2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Herkese kolay sağlıklı doğumlar olsun. Bizde 35 teyiz şuan ayaklarım çok şiş benim inmiyor da böyle olan var mı neler yaptınız tansiyonunuz kaç oluyor bu aralar 13 8 civarları benim sabah 14 9 cikiyo bazen birde şekeri çıkanlar insilun kullandınız mı ben kullanmadım bazen diyet uyguladım dikkat ettim bazende etmedim ama sorun yok çok şükür herşey yolunda
Benim doktor kontrolünde bu sefer baya çok incelemişti doktor sırt üstü yatmaktan tansiyonum 14/9 çıkmıştı sonra 10-15 dakka dışarda dur yine ölçelim dedi eğer yüksek çıkarsa idrar alırız dedi sonra tekrar ölçtü 11/7 düşmüştü sırt üstü yatmak kan akışından dolayı tansiyon yükseltebiliyormuş eğer arada yatıyorsan dikkat et geçen hafta 3 gün benimde el ve ayaklar şişmişti özellikle sağ elim şişlikten uyuşuyor ve çok acıyordu ama ıhlamur iyi geldi iki akşam birer bardak içmiştim ödeme iyi geliyormuş deneyebilirsin

Selam canım ben özel karataş hastanesinde yapıcam daha önce doğum sabitlemesi yaptırdık biz 15 ₺ ödedik
Hımm orası uzak kalıyor bana. Bayraklı'da oturuyorum. Özel çınarlı hastanesine gidiyorum ama alternatif bir hastane daha olsun aklımda diye sorayım dedim. Teşekkürler canım 🙏💕

Benim doktor kontrolünde bu sefer baya çok incelemişti doktor sırt üstü yatmaktan tansiyonum 14/9 çıkmıştı sonra 10-15 dakka dışarda dur yine ölçelim dedi eğer yüksek çıkarsa idrar alırız dedi sonra tekrar ölçtü 11/7 düşmüştü sırt üstü yatmak kan akışından dolayı tansiyon yükseltebiliyormuş eğer arada yatıyorsan dikkat et geçen hafta 3 gün benimde el ve ayaklar şişmişti özellikle sağ elim şişlikten uyuşuyor ve çok acıyordu ama ıhlamur iyi geldi iki akşam birer bardak içmiştim ödeme iyi geliyormuş deneyebilirsin
Bende sabah kalkınca ölçtüm sagimdan uyandım 14 9 du öğlen tekrar uyuyup uyandım soldan yine 14 9 du sağ sol da farkediyomus iki saat sonra tekrar ölçtüm 13 8 olarak çıktı Dr 14 9 yüksek diğeri iyi dedi bikac gün takıp edicem bakalım ayaklarımda şiş hiç inmiyo tedirgin oluyorum Allah korusun

Geçmiş olsun 🙁 iki gündür 3 litrenin altına inmiyorum su tüketiminde böbreğimin daha az ağrıdığını farkettim.2lt içiyordum normalde.
O kadar içemiyorum suyu gitmiyor tuvaletten de çıkamıyorum🥺 2 lt anca içiyorumdur
Baş aşağı bebek ama ayaklar yine sağda sıkıştırıyor büyüme başlamış dedi doktor gösterdi iki gündür sağ tarafımdan ağrı giriyor fena bensancı sanmışım nst de çıkmadı böbrekmiş 😞😞😞

O kadar içemiyorum suyu gitmiyor tuvaletten de çıkamıyorum🥺 2 lt anca içiyorumdur
Baş aşağı bebek ama ayaklar yine sağda sıkıştırıyor büyüme başlamış dedi doktor gösterdi iki gündür sağ tarafımdan ağrı giriyor fena bensancı sanmışım nst de çıkmadı böbrekmiş 😞😞😞
Ya benim de sol böbreğim bazen öldürüyor muhtemelen az su içmemden kaynaklı 1.5 lt anca içiyorum. Maalesef her şeyin başı su. Geçen kasılmam var demiştim ya, ebe bi arkadaşım çok kızdı su içmezsen olur tabi erken doğuma kadar yolu var dedi. Yazın bile zor su içiyorum ben 🥲🥲

Ya benim de sol böbreğim bazen öldürüyor muhtemelen az su içmemden kaynaklı 1.5 lt anca içiyorum. Maalesef her şeyin başı su. Geçen kasılmam var demiştim ya, ebe bi arkadaşım çok kızdı su içmezsen olur tabi erken doğuma kadar yolu var dedi. Yazın bile zor su içiyorum ben 🥲🥲
Ben de öyle su içmeyi seviyorum ama gitmiyor içinde de sürekli tuvaletteyim olmuyor yani nasıl yapsam bilemedim çok içinde midem bulanıyor bi de

Kızlar doktorum hala tarih vermedi ya doğum için….
Her şey yolunda giderse 38+5 i görmek isterim dedi yuhhh 🫢 ya da en azından 38+ olmalı bebek gelişimi için dedi
8,9,10 ya da 12 Şubat bunlardan biri olacak gibi görünüyor benim için

Her şey yolunda giderse 38+5 i görmek isterim dedi yuhhh 🫢 ya da en azından 38+ olmalı bebek gelişimi için dedi
benimkide vermedi 32 de gittiğimde 35 de bakalım ne istiyorsun dedi bende bilmiyorum ki ikisindede tecrübem yok size bağlı dedim 20 ocak bir daha gidicem bakalım o zaman söyleyecek

Bizim doktorumuz sezaryenin en geç 38+6'da gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Bizim de ideal tarih 14 şubat ama biz 16sına kadar bekleyelim istiyoruz

Son haftalar daha zorluyor böbrek sağıma hiç yatamıyorum yapıcak birşey yok 😔 suyu zorlasak iyi 🥲

Kızlar ben 36 yı görmek istiyorum inşallah ama 36 yı geçersem beni kimse tutamaz 🤣🤣
Ayy ben de ben de ilkinde 33+5 dogum oldu içimde kaldı acaba son haftalar nasıl olacak diye merak ederek geçti aradaki seneler bir de bebekle dönmek nasıl bir duygu yaşamak istiyorum ikinci çocuk ama sanki ilk gibi heyecanliyim

X