2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Mesela şimdi 10 gün önceki ultrason kağıdıyla karşılaştırın bebem 1 cm kısalmış ama 200 gr almış, bence senin bebişte büyümüştür. 3290 gr olmuş

Bana dün gün verdi 39+2'de 2 şubata ne kadar anne karnında dursa iyi dedi bende bu düşüncedeyim

Hanımlar selam. Daha önce sezeryan doğum yapmış olan varmi aramızda? Deneyimi olan kişiler bana özelden yazabilir mi rica etsem. Bi kaç özel soru sorucam da

Bi arkadaş vardı şuan beynim durduğu için hatırlayamadım erken doğum riski ve acilmasi vardı onunda galiba acilmasi kac cm acaba şuan ne durumda kac haftalik diye sormak istedim de ciğer geliştirici de 1 kere mi oldu

Bebeğinizin ilk giyeceği takımı alt üst mü tulum mu tercih ettiniz ? Çok kararsız kaldım ben ya hangisini versem diye
Ben normal hastahane çıkışı ayarlamistim. Komple verecektim nasıl isterlerse giydirirler diye. Sonra planda olandan başka bi hastahane de doğum gerçekleşti. Hastahane kendi kıyafetini giydirdi. Oda kısa kollu zibin üstte tulum çorap şapka battaniye seklindeydi. Tulumda verilse giydirirler bence. Şart değil alt üst takım.

Bende aynı olay yaşandı canım 2427 gelmişti bebeğim, 8 gün sonra tekrar gittiğimde aynı doktor 2425 dedi ve bana bebek beslenememiş kan akımın da bi sıkıntı yok ama haftaya yine aynı olursa doppler yaparız olmadı 37de alırız dedi nasıl moralim bozuldu kendimi suçladı o hafta doğru düzgün beslenememiştim benim yüzümden almadı diye düşündüm 3 gün sonra yine gittim aynı doktora bu sefer 2538 ölçtü hatta 2 kere daha ölçtü hep farklı değerler çıktı ben bu ultrasonlara güvenemedim açıkçası aynı cihaz aynı doktor çocuğu duruşundan 3 kere farklı kilo da ölçtü

Benden bahsetmiyosun sanirim

Ay aynı durum bende de var gerçekten doğursam inanmayacaklar artık hep doğuruyor gibiyim

Kamuda belki mümkündür bu ama özel sektörde sonradan almak mümkün değil. Özel sektör için babalık izni 5 gün ve doğum hangi gün olduysa o gün başlatılıyor.

Çok. Büyük geçmiş olsun canım ya

Bebeğinizin ilk giyeceği takımı alt üst mü tulum mu tercih ettiniz ? Çok kararsız kaldım ben ya hangisini versem diye
Ben bu takımı almıştım tulum arkadan kapaniyordu hemşireler zorlanmasın diye alt üst takım koydum. Bana önü düğmeli alt üst takım daha kolay giydirilir gibi geliyor Bazı tulumlar çok kolay giydiriliyor bazıları zor. Hangisi en kolay giyilirse onu koyabilirsiniz

Eklentiler

• IMG_5975.png
    341,1 KB · Görüntüleme: 56
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…