2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aynen canım sadece zorunlu durumlarda sezeryan yapılıyor. Ama işte insanın son ana kadar ne olacağı belli değil. Belki ani sancılar tutar normal doğum olur. Belki de sezeryan gerekir. Hayırlısı artık. Ama sezeryan için özeller daha iyi en azından doktoru tanıyorsun. Devlette kimin gireceği belli değil.
Devlet hastanesinin ebeleri daha iyi diyorlar normal doğum konusunda sürekli doğum olduğu için benim özel hastanede 1-2 haftada bir anca doğum oluyordur 😅 devlette sürekli var bir yandan daha iyi diyorlar o yüzden benim çevremde de bilemiyoruz ki valla bakalım nasip neresi varsa bi yere gideriz yolda gelir eder neresi yakınsa gidilir

Benim doğumum kendi başlarsa normal olarak ilerlerse ben araştırma hastanesi var burda direkt oraya gideceğim zaten doğum başlamış özele gidip para bayılmak istemiyorum doğrusu 🙄 ama doğum başlamıyorsa falan mecbur özele giderim

Kefir ve kayısı tavsiye ederim. Gün aşırı tüketmeniz halinde bile çok faydasını görürsünüz.
Kızlar kabızlık için de çok dikkat edin bu hafta acile gitme sebeplerimden biri 🤦🏻‍♀️sancılar yüzünden doğum başlayacaktı neredeyse🤦🏻‍♀️ ıkınmak da tehlikeli olduğu için korkudan canımdan can gitti 🥲 bu hamililekte yaşadığım ikinci kabızlık vakası daha önce hiç ama hiç yaşamadım böyle🙄doktorum gebelikte normal ama sende üst üste gelince bunaltmıştır dedi🥲

Bulunsun elimin altına

Eklentiler

• Screenshot_20240108_104708_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240108_104708_Trendyol.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20240108_104748_LC Waikiki.jpg
    Screenshot_20240108_104748_LC Waikiki.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 75
  • 20240107_195107.jpg
    20240107_195107.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20240108_095250_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240108_095250_Trendyol.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar açlık şekerlerinizi uyanır uyanmaz mı ölçüyorsunuz yoksa kahvaltıdan önce mi belirli bi aralığı var mı

Türk Diyabet Vakfı'nın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Doktorum da diyetisyenim de burdaki bilgilerin doğru olduğunu söyledi.

Diyabet Hakkında Herşey - Diyabet ve Gebelik | Türkiye Diyabet Vakfı

Kahvaltıya oturduğun ama henüz hiçbir şey yemediğin anda ölçmen gerekiyor. Buradaki saat bilgilerini de ağzına ilk lokmayı aldığın andan itibaren hesaplaman gerekiyor.

1704700428251.png

Herkese kolay sağlıklı doğumlar olsun. Bizde 35 teyiz şuan ayaklarım çok şiş benim inmiyor da böyle olan var mı neler yaptınız tansiyonunuz kaç oluyor bu aralar 13 8 civarları benim sabah 14 9 cikiyo bazen birde şekeri çıkanlar insilun kullandınız mı ben kullanmadım bazen diyet uyguladım dikkat ettim bazende etmedim ama sorun yok çok şükür herşey yolunda
Tansiyon yüksek.aman takip et

Türk Diyabet Vakfı'nın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Doktorum da diyetisyenim de burdaki bilgilerin doğru olduğunu söyledi.

Diyabet Hakkında Herşey - Diyabet ve Gebelik | Türkiye Diyabet Vakfı

Kahvaltıya oturduğun ama henüz hiçbir şey yemediğin anda ölçmen gerekiyor. Buradaki saat bilgilerini de ağzına ilk lokmayı aldığın andan itibaren hesaplaman gerekiyor.

Eki Görüntüle 3365495
Çok teşekkür ederim çünkü yataktan ilk kalktığım an ile biraz dolaştıktan sonrasında arasında fark oluyor

X