2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Şeffaf paketlere koymuştu ne olduğu gözüküyordu oysaki ama anlatmakta fayda var yine de . Birde acaba doğumhane de lazm olacak şeyleri anne bebek çantasına koysak odada kullanılacak olanlar kabin boy çantada olsa daha pratik olmamız mi diye düşünüyorum. Kabin boyu hiç açmaya gerek kalmaz
Ben ayrı bir çanta içinde götürmeyi düşünmedim ya valize yerleştirmedim daha ama kendim ve bebek için hemşireye verilecekleri fermuarlı organizerlere koymuştum annem ve eşim olacak onlara gösterdim bunun içinde bebek ve benim diye. Ama şuan onları normal bir poşete koymayı düşüyorum atarlar çantalarımı diye 😅

Kızlar hastane çantanızı emanet edeceğiniz refakatcinize mutlaka neyin nerde olduğunu filan iyice anlatın. Bugün kadın doğum acile gitmiştim kapıda doğuma alınmış birin çantasını refakatcileri açmış didik didik biseyler arıyorlardı filan çantayı hazirlayanda o kadar özenle güzel şekilde hazırlamış ki ama ne ariyorlarsa bulamadılar da darma dağın oldu çanta çok sinir bozucu bir durum 🤦‍♀️
Organizerler iyi oluyor o yüzden. Ya üstüne yazarsın içinde ne olduğunu ya gösterirsin rahatla bulur kişi de
Ben hem rahatça görülecek şekilde fermuar kısımlarına yakın kart taktım. Hem de ön yüzlerine içinde ne olduğunu sırasıyla ayrıntılı şekilde büyükçe yazdım.
Evet yakınlarımızın da eli ayağına dolaşıyor tecrübeli olsalar bile karıştırıyorlar, herhalde heyecandan 😂organizer + üstüne yazmak en mantıklısı

Selam kızlaaaar 💕 Normalde mart grubundayım ama özellikle bu aralar şubat annesi olacağım gibi bir his var içimde. O yüzden bir yandan da burada takılayım dedim 🙈😁
Bende de aynı durum var eşimle bizde nedense şubatta bekliyoruz ilk kızım 2.5 hafta erken oldu hepsi aynı olacak değil ama nedense biz kendimizi şubata hazirladik😃

Evet 33+6 oldum 2 subata aldim günümü ben😍
Bana da 18şubata randevu verdi mustafa bey🙈 ama henüz karar vermedik normal mi sezeryan mi diye 37de çatı muaynesi olup duruma göre bakacağız mustafa bey normali deneyelim diyor ama bilemiyorum ilk gebeliğim korkularım var 😅

çok iyi maşallah zaten hep öyledir büyük ihtimal diğer yazdıkların gibi olsa iri bebek olurdu şeker hemen etkiliyor benim açlık 100 çıkarken bile 4500 gr doğmuştu 150 üzerini toklukta hiç görmemiştim 200 falan yazıyordun sen demek hiç öyle olmadı canım makinedenmiş
Evet ya makine bencede 3 gundur olcuyorum aclik 90 alti geliyor tokluktq 140 alti ama dunnyemeginkacordim 156 cikti tokluk ekmek yedim baya hem haftasından bir hafta geri şu an etkilememistir demi yoksa hep önde olurdu

Ay benim 15 şubat dedi ama bir aksilik.olmazsa 3 hafta sonra kontrol.var tam.kesinlesin o zman doktor tansiyonn yukselmwsi seker düşmesi kanama suyun gelmesi sancı oldu mu direk aacilden giriş yap ayyy vaktiyle gününde sağlıkla kazasiz belasiz gelmesin inş ben doktora en son şu kordon dolanması olayı varsa onu sordum ultrasyonda goruyorlarmis onu bana dediği korkma kordon dolanır geri açılır sen onu bilemezsin ki şu an muanede kordon dolanmış diyelim ama.bebegin kalp.atislari normal hareketleri jormal.hemen o bebeği almayız haftasını bekleriz dedi ama bebek kalp ritmi bozulmuş hareketleri azalmış görürsek anında müdahale ederiz sen böyle şeyleri düşünüp pinpirk.yapma dedi nasıl dedi oğlunu okula gönderiyorsun yanın damisin sürekli.hayir Allah emanet diyorsun bu da öyle rabbimizw emanet dedi

Evet insulinnhala devam ediyorum
Bence şeker vardı bence ama o kadar yüksek değildi o zman çünkü 12 doza düşürdüm ben insülin 12 dozda değerler normale döndü şu an normal deni valla bu şeker içim içimi yiyordu 78 kg hamile kaldım sabah aç karnına 83.5 çıktım çok mu az kg almışım 31 haftalik bide ondan cocuk beslenemiuor mu hersey yiyorum.amq iştahlı biriyim de ama vitaminler düşük b 12 ignesi baslayacam magnezyum baslayacam zaten kanndemir vitaminnd vitamini kullanıyordum benim gibi 170 boyunda bu kiloda bir kadın kedi yavrusu gibi dogurmasin

X