2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Şımarıklık olarak değil de sütün yok anlamında diyor. Halbuki 20 dk emse bile süt hala sıkınca geliyor ama sütüm varsa neden aranıyor bu bebe 😒
Çünkü arama refleksi emme refleksi diye bir şey var. Refleksten yapıyor ama siz verin tabii ki her istediğinde. Anneniz sorarsa da sütüm yetiyor ama reflekslerdenmiş diyin :) kilo alımına göre değerlendirilir süt miktarı , siz kafanıza takmayın doktorunuz eksik kilo aldığını düşünürse takviye önerir zaten

Doğum yapan arkadaşlar bebekleriniz aldığınız yataklarda uyuyor mu yoksa sürekli kucak mı istiyorlar bir de reflü yatağının artısı oldu mu
Ben park yatak almıştım ama memlekete ailemin yanına geldiğimden onu getirmemiştim reflü yatakla idare ederim demiştim için rahat etmeyince anne yani aldım iyi ki de almışım sadece reflü yatakla olmazmış onu da kullanıyorum ama

Bende de feci bas okuz boyun ağrısı mevcut
Spinalden olduğunu düşünüyorum
Bir de onu emzirmek için yaptığımız pozisyondan
Ben sıcak su torbası ve 4 saatte bir içtiğim patikle azicik rahatlatabiliyorum
Emmeye gelince benimde öyle sürekli aranıyor emiyor ama evet sütümüz az ilk günler olduğu için insallah artacaktır ben takviyelere başladım

Bende de tam tersi rahim kapalı kanalda değil ama kasılma sancı var 🤭 hayırlısıyla gelse şu bebişler rahatlasak kafası benim de aşağıda resmen idrar torbamın orda sanki çok ağrıyor iğneler batıyor kafasıyla itiyor galiba
Bence kanala girmeye çalışıyor benim de ağrım oluyor arada çok fena kasık ağrısı cidden 🌝 Allah yardımcımız olsun gerçekten dua edip bolca dinlenmekten başka ne gelir elden

Kızlar günaydınlar gece 3 e kadar güzel uyudum sonra sabahı zor ettim kalbim hızlı atiyo heyecandan uyuyamadım. 7 de yatisim vat Dr 9 da alırız dedi oğlum çok hareketli içerde sanki yeter artık alın der gibi bı yandan da keyfim yerinde dokunmayın der gibi. Çok karışık duygular içindeyim dua edin kızlar bana. Burdan yazmasi çok kolay ama hisler çok zor, sizin kasılmalariniz da o yüzden biraz heyecandan.🙏🏻😍

Bide instaya girdim her yer deprem moralim bozuldu sabah sabah o da etkiledi, zaten histeroskopi sonrası ayilirken bu deprem niye oldu ki insanlar neden öldü o evler niye çürüktu diye ağlayarak uyanmisim herkes üzülmüş halime, hiçbir tanıdığım alakam vs yoktu ama çok kötü etkilenmiştim geçen sene😢

Bide instaya girdim her yer deprem moralim bozuldu sabah sabah o da etkiledi, zaten histeroskopi sonrası ayilirken bu deprem niye oldu ki insanlar neden öldü o evler niye çürüktu diye ağlayarak uyanmisim herkes üzülmüş halime, hiçbir tanıdığım alakam vs yoktu ama çok kötü etkilenmiştim geçen sene😢
Doğumuna odaklan canım💕
Biz stres yapınca onlarda geriliyor
Allahım mekanlarını cennet etsin,kalanlara sabır inşallah

Kizlar biz biberon şuan philips avent kullaniyoruz 10 gunluguz ve sanki bugunlerde artik biberon gaz yapmaya basladi anlam veremedigim sekilde.siz ne tavsiye edersiniz biberon olarak?

Doğum yapan arkadaşlar bebekleriniz aldığınız yataklarda uyuyor mu yoksa sürekli kucak mı istiyorlar bir de reflü yatağının artısı oldu mu
Anne yanina koyuyorum hemen kucakta olsa da uyur aslında 😁gündüz nuna da duruyo gece besigin de içine reflu yatagini koyduk

Nasılsın annen geldi mi oğlun ne yaptı canım zoru atlattınız doğumu şükür
İlk güneşim.bakti ertesi gün direk aksehire indi annem oğlumu da halası götürdü evine perşembe dogumnoldu cumartesi çıktık atlattık çok.sukur benim.bebege kordon dolanmış boynuna karnına ertesi gün doktor dedi rabbim korumuş diye

Nasılsın annen geldi mi oğlun ne yaptı canım zoru atlattınız doğumu şükür
İlk güneşim.bakti ertesi gün direk aksehire indi annem oğlumu da halası götürdü evine perşembe dogumnoldu cumartesi çıktık atlattık çok.sukur benim.bebege kordon dolanmış boynuna karnına ertesi gün doktor dedi rabbim korumuş

Kızlar yanlış alarm değilse bugün birşeyler oluyor gibi bende.Dün akşamdan beri kasılmalarım vardı her zaman ki gibi.Magnezyum içip uyudum.Bacak aramdaki kemiklerde çok fena kırılacakmış gibi ağrıyor.Şimdi ağrıyla uyandım ve sanırım sancılarım var.Kontrolüm öğleden sonra 36+6 yım bugün bakalım ne olacak 🥲🥲

1 hafta içinde 3 kere alt muayene oldum hala 1 cm😁 benimle hiç kesik olur yırtılma olur vs konuşulmadı 😁 onun için hiç endiselenmemistim biraz da ona anksiyete yapayım 😂
Merhaba bir şey soracağım. Bu açılma var mı diye yapılan alt muayenesi ile vajinal doğum yapabilir misin diye yapılan çatı muayenesi farklı şeyler mi? Yoksa hepsi aynı şey mi?

X