2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Gebelikte kullanılan bütün multivitamin ve kan ilaçlarında folik asit var ekstra olarak yiyeceklerden de folik asit alıyoruz. Doktorum 400 mcg üzerinde alınan folik asitin idrar ile atıldığını söyledi ama yine de gebelikte folbiol ve muadili folik asitlerin yani 5 mg folik asit içerikli ilaçları kullanmanın sakıncalı ve gereksiz yüksek doz olduğunu kullanılmasa daha iyi olacağını söyledi.

Özellikle folik asit eksikliğinde kanıtlanmış rahatsızlıklar var 🙏🏻 hepimiz kullandık şükür sağlıkla gelsin bebişler 🙏🏻 ben hamilelikten 3 ay önce başladım almaya 🤗
Evet eksikliğinde kanıtlanmış rahatsızlıklar var 👍🏼 Bende 3 ay önceden başlamıştım olması gerektiği gibi 👍🏼🌺

İlk başta haftada 1 kan veriyordum bazı değerlerimde sıkıntı vardı. Artık şimdi ayda bir hemogram, tit, karaciğer böbrek tiroit fonksiyon testleri yaptırıyorum. Hemogram ve idrar tahlili hatta kültürü ayda 1 yapılmalı bence
Ben bi de ek olarak spot idrarda protein keratin de veriyorum ayda bir

Otizmin folik asitle ilişkisi kanıtlanmamış hiç canını sıkma , hiç folik asit almamış kişilerin de çocukları otizm olabiliyor ilişkisi yok diye okudum yabancı kaynaklardan
İnşallah öyledir canım. Geçen de bi videoya denk geldim ondan dolayı çekindim. Tabi herşey Allahtan, inşallah yavrularımızı sağlıkla sıkıntısız şekilde kucaklarımıza alırız🙏

Gebelikte kullanılan bütün multivitamin ve kan ilaçlarında folik asit var ekstra olarak yiyeceklerden de folik asit alıyoruz. Doktorum 400 mcg üzerinde alınan folik asitin idrar ile atıldığını söyledi ama yine de gebelikte folbiol ve muadili folik asitlerin yani 5 mg folik asit içerikli ilaçları kullanmanın sakıncalı ve gereksiz yüksek doz olduğunu kullanılmasa daha iyi olacağını söyledi.
0.8 mg 800 mcg oluyor sanırım değil mi? O da fazla gibi geldi bana. Ben de hamilelikten önce kullanmaya başlamıştım.

0.8 mg 800 mcg oluyor sanırım değil mi? O da fazla gibi geldi bana. Ben de hamilelikten önce kullanmaya başlamıştım.
Evet 800 mcg oluyor. Ben her gün 1.100 mg kullanıyorum fazla olan idrarla atılıyor zaten dert etme multivitamini bırakma kullanmaya devam et.

14 cikti 3 gün 14 düşmezse 16 çıkacak haftaya bidaha gidecem tokluk 270 lerce ta savir
Ay senin çok yüksekmiş ya. Benim 160lara çıksa tokluğum ödüm kopuyor… oda bazen öğlen kaçamak yaparsam oluyor onun dışında tokluklarım 140ın altında şükür. Açlık bu sabah çok yüksekti 116 ama uykusuzdum stresten oldu sanırım. Çünkü son 2 gündür 95 altındaydı hep.

Bende sabah 10 akşam 10 insülin vuruyorum

Kızlar şoka bebek ürünleri geliyor bakın 27 Aralık

Eklentiler

• IMG_8439.jpeg
    IMG_8439.jpeg
    200,9 KB · Görüntüleme: 116
Ay senin çok yüksekmiş ya. Benim 160lara çıksa tokluğum ödüm kopuyor… oda bazen öğlen kaçamak yaparsam oluyor onun dışında tokluklarım 140ın altında şükür. Açlık bu sabah çok yüksekti 116 ama uykusuzdum stresten oldu sanırım. Çünkü son 2 gündür 95 altındaydı hep.

Bende sabah 10 akşam 10 insülin vuruyorum
Ben funde tek akşam 10 da belki iki kere vurursan düşer ama doktor hala tek gunde

Ben de bu konuyla ilgili bir şey soracaktım. Bu fazla folik asit kullanımının otizme sebep olduğu söylentisi oldukça çok. Ben de uzun zamandır decavit multivitamin kullanıyorum. Fakat içindeki folik asit miktarının olması gerekenden fazla olduğunu farkettim. Ve bu beni çok korkuttu. 2 gündür kullanmıyorum. Bir şey olmaz inşallah 😟
Ben başta kullandım folik asit, sonra kan ilacı... Bişey olmaz canım, bana kalsa ben ilaçları kullanırım. O konuda çok itatkarımdır ama benim eşim bir ilaç düşmanı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ bebek olmasa ben alacağım ilacı alıp içerim ama şimdi bişey olacaksa sorumluluk bende olmasın diye sesimi çıkarmıyorum. Sorumluluk ona kalıyor 🤷

Kızlar her yerim ağrıyor daha yeni 30 oldum yatamıyorum hiç nereye dönsem bacak bel ağrısı siz nasıl yapıyorsunuz bugün sinirden ağlayasım var bi taraftan uykum var uyuyamıyorum

Kızlar her yerim ağrıyor daha yeni 30 oldum yatamıyorum hiç nereye dönsem bacak bel ağrısı siz nasıl yapıyorsunuz bugün sinirden ağlayasım var bi taraftan uykum var uyuyamıyorum
Magnezyum almıyorsanız alın ben sabah akşam almaya başladım iyi geldi baya. Onun dışında maalesef olacak bundan sonra bunlar uykusuzluk falan hep var

X