2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Evet ama ben şunu da anlamıyorum gece sürekli atıştıran gebişler var yani onların açlığı da çok düşük olmaz ki 😅 doktor da 105i geçmeyelim dedi çok nadirde olsa geçiyor arada napim
Bende de diyabet bar ama 90 ı geçirmiyor bana, 105 yine iyiymiş

Benim de bugün kontrolüm vardı. 38+3 te 3300 geldi 😍 nstde sancılarım çıktı doktor yarın alalım dedi biz de yok pztyi beklemez mi dedik hadi risk alalım ama sürekli yat yoksa haftasonu gelir dedi. Babalık izni haftasonu boşa gitmesin diye böyle karar verdik bakalım oğlu babasını düşünüyor mu görcez 😂

3 cm açıklığım var. Bundan sonra daha hızlı ilerler dedi. Korkuyorum
HAyırlısıyla kucağına al canım korkma diyeceğim de ne fayda kelin merhemi olsa misali🙈 Ağrısız sızısız hemencik 5dklık bi doğum olsun inşallah😊 Normal olacaktı senin dimi?
Benim de bugün kontrolüm vardı. 38+3 te 3300 geldi 😍 nstde sancılarım çıktı doktor yarın alalım dedi biz de yok pztyi beklemez mi dedik hadi risk alalım ama sürekli yat yoksa haftasonu gelir dedi. Babalık izni haftasonu boşa gitmesin diye böyle karar verdik bakalım oğlu babasını düşünüyor mu görcez 😂
Ay çok heyecaaaan🙈 Nasil geçecek p.tesiye kadar😂

Buarada normal doğum yapan tecrübeli arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar bebik hareket ettikçe makata baskı hissi oluyor bende sizde de oldu mu yani doğum yaklaşmış olabilir mi 😬

HAyırlısıyla kucağına al canım korkma diyeceğim de ne fayda kelin merhemi olsa misali🙈 Ağrısız sızısız hemencik 5dklık bi doğum olsun inşallah😊 Normal olacaktı senin dimi?

Buarada normal doğum yapan tecrübeli arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar bebik hareket ettikçe makata baskı hissi oluyor bende sizde de oldu mu yani doğum yaklaşmış olabilir mi 😬
Ay normal olcak heralde. Sezeryan planlaması yapmadık çünkü durmuyo. Şimdi alın da diyemiyorum belki daha durcak diye.

Ayyy hadi bakalım sağlıkla gelsin 😍 Sancılar kaç çıkıyordu? Düzenli miydi

Evet yaa zaman nasıl geçecek acaba 🥹
Bugün nstde 70 çıktığında anladım ki acaba bu sancı mı dediklerimiz hep sancı. Çünkü 70te öyle dayanılmaz bir acı olmadı karnım sertleşti ve biraz ağrı hissettim ama doktor 35-40 olanlara bile ağrın varmış dedi

36+5 daha küçük ya
Aa aramızda 1 gün var 🙈 canım neredeyse 37 sayılırız doktor sorun görmüyorsa onlara güveneceğiz. Benimde haftaya çatı muaynem var bakalım ne olacak. Senin çatı muaynesi yaparken mi açıklık olduğunu anladılar yoksa nstde sancı görünce mi baktılar

Evet yaa zaman nasıl geçecek acaba 🥹
Bugün nstde 70 çıktığında anladım ki acaba bu sancı mı dediklerimiz hep sancı. Çünkü 70te öyle dayanılmaz bir acı olmadı karnım sertleşti ve biraz ağrı hissettim ama doktor 35-40 olanlara bile ağrın varmış dedi
Benim kız hareket ettikce acılarım oluyor hem vajinada hem makatta baskı ağrı sızlama falan acaba bunlar da sancı mı😅 tecrübesizlik ne kötü ya😅

Bizde doğduk 31.01.2024 01.50 🥰 kısaca özet geçeyim gerçekten doğumdan sonra buralara uğramak zaman alıyor. 30 Ocak 38+2 de kontrole gittik sancı ve açılma ile yatış yaptık geceye bekledik açılma çok artmadı sezeryana geçiş oldu. Herşey yolunda tabi düzen kurmak karışık 51 cm 3530 kg. Öncesinde süt arttırıcı damla egzersizleri vs gibi şeyler kullanmak önemli bence acemilik çekiyorum ve mama takviyesi vermek zorunda kaldım hiç istemezdim nasip. Ara ara uğramaya çalışırım ve sezeryan acısı kötü yaa hala kesiliyor gibiyim inşallah isteyenler normal yaparsınız Rabbim kolaylık versin sağlıkla kavuşun güzel günler olsun🥰
Gözünüz aydın. Bundan sonra da sağlıkla büyüsün sizin ağrılar da geçer inşallah

Aa aramızda 1 gün var 🙈 canım neredeyse 37 sayılırız doktor sorun görmüyorsa onlara güveneceğiz. Benimde haftaya çatı muaynem var bakalım ne olacak. Senin çatı muaynesi yaparken mi açıklık olduğunu anladılar yoksa nstde sancı görünce mi baktılar
Geçen hafta 1 cm di. Nst de sancı çıkınca yine baktı 3 cm açıklık dedi. Açıklık olunca çatı muayenesi de yaptı. Biraz zorluymuş çatı ama kendini sıkma sıkınca zorluyor

X