2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ritmik bir şekilde minik mimik hissediyorsanız yumuşak yumuşak tekme gibi değil bu hıçkırık çünkü az evvel ultrasondan çıktım bebeğim hıçkırıyordu doktorum hıçkırığını söyledi
Yok bu başka türlü oluypr nasıl anlatsam. Hıçkırınca direkt anlıyorum tıp tıp tıp. Ama bu karnım kalkıp iniyor yumuşak şekilde.

Kızlar hamileliginizde ne kadar sıklıkla kan ve idrar testi veriyosunuz mesela ayda bir mutlaka istiyo mu doktorunuz
Ben her ay kan ve idrar tahlili veriyorum. Troid ilacı kullanıyorum aylık takip edilmesi lazım ama bence bütün hamilelerin her ay kan ve idrar tahlili yapılması lazım.

Kızlar bebek karnımda nefes alıp veriyor sanırım onu hissediyorum bu normal mi karnım yükselip iniyo hızlı hızlı
Canım bebeğin nefes alış verişini hissedemezsin. Senin hissettiğin ya hıçkırıktır ya da dalgalanma gibi hareketler yapıyorlar o olabilir.

Kızlar benim gibi d vitamini omega demir hapı almayan var mı ben hiç içemedim midemi bulandırıyor haplar
Omega dışında hepsini kullanıyorum. Günlük ceviz haftalık balık tüketiyorum omega için. Hepsinden ziyade demir almanız gerekli. Doğumda çok kan kaybedicez çünkü.

Canım bebeğin nefes alış verişini hissedemezsin. Senin hissettiğin ya hıçkırıktır ya da dalgalanma gibi hareketler yapıyorlar o olabilir.
Evet biliyorumda bi anlam veremedim karnım çok garip dalgalanmada değil bu aşırı hareketli onun yanında da böyle inip yükseliyo ve çok hızlı inip yükseliyo çok garip

Evet biliyorumda bi anlam veremedim karnım çok garip dalgalanmada değil bu aşırı hareketli onun yanında da böyle inip yükseliyo ve çok hızlı inip yükseliyo çok garip
Çok hareketli demekki hiç hareket etmemesinden iyidir 😁 Bebeler bize bir türlü yaranamadı hareket etse çok hareket etti diyoruz hareket etmese niye hareket etmiyor diyoruz 😂

Çok hareketli demekki hiç hareket etmemesinden iyidir 😁 Bebeler bize bir türlü yaranamadı hareket etse çok hareket etti diyoruz hareket etmese niye hareket etmiyor diyoruz 😂
Aynen öyle bende maşallah çok hareketli tekmeleyip duruyor diyordm gece filan beni uyutmuyordu smdi de sabahtn beri doğru dürüst sesi çıkmıyor canm sıkılmaya başladı işte olduğum için yatamıyorum da küçük bi tatlı yedim pek birsy farketmwdi

Aynen öyle bende maşallah çok hareketli tekmeleyip duruyor diyordm gece filan beni uyutmuyordu smdi de sabahtn beri doğru dürüst sesi çıkmıyor canm sıkılmaya başladı işte olduğum için yatamıyorum da küçük bi tatlı yedim pek birsy farketmwdi
Benimkide gündüz uyuyor az hareket ediyor akşam bir başlıyor ben gece yatana kadar hiç durmuyor gece wc’ye kalktığımda bile hala hareket ediyor 😁 Ayaktayken hareketleri pek hissedilmiyor oturup ayaklarını uzatabilsen hissedersin muhtemelen.

Benimde bazı günler çok oluyor bazı günler olmuyor ya da ben farketmiyorum bilmiyorum. Ama bunun bir sayısı olmazki içtiği suyu tutmayı doğru yutmasıyla alakalı ciğer ve sindirimiyle alakalı, bizim hareketimizle bile alakalı olabilir çocuk tam yutacak hopp biz bir hareket ediyoruz çocuk çalkalanıp boğazına kaçırıyor 😅😅
Yaa benimki de aşırı az hıçkırıyor ciğeri gelişmiyor mu acab diye düşünüyordum 😅

Kızlar ben de hediyelik kolonya yapıyorum 50 adet aldım hastaneye götürürüm kalan da olursa bebek mevlidinde alamayanlara veririm diye düşündüm. Şişelerin 50 tanesine 315 tl verdim tanesi 6,3 tlye denk geliyor. İçini de sevdiğim bi kolonyayla doldurdum süslemesini pembeli bi şeyler yapmayı düşünüyorum bi tuhafiyeye gidip bakıcam neler yapabilirim diye. Bi de şu yuvarlak kısmına bi etiket alırım etiketler baya ucuz oluyor zaten trendyolda bile 50li 30-40 tlye satılıyor. Bunun haricinde bi kutu çikolata alırım bi de kapı süsüm olacak onu da arkadaş sağolsun bu işi yapan bi tanıdığı varmış ona yaptıracak hediye olarak. Başka bi süsleme vs yapmayı düşünmüyorum şimdilik

Eklentiler

• A01930FA-B14F-4D81-9777-98402AF87CCF.jpeg
    A01930FA-B14F-4D81-9777-98402AF87CCF.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 54
Kızlar geçen gece benimki de beni çok güldürdü akşam yemeğine yarım kilo balık yemiştim haftada 1 yiyorum diye abarttım biraz, gece uyurken boğularak uyandım öksüre öksüre bi hal oldum ağzıma geldi yediğim balıklar zavallım o da karnımda volta atıyo nasıl vuruyo karnımın her yerine sert sert tamam dedim kızım söz bi daha bu kadar yemicem 🥲😅

Kızlar nebülizatör ne aldınız?
Nexus nebu aldim ben aldigimiz hafta yegenimiz hasta oldu onlara verdik onlardaki buyuk nebulizatordendi sesi cok korkutuyomus ertesi sabah eltimden aldigim mesaj şuydu: bu alet lüks değil temel ihtiyaçmış 😁 ses hic yok uyurken rahat hava verilebiliyormus normalde buyuk cihazla 1 hafta 10 gunde etki ederken bunda 3.gun rahatlama gorduler fazlasiyla masallah

Kızlar benim gibi d vitamini omega demir hapı almayan var mı ben hiç içemedim midemi bulandırıyor haplar
Benim 3. Hamileliğin hiç birinde vitamin, magnezyum kalsiyum bu tarz ilaçları kullanmadım. Ama tabii ki tercih meselesi. Bende krap olmuyor mesela... Bu hamileliğimde sadece 1 gece iki kere oldu, şimdiye kadar başkada olmadı. Diğer ikisinde D vitamini vermemişlerdi. Ama kan hapını kullandım ikisinde de bunda da çünkü değerlerim düşüyor. D vitamini de günlük 4 damla yazdı ama ben aklıma geldikçe içiyorum.

X