2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Aaaa çok mantıklı ya 4 no bebek beziiii hem bebekte kullanır boşa gitmez
Yok kız kendin için ucuz market ürününden al alirsan. 3 harfli marketlerin kendi markaları varya onlardan. İlk günler hastahane için hasta bezi alabilirsin. Bana daha mantıklı geliyo yatağın içinde kimildadikca bez daha temiz tutar gibi düşünüyorum. Ped kayar camasirda kirlenir vs gibi

Lohusa pedi depend dimi bir depend bir de ped koyarım hangisini kullanırsam artık depend bir tık rahat olabilir sanki ama kanama çok olur mu acaba
Canım ben depend aldım. Birde e bebekten 10’lu lohusa pedi aldım depend’in içine koymak için. İlk 1-3 gün biraz yoğun kanama oluyor ve hemşirelerde kanama takibi ve rahim toplanma kontrolü yapıyorlar o sırada da kanama oluyor. Açıkçası pijamalarım kan olsun istemediğim için ben bu şekilde yapacağım.

Aha aklın yolu bir bi ara sleepynin hasta bezinden fwlan mi alsam dedim. Ama onlar da az para değil yani. Bebek bezlerinden idare edilir bence de.

Depend in içine koyunca rahatsız etmez mi ben tek depend giyerim diye düşünmüştüm

Kızlar yaşam sınırı kaçıncı haftaydı
Yaşam sınırı 23. ve 24. hafta diyor hekimler. 24.haftada doğan bebeklerin çok iyi merkezlerde az da olsa yaşama şansı var fakat beraberinde görme, işitme, zihinsel sorunlar ile karşılaşma durumu olabiliyor. 26.haftada yaşama şansı %50’ye yükseliyor. Ama 23.haftada doğup yaşayan bebeklerde var haberlere çıkmıştı.

Depend in içine koyunca rahatsız etmez mi ben tek depend giyerim diye düşünmüştüm
Ben rahatsız edeceğini zannetmiyorum depend olmasa külodun içine lohusa pedi takacaktım aynı şey. Depend ince kalabilir diye düşünüyorum. Bakalım deneme yanılma yapacağız

Kızlar şu gümüş kapaklardan aldım ama bu dışarıda nasıl takılacakki bildiğin tümsek var kıyafetten falan görünür . Millet nasıl kullanıyor acaba bunu

Eklentiler

• IMG_20231208_213611.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 51
Kızlar şu gümüş kapaklardan aldım ama bu dışarıda nasıl takılacakki bildiğin tümsek var kıyafetten falan görünür . Millet nasıl kullanıyor acaba bunu
Bunu genelde evde kullanıyorlar diye biliyorum. Dışarda göğüs pedi kullanılır bence bende göğüs pedi ve göğüs kalkanı aldım dışarı çıkarken göğüs pedi takarım diye düşündüm.

Ne gibi bi sorun oldu
Benim gecikmelerim oluyordu kan veriyordum hep negatif. Yine birkaç gün gecikmem oldu artık kan vermiyim dedim evde idrar testleri yaptım anlamadım aşırı silik pembe çizgi vardı ama resimlerde hep koyu koyu gösteriyordu. Ben de ilk defa yapıyordum gebelik testini sormak için gelmiştim buraya ilk :) kesinlik olsun diye 10 gün bekleyip kan verdim. Hatta kan verdiğim gibi kanamam başladı boşuna vermişim regl oldum dedim. Meğer yerleşme kanamasıymış bhcg 166 geldi hemen uzmana gittik bhcg değerim için sata göre düşük dedi kadın doğum uzmanı. Gerçek gebelik olmayabilir dedi. Çok şükür bhcg artışı güzeldi ama kese küçük göründü. Düşük yapabilirsin dedi başka bir uzman. Progestan başladık. Sonra kalp atışını yavaş duyduk kalbi durur dedi. Çok şükür kalp atışı de hızlandı gelişimi de gayet iyi gitti. Geç döllenmedir deyip sat düzenlemesi yapıldı. Sonra karaciğer enzimlerim yükseldi her hafta gastroenterolojiye gittik. Hiçbir sebep bulamadık. Aşırı bulantı kusmadan hastanede yattım. Hep bu siteye girip yorumları soruları okudum ettim. Çok şükür kötü bir şey olmadı inşallah bundan sonra da olmaz, kimseye olmasın. Sonra bu grubu keşfettim vs derken kopamadım burdan

Öyle yapayım daha uzun yatayım olmazsa sabahki akıyor gibi geliyor hep 1 saat yatıyorum ama
sabah 1 akşam 2 de koyabilirsin dr bana rahimdeki kasları yumuşatıyor ve erken doğum riskini azaltıyor demişti ben wc ve yemek dışında kalkmadım şimdi çokşükür hep ayaktayım biliyorum yatmak çok sıkıcı ama bebeğin idin herşey güzel olacak

Geçmiş bitmiş olsun. Baya inişli çıkışlı şeyler olmuş.
Iyi yapmışsın buraya gelerek baya iyi geliyor burda sohbet etmek dertleşmek yada sorunlardan akıl almak felan. Yalnız olmadığını bilmek insanı iyi hissettiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…