2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
O zaman dönemlik bi durum bile olabilir. Bizde de var, detaylıdan beri takip ediliyor, tehlikeli değil ama takip gerekli. Bazen idrar birikince de olabiliyormuş, her 2 böbrekte değilse sıkıntı yaratmaz dendi. Siz de endişe etmeyin :KK200:
Evet genelde geçiyormuş ama insan bi tedirgin oluyor, teşekkür ederim 🙏🏻🌸

6 sene önce doğum yaptığımda da kuvez sıkıntısı yaşandı bulunduğum şehir büyük şehir aksama kadar sehirdeki hastanelerde kuvezde yer acilmasini bekledik acilinca acil sezaryene alindim. Bir yakinim erken dogum yaptiginda hic yer bulamadilar farkli sehre nakil oldu dogum o sehirde gerceklesti.Sadece bebek erken doğumdan dolayı kuveze girmiyor canim birçok faktör var. Benim oğlum 33 haftada doğdu kuvezdekilerim içinde en küçüğüydü mesela. Kalp hastalığı, enfeksiyon, kaka yutma, oksijensiz kalma gibi birçok sebepten dolayi kuveze girebiliyorlar maalesef inşallah hiçbirimiz yaşamayız 🤲
Haklısın canım Rabbim korusun evlatlarımızı 🤲🏻

Bugün doktora gidiyorum 750₺ di 915₺ olmuş muayene ücreti gidip doğumu da öğreneceğim 🙏🏻
Geçen sene 185₺ di muayene bu arada 😅😅
Ben de özelde mi doğum yapsam devlette mi karar veremedim. İkisinde de takipliyim. Ama özeller yılbaşından sonra gereksiz pahalılaştı. Birçok şeyi de ekstraya koyuyolar. Herkes eğer normal doğum yapacaksan özele hiç gerek yok diyor ama bilmiyorum kafam çok karışık 🤦‍♀️

Ben de özelde mi doğum yapsam devlette mi karar veremedim. İkisinde de takipliyim. Ama özeller yılbaşından sonra gereksiz pahalılaştı. Birçok şeyi de ekstraya koyuyolar. Herkes eğer normal doğum yapacaksan özele hiç gerek yok diyor ama bilmiyorum kafam çok karışık 🤦‍♀️
Ben 2 devlet hastanesi ile görüştüm civardaki ikisi de isteğe bağlı sezaryen yapmıyoruz dedi tercih edecektim aslında sonra vazgeçtim vajinal yapmayı diretseydim sanırım devleti düsünebilirdim küçük yer çok da kalabalık olmaz diyordum ama sezaryen yapmıyoruz dedi bıçak parası da teklif etmiştim yok dediler

Ben dün epilasyon aletini qctim iyi kötü aldim her yerimi olduğu kadar bundan sonrakine ağdayq giderim artık. Doğumdan önce yim vucut hallettirelim ben suyah sac rengini sevdim kendim siyaha boyar gecerim artık doğumdan sonra da

Kızlar açlık şekerlerinizi uyanır uyanmaz mı ölçüyorsunuz yoksa kahvaltıdan önce mi belirli bi aralığı var mı

Benimde 1000 tl idi 1600 tl olmuş bende bir şok oldum doğum ücreti de 30bin tl idi 45 bin tl olmuş ben daha şok tabi🤨
Büyükşehir ise çok fena arttı diyorlar oralarda burası küçük iki tane özel hastane var ikisi de başabaş gidiyor biri daha yüksek yapsa sanırım herkes diğerine geçer

Ben 2 devlet hastanesi ile görüştüm civardaki ikisi de isteğe bağlı sezaryen yapmıyoruz dedi tercih edecektim aslında sonra vazgeçtim vajinal yapmayı diretseydim sanırım devleti düsünebilirdim küçük yer çok da kalabalık olmaz diyordum ama sezaryen yapmıyoruz dedi bıçak parası da teklif etmiştim yok dediler
Aynen canım sadece zorunlu durumlarda sezeryan yapılıyor. Ama işte insanın son ana kadar ne olacağı belli değil. Belki ani sancılar tutar normal doğum olur. Belki de sezeryan gerekir. Hayırlısı artık. Ama sezeryan için özeller daha iyi en azından doktoru tanıyorsun. Devlette kimin gireceği belli değil.

X