kanama geldi bi geldim 3 cm açıklık ve baya sancı. Çok artıyordu ben en son ameliyata girerken ağrı, muhtemelen sabaha kadar artıp artıp doğardı ama ben cesaret edemedim 🙈 çatı muayenesi bile dün acilde yapıldı ilk açıklıkla beraber

Kızlar selam bugün hiç giremedim, sabah 10 da doğdu güneşim😍 spinal sezeryan uygulaması çok güzel kolaydi. Ama sonrası zormuş çok ağrım var ağrı kesici yaptılar şu an iyiyim. Bebek emmeye calisiyo çok şükür sütüm de geldi sanırım hemşire memnun bol su kahve içiyorum ayaklarım çözüldü hareket ettiriyorm henüz yurutmediler, şimdilik herşey yolunda benle birlikte doğum yapanlara geçmiş olsun diyorum, ilerde olacaklar da korkmasın spinal güzel ama sonrası birazcık çok azıcık zor ama bebek 3600 çıktı boyu 53 cm herşey yolunda denilenden kilolu çıktı 😍😍😘🙏🏻🙏🏻
Maşallah canım gözün aydın çok sevindim. Ağrıların da hızlıca geçer inşallah

Alttan muayene bile olamadan😅 kendi kendine akşam sancı ve kanama geldi bi geldim 3 cm açıklık ve baya sancı. Çok artıyordu ben en son ameliyata girerken ağrı, muhtemelen sabaha kadar artıp artıp doğardı ama ben cesaret edemedim 🙈 çatı muayenesi bile dün acilde yapıldı ilk açıklıkla beraber
Yaa çok güzel 🥰 Sağlıcakla büyüt inşallah 🌸☺️

Ay gelin vallahi ya ağlama duvarı yapalım şurayı 😂 12 gündür 3-4 saat ancak uyuyorum. 2 saatte bir gece uyandırıp hem alt açma hem yedirme hem gaz çıkarma hem uyutma yapıyorum. Bişeyler ters gidince aşırı evham yapıyorum mesela ağlıyor neden niye niçin ya susmazsa gibi anksiyete geliyor. Vallahi ağlıyorum ara ara ya psikolojim bozuldu
Seni çok iyi anlıyorum insan çaresiz hissediyor bazı bebekler kolik oluyor fazla gazlı. Saatlerce ağlıyor ve ne yapsan susmuyor en iyi gelen bize kucakta yürüyerek gezmekti sonrasında yorgunluktan bayılmak gibi oluyor uykuları da zor bir süreç ama gittikçe düzeliyor endişelenme normal olduğunu bil sadece. Anne yorulduğu için böyle hissediyor yanında yardım edecek biri varsa sen emzirme yaptıktan sonra onlar gezdirip gaz çıkarsın sen de biraz dinlenirsin. 15. Günden sonra sanırım gaz ilacı başlanıyordu biraz daha etkisi oluyor

Kızlar ben de doğurdum akşam 😅 kanama ve sancıyla geldim 3 cm açıklık vardı ama anksiyetem tuttu normale cesaret edemedim kanamayı görünce, aslında açıklık kanamasıymış nişan gibi ama işte bi yapamayacağım dedim, bebeğe bir şey olur diye korktum ondan sezaryen oldu. 06.02.24 3000 gr 49 cm 38+2 🙏🥰 B Buffalosos canım ekleyebilirsin 🥰
Ya hayırlı olsun canım gözün aydın sağlıkla büyüsün

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sessizce takip edenlerdenim. Benim 8 Şubat Perşembe 10:30 da yatışım yapılacak . 38+3 oluyorum. Size sormak istediğim bir konu var . 5 yaşındaki oğlum bana çok bağlı ve kardeşinin yarın geleceğini biliyor. Sizce doğuma onu da götürmeli miyim? Hastane de beni ve bebeği beklemesinde bir sakınca var mı? Çevremdeki herkes götürme diyor. Aklım onda kalacak. Kendimi çok kötü hissediyorum. Nolur bana alıl verin iki çocuklu anneler naptınız
Benim de aynı yaşta kızım var. İlk ameliyat sonrası bizi öyle görmesini pek doğru bulmuyorum açıkçası üzerin çıplak kan vs görecek belki kardeşim anneme zarar verdi diye düşünce geliştirecek artı sezaryense bacakların tutmadığını görecek bunlar çocuklar için zorlayıcı olabiliyor sonuçta annesi.. Ben giyinip yürümeye başlayınca yanıma almayı düşünüyorum açıkçası diğer anlara hiç şahit olmaması daha iyi olur

Kızlar kimle doğum yaptı takip edemedim bir süredir.Bebegi doğan yeni annelerimiz ve bebeklerine sağlıklı çok mutlu uzun ömürler dilerim inşallah süreciniz kolaylıkla geçsin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌸🌸🌸
Siz nasılsınız bebeğiniz nasıl kuvezden çıkmış mıydı kaçırmış olabilirim kusura bakmayın

Kızlar çok düşünceli kayınvalidem annemin hastalığını öğrenmiş de beni arayıp dedi ki istersen doğumu yap da çocukları da alıp Maraşa gel 😀 Ben de önemli olan hastane kısmını atlatmak kendi evimde daha rahat ederim dedim. Allah kızlarına da böyle düşünceli kaynana nasip etsin canım benim ya 😀

Kızlar çok düşünceli kayınvalidem annemin hastalığını öğrenmiş de beni arayıp dedi ki istersen doğumu yap da çocukları da alıp Maraşa gel 😀 Ben de önemli olan hastane kısmını atlatmak kendi evimde daha rahat ederim dedim. Allah kızlarına da böyle düşünceli kaynana nasip etsin canım benim ya 😀
Seninki yine o kadar demiş benimki ne arar ne sorar bizlere gitme planı varsa her telefonda ne zmn doğum diye sorar her telefon dediğime de bakma 10 15 günde bir belki o da onu da biz dayanamayıp ararsak düşünün artk

Canim brnim hemsirem sezeryan yarası 2. Gün ağrı yapmaz dedi bana gazdır o çıkarmaya çalış dedi, inşallah öyledir en son cikaramazsam lavman yapacsklar bana çünkü pazartesi yediklerini bile çıkaramadım,çok hafif yapiyoyom gazı da ama karnıma baktı hala sis bak gaz bjnlar dedi
Benim gazım yok bence yani çok gaz çıkarttım ve sürekli tuvalete çıkıyorum aslında

Tecrübeli anneler sizlere bir sorum olacak dün geceden beri düzensiz sancılarım var ilk önce 2-3 saatte bir geliyordu ama sabaha karşı bu sancılar bazen saatte bir bazen 15 dakikada bir bazen 8 dakikada bir oluyor ve geldi mi beni iki büklüm yapıyor sizce doğum başlıyor mu hemen doktora gitmek istemiyorum çünkü nişan ya da su gelmedi sancılarda düzenli değil

X