2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
summ5566 summ5566 canım hiç canını sıkma tevekkül et annenin sonuçlar iyi çıkar inşallah, kızı da yanınızda götürürsünüz babasının sağlık personeli olması avantajiniz

Kızlar selam mastit oldum.mastit olan var mı daha önce nasıl geçireceğim şaşırdım
Benim çevremde gördüğüm kadarıyla sıcak su dolu kaseye memeyi koyup aşağı doğru eğilip beklemek ve haşlanmış lahana kompres iyi gelmişti çok geçmiş olsun

Kızlar selam mastit oldum.mastit olan var mı daha önce nasıl geçireceğim şaşırdım
Ilık kompres ,masaj ,emzirme, sağma ,soğuk kompres sıralaması çok işe yarıyor.

Ağrı, şişlik ,kızarıklık varsa soğuk lahana kompresi birebir . Soğuk uygulaması lahanası yıkayıp kurulayip buzlukta bekletip uygulamak sıcak uygulamasida haşlayıp ilik halde koymak

Kızlar 37+6yım son günlerde şeffaf sümüksü akıntım oluyor özellikle sabah ilk idrara çıkarken. Çamaşırımda veya peçetede görüyorum. Kokusuz bi akıntı ağrı ya da kaşıntı yok. Zaten geçen hafta idrar tahlili vermiştim temizdi. Bu sekilde akıntısı olan var mı? Hani nişan desem çok çok az geliyor ve şeffaf benim okuduğum nişan seffaf olmuyor. Kontrolüme de 3 gün var size sormak istedim

Kızlar 37+6yım son günlerde şeffaf sümüksü akıntım oluyor özellikle sabah ilk idrara çıkarken. Çamaşırımda veya peçetede görüyorum. Kokusuz bi akıntı ağrı ya da kaşıntı yok. Zaten geçen hafta idrar tahlili vermiştim temizdi. Bu sekilde akıntısı olan var mı? Hani nişan desem çok çok az geliyor ve şeffaf benim okuduğum nişan seffaf olmuyor. Kontrolüme de 3 gün var size sormak istedim
Sabahları kalktığımda sarımsı sümüksü bir akıntı geliyor benim de doktora sordum normal olduğunu söyledi doğuma yakın gelebilir dedi

Canım ben ilk doğumumda olmustum, sıcak kompress yapacaksın, elinde gögsüne masaj yapacaksın birde pompa ile sağım yap bebek emmese bile sağım yap mutlaka süt kalınca oluyor, birde ılık dus al dus başlığıyla gögüslerine bol bol sıcak su tut o esnada masaj yap

Yok ağrı çok olmadığı için hastaneye de gidemiyorum boşa doktoru arayıp getirtmemek için. Bir de hazır gelmişken alalım hadi dicekler gibi geliyor 😅 sıklığı azaldı geri düzensizleşti. Gece nasıl olacak bakalım
Yemin ederim onun korkusuna gidemiyorum bende😂
Kızlar persembe günü 36+6 da dogum yapmis olacagim insallah ama biraz erken oldugu icin küveze girer mi korkusu var benim gibi bu haftalarda doguma girip küveze girmeyen oldu mu ben mesajlarda kacirdim galiba hatirlamiyorum cunku
B Bercestesm 36+5de doğum yaptı canım üstte mesajı var hatta. Küveze girmedi bebişi
Sabahları kalktığımda sarımsı sümüksü bir akıntı geliyor benim de doktora sordum normal olduğunu söyledi doğuma yakın gelebilir dedi
Benimde aynı şekilde sarı sulu gibi sümüksü gibi ama gün içinde de devam ediyor benim. Doktorum koku, kaşıntı vs yoksa sorun yok demişti.

Ben ilk doğumda olmak üzere iken yoldan dönmüştüm
Havlu ütüleyip koyuyordum sürekli, elimle masaj yapıyordum
Ya duşa giriyordum ya da sabunlu ılıktan sıcak su ile leğende masaj yapar gibi yapıyordum
Bunları denesene canım

Kızlar ben hepinize göğüs ucu silikon ne marka aldınız diye sormuştum ya kafama takıldı başka marka daha alayım mı boyut olarak hangisini beğendiniz bebek hangisini tutar

Canım 33 de falan indi benim 37 olduk aynen çok zorluyor ben de idrar kaçırıyorum 🥺
Ay ağlasam mı gülsem mi halimize bilemiyorum benim 1 hafta oldu olacak aşağı ineli biraz tedirgin oldum çünkü planlı sezaryen benimki bebiş erken gelmek istemez inşallah🥲

Kızlar bugün 40+1 oldum ve hala bebiş gelmiyor 2 gün sonra kontrolüm var benimle aynı durumda olan var mı? Artık hareket etmek çok zorlaştı oturduktan sonra kalktığımda alt tarafımda çok batma hissi var bide. Dün akşam bu batma ve ağrı çok olunca kontrole gittim 1 cm açıklık varmış. İyice stres olmaya başladım bebeğin kilosu da artıyo normal doğum zorlaşıyo kaldıkça :KK43:
Canım bende senin gibiyim 40 oldum bugün ne gelen var ne giden :) karnım hala yukarida bebek inanılmaz hareketli salı gunu doktorum bavulunla gel dedi açılma yoksa beklemem alırım dedi... Hayırlısı

Ay ağlasam mı gülsem mi halimize bilemiyorum benim 1 hafta oldu olacak aşağı ineli biraz tedirgin oldum çünkü planlı sezaryen benimki bebiş erken gelmek istemez inşallah🥲
Benimki de planlı sezeryan canım 12si gibi demişti yarın günümüz kesinleşecek aşağıda ama gelmeye niyeti yok 😁

B Buffalosos canim 02.02.2024 3450 51 cm 38+5 olarak kayitlara gecirebilirsin 😍kizlar eve geldim dün biraz agrilarim vardi zorlandim bugun daha iyiyim cok sukur ayaklandim tavsiyem bol bol yuruyun evin icinde birseyler yapin yattkca insan kotu oluyor😴iki bebeyle zor gibi ama olacak insallah Rabbim saglik versin evlatlarimiza gerisi önemli degil🙈

Benimki de planlı sezeryan canım 12si gibi demişti yarın günümüz kesinleşecek aşağıda ama gelmeye niyeti yok 😁
Benim de 20sine gün aldık 38+2 oluyor, ne kadar durursa o kadar iyi diyorum bi yandan ama bi yandan da zorlanmaya başladım artık gelsin diyorum karmaşık duygular🫠😅

Canım bende senin gibiyim 40 oldum bugün ne gelen var ne giden :) karnım hala yukarida bebek inanılmaz hareketli salı gunu doktorum bavulunla gel dedi açılma yoksa beklemem alırım dedi... Hayırlısı
Sizde hiç mi açılma yokmuş? Ben normal doğum istiyodum ama bu gidişle biraz zorlaştı.. bana sanırım duruma göre hareket edilicek belki önce suni sancı ile başlarım eğer devamı gelmezse sezeryan olur hiç denememezlik de yapmak istemiyorum

X