2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
SPinal anestezi ile doğum yaptim 6 saat bisey yeme içme dediler.Daha sonra nescafenin tek kullanimlik expresso kahvelerinden ictim arka arkaya ve bol su ictim.Bugün 6.gün agrım olmadı.Gaz içinde sakız çiğneyin doğum sonrasinda.gaz atmak çok önemli.
Ben gazdan sıkıntı çekmiştim sakız işe mi yarıyormuş 🙄 ilaç vs kullandınız gaz için ya da kabızlık için

Ya catin darsa neye göre normal doğuracaksin diyor ki canım anlamadim. Mesela benim bebeğimin başı büyük normal haftasından. Eğer başı cikarsa zaten gerisi de çıkar dedi Dr onu da catina bakarak anlayabiliriz dedi ama kendi doktorum olmadığı için yapmadı çatı acaba yapın mi deseydim?
Benim boyum uzun olduğu için çok rahat doğurursun diyor bilmiyorum

Benim de 60-80 arası sancılar çıktı birkaç tane diğerleri de 40 gibiydi ama alalım demedi ne kadar değişiyor doktorların fikri ya🙄
Gerçekten çok değişik ya. Bana da doktor gece falan olmasın planlı olsun uğraşmasın diye böyle dedi gibi geldi. Ondan gününü bekleyeyim 2 gün daha kalsın dedim ama sancılarım da var gibi eve geldiğimden beri

Bugün 37+3 olduk 🥰

Yıllar önce bir ameliyatta ağrı kesici alerjisi yaşadım kalp masajı bile yaptılar 🥺o sıra hastane ışıkları travma tetikleyicim oldu tepede olduğu için terapilere gittim ama serum vs alırken de tepede beyaz ışık olduğu zaman kalp atışım hızlanıyor nst de de geçen bağırdım yeter çıkarın diye.. spinal de uyanık olup dümdüz durmak gerek direkt ışık altında olunacak diye korkuyorum sürekli korku içindeyim hep soru soruyorum mesela serum bağladılar her şeyi soruyorum ne var adı ne etkisi ne diye 🤦🏼‍♀️ doktora vs çektiririm bir de migrenim var ağrıdan korkuyorum günlerce geçmiyor baş omuz ağrısı diyorlar
Bunlar yüzünden normal doğumu düşünmeye başlamıştım geçen hafta mantar belası yine başladı ağır akıntı ve mantar var normal olmaz dedi doktor bebek duruşu da uygun değilmiş ben de
Daha önce yazmıştınız sanırım. Önemli olan sizin de iyi hissedeceğiniz şekilde olması. Sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir anne 🥰 inşallah sorunsuz sıkıntısız geçer 🙏🏻 belki aynı gün gelir bebişlerimiz benimki 8inde 🌸

Bugün kasılmalarım arttı biraz sanki taş gibi olup şişiyor o sıra nefesim kesiliyor gibi oluyor ama yine düzensiz 🥹
Haftasonu olunca hiç sevmiyorum ya ne bileyim doktor da dedi haftasonu bisey olursa önce ebe bakıyor nst ile değerlendirip bizi arıyor o şekilde doğum basladıysa geliyoruz dedi diye çok güvenli hissetmiyorum haftasonları
ama bir şey olursa ebeler zaten her şeyi bilir doktorunuza haber verir içiniz rahat olsun. Ben de gece gittiğimde ebe hanımlar vardı onlar iletişime geçtiler doktorumla 🌸

Kızlar hala hastayım 1 ay olacak..
iki gündür saati saatine vitaminlerimi içmeye devam ediyorum demlik demlik ıhlamur içiyorum az biraz rahatlatıyor.. dikkat edin kendinize bu nasıl biseymiş anlamadım herkes iyileşti ben hala çok kötüyüm akşamları geceleri
Burnum tıkalı o çok kötü hastalık dışında da gebelikte burun tıkanıklığı oluyor dediler o da tuzu biberi oldu.. nazal yıkama yapıyorum pek etkisi olmadı
Nemlendirici açık evde kuru hava var normalde İns doğuma kadar geçer..
Bir taraftan da doğumu hastayım diye istemiyorum belki ameliyata almazlar diye gripli yapan var mı acaba

kızlar ben doğum yaptım darısı tüm bekleyen hamişlere inşallah hepinize çok dua ettim sağ salim kavuşun bebeklerinize sezeryan oldum bizede dua edin teyzeleri oğlum kuvözde 2640 g doğdu dr 10 gün 15 gün yatabilir dedi sağ salim kavuşayım oğluma
Oyyy canım benim Allahım kavuştursun en kısa zamanda emin ellerde şu an 🙏🏻 hoş geldi minik kuzumuz

kızlar ben doğum yaptım darısı tüm bekleyen hamişlere inşallah hepinize çok dua ettim sağ salim kavuşun bebeklerinize sezeryan oldum bizede dua edin teyzeleri oğlum kuvözde 2640 g doğdu dr 10 gün 15 gün yatabilir dedi sağ salim kavuşayım oğluma
Allah beraber eve dönmeyi nasip etsin sağlıkla. Çok tebrik ederim hoş gelmiş minik 🥰

Canım Allah yardımcın olsun inşallah sağ sağlim kavuşursunuz minnoşunla dualarımız seninle 💜

X