2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
canım benim gördüğüm 37-38 de doğum yapanlar çok rahat ettiler bedenen ruhen bebeklerde gayet iyiydi ama 39-40 lar anneyi çok zorladı yanlış mı anladım acaba okuduklarımdan ama
İnşallah sağlıkla gelir bu erken doğum korkusu beni yedi bitirdi kaç aydır. Psikolojik olarak hiç iyi değilim yani. Bi akışına bırakamadım ya

Geçen hafta 1 cm di. Nst de sancı çıkınca yine baktı 3 cm açıklık dedi. Açıklık olunca çatı muayenesi de yaptı. Biraz zorluymuş çatı ama kendini sıkma sıkınca zorluyor
Kendime hiç güvenim yok kesin biliyorum sıkacağım canım yanacak ama yapacak birşey yok dayanacağım benim ilişkide de bazen oluyordu bu canımın acıması falan sanırım ordan kalan bi korku hep acıyacak gibi geliyor. Sende sakin kalmaya çalış bak son zamanlarımız bunlar stres yerine heyecanla geçsin

Acaba senin bebiş hareket ederken karnına doğru değil de içe doğru mu kendini bastırıyor
TOtosunu dayıyor dışarı doğru bir yandan sağ taraftan ellerinin tümseği çıkıyor ne yaptığını bende bilmiyorum kovalamaca oynuyoruz resmen eli sabit kalınca hemen parmağımla dokunuyorum çekiyor

Kizlar.mis.kokulumu kucagima aldim biraz agrilarim var birde asiri usuyorum henuz gecmedi..ayrintili tekrar donecegim 3450 gram 50 cm dogdu bekledigim.kilolar usgde 1 hafta once cikmisti 3450 gramm..
Tebrik ederim çok iyi boyu kilosu da sağlıkla büyüsün sana da geçmiş olsun

Yok canım sadece bir tane 70 2-3 tane de 40 gibi çıktı ama doktor o 40 ları da önemsedi ağrı eşiğim çok düşüktür ama o 40ları hissetmezdim evde olsam
Benim de 60-80 arası sancılar çıktı birkaç tane diğerleri de 40 gibiydi ama alalım demedi ne kadar değişiyor doktorların fikri ya

Benim bugün sancılarım 15 20 aralarında inip çıktı düzenli , sonra sola yatınca 40 45 leri buldu Dr normal dedi. Ben çarpıntı şeklinde hissediyorum sancı olduğunu bide bebek hareket edince sancı azalıyor bende çok ilginç,

Kızlar bide ben 38 deyim hala cati muayenesi yapılması geç olur mu sorun olur mu yaa, muhtemelen sezeyan diycek gibi hissediyorum ama ne bilim ilk doğum ya yine de merak ediyorum normal ihtimalini

Dayanılmıcak gibi değil canım ama gevşek bırak poponu sıkma rahat geçer

Bugün kasılmalarım arttı biraz sanki taş gibi olup şişiyor o sıra nefesim kesiliyor gibi oluyor ama yine düzensiz
Haftasonu olunca hiç sevmiyorum ya ne bileyim doktor da dedi haftasonu bisey olursa önce ebe bakıyor nst ile değerlendirip bizi arıyor o şekilde doğum basladıysa geliyoruz dedi diye çok güvenli hissetmiyorum haftasonları

Banada yapmadılar yarın 38 doluyor ve yapmıcak muhtemelen hiç konusu geçmiyor. Ama normal doğuracaksın dedi

Banada yapmadılar yarın 38 doluyor ve yapmıcak muhtemelen hiç konusu geçmiyor. Ama normal doğuracaksın dedi
Ya catin darsa neye göre normal doğuracaksin diyor ki canım anlamadim. Mesela benim bebeğimin başı büyük normal haftasından. Eğer başı cikarsa zaten gerisi de çıkar dedi Dr onu da catina bakarak anlayabiliriz dedi ama kendi doktorum olmadığı için yapmadı çatı acaba yapın mi deseydim?

SPinal anestezi ile doğum yaptim 6 saat bisey yeme içme dediler.Daha sonra nescafenin tek kullanimlik expresso kahvelerinden ictim arka arkaya ve bol su ictim.Bugün 6.gün agrım olmadı.Gaz içinde sakız çiğneyin doğum sonrasinda.gaz atmak çok önemli.

Aynı ben haftasonları bana bi kasvet geliyor oturduğum yerden bile kalkmak istemiyorum aman doğurmayayım diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…