2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kimlik çıkararak çok iyi yapmışsınız bizim kimlikleri yok ama nüfusa kayıtları yapıldı ben fransada doğum yaptım cenazeleri uçakla türkiyeye gitti çünkü namazları kılınırken isim verilmiştir zaten örnegin ali oğlu ahmet veya ali kızı ayşe gibi o isimler gerçek isimleri olur ahirettede o isimlerle çağırılırlar canım 🙏
Mezarada babam koymuştu ben gidememiştim hastanede yattıgım için ama sakın ayırmayın demiştik o yüzden üç tane yanyana minik mezarları var ama mezar taşları mezarları bir
Rabbim bağrımıza basamadığımız evlatlarımızla cennetinde kavuştursun, eşim severdi geniş anne olmayı. Şimdiden kalabalık aile olduk bile. İnşallah şimdi evladını ağalıkla büyüteceksin hayırlı evlatlar yetiştireceksin. Düşünüyor musun bebişe kardeş? Kalabalık aileler ne güzeldir.

Rabbim bağrımıza basamadığımız evlatlarımızla cennetinde kavuştursun, eşim severdi geniş anne olmayı. Şimdiden kalabalık aile olduk bile. İnşallah şimdi evladını ağalıkla büyüteceksin hayırlı evlatlar yetiştireceksin. Düşünüyor musun bebişe kardeş? Kalabalık aileler ne güzeldir.
Benim eşimde hep kalabalık aile olalım istermiş
Hatta kv hep anlatır küçükken hep dermiş anne ben genç baba olucam çocuklarımla arkadaş gibi olucam diye
Normalde ben hep 2 çocuk yeterli diye düşünürdüm
Ama bu acıyı yaşadıktan sonra fikrim tamamen değişti hatta bazen eşime diyorum hayırlısıyla oğlumuzu kucagımıza alalım hemen yine hamile kalmak istiyorum diye çok şasırıyor ben öyle diyince

Lohusa pedi depend dimi bir depend bir de ped koyarım hangisini kullanırsam artık depend bir tık rahat olabilir sanki ama kanama çok olur mu acaba
Valla açıkçası ben depend almadım suan için düşünmüyorum da. Normal hasta bezi vardi canpeddi sanirim. İlk yoğun kanamalar için onu takıcam. Sonra arkadaşıma sormuştum ne alayım ne kullanıyorsun diye yakın zamanda doğum yaptı. Hic boşa para verme çok pahalilar dedi. Normal market bebek bezlerinden almış 4 numara. Hastahaneden çıktıktan sonra onları kullanmış bi sure sonra da Normal pede geçmiş. Elimde 10 taneden fazla hasta bezi var o lar bitince yoğunluğa göre bi yol izlemeyi dusunuyorum. Hem sürekli degistiricez hemde çöpe gidecek bi sey için sırf marka diye o paraları verme bence daha maliyetli ürünler bulursun.

Benim eşimde hep kalabalık aile olalım istermiş
Hatta kv hep anlatır küçükken hep dermiş anne ben genç baba olucam çocuklarımla arkadaş gibi olucam diye
Normalde ben hep 2 çocuk yeterli diye düşünürdüm
Ama bu acıyı yaşadıktan sonra fikrim tamamen değişti hatta bazen eşime diyorum hayırlısıyla oğlumuzu kucagımıza alalım hemen yine hamile kalmak istiyorum diye çok şasırıyor ben öyle diyince
Ne kadar da aynı düşünüyoruz, halbuki nişanlıyken eşim beş çocuğumuz olsun diyordu kim bakacak o kadar çocuğa diyordum. Hamileyken bile fikrim değişmişti. Çok zordu gebeliğim. Ama o kadar güzeldi ki. Şimdi nasip olursa önümüzdeki aylarda yeniden transfer ve ard arda kardeşler. Rabbim bakma gücü ve kolaylığı versin inşallah.

Valla açıkçası ben depend almadım suan için düşünmüyorum da. Normal hasta bezi vardi canpeddi sanirim. İlk yoğun kanamalar için onu takıcam. Sonra arkadaşıma sormuştum ne alayım ne kullanıyorsun diye yakın zamanda doğum yaptı. Hic boşa para verme çok pahalilar dedi. Normal market bebek bezlerinden almış 4 numara. Hastahaneden çıktıktan sonra onları kullanmış bi sure sonra da Normal pede geçmiş. Elimde 10 taneden fazla hasta bezi var o lar bitince yoğunluğa göre bi yol izlemeyi dusunuyorum. Hem sürekli degistiricez hemde çöpe gidecek bi sey için sırf marka diye o paraları verme bence daha maliyetli ürünler bulursun.
Aaaa çok mantıklı ya 4 no bebek beziiii hem bebekte kullanır boşa gitmez 😍

Kimlik çıkararak çok iyi yapmışsınız bizim kimlikleri yok ama nüfusa kayıtları yapıldı ben fransada doğum yaptım cenazeleri uçakla türkiyeye gitti çünkü namazları kılınırken isim verilmiştir zaten örnegin ali oğlu ahmet veya ali kızı ayşe gibi o isimler gerçek isimleri olur ahirettede o isimlerle çağırılırlar canım 🙏
Mezarada babam koymuştu ben gidememiştim hastanede yattıgım için ama sakın ayırmayın demiştik o yüzden üç tane yanyana minik mezarları var ama mezar taşları mezarları bir
Canım başınız sağolsun bişey yazmayım dedim ama okudukça içim kötü oldu doğumdan sonra ölüm sebepleri neydi üç meleğin acaba😕

Kızlar ben bugün ilk kez araştırma hastanesinde kadın doğuma gittim . Rapor alacaktım uçuş öncesi ve de muane olayım dedim. Doktor bana ekranı göstermedi 😀😀 ben de bakabilir miyim ekrana dedim bakıp napacaksın dedi 😀😀 gülsem mi ağlasam mı hahah😀😀 bebeğim ya bi bakayım hasret gidereyim dedim güldü ama göstermedi 😀😀 ağrım var dedim cevap vermedi 😀😀
Son olarak uçuş öncesi rapor istedim ne zaman uçacaksın bak rapor sadece bir hafta geçerli falan dedi ? Ben hemşireye de sordum tarih yazmıyoruz bir şey olmaz dedi ama süresi var mı ki ? Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi Sen almıştın sanki canım dönüşte ne yapmıştın ?
Canım ben rapor almadım, 22 haftamdaydim THY de uçuş öncesi kaç haftalık gebelik diye sordular, bende 22 dedim.. 27 olsa rapor gerekiyordu bilginiz olsun demişlerdi

Canım başınız sağolsun bişey yazmayım dedim ama okudukça içim kötü oldu doğumdan sonra ölüm sebepleri neydi üç meleğin acaba😕
Sağol canım benimkiler daha yaşam sınırına bile gelememişlerdi zaten üçüz oldugu için kilo alımlarıda ona göre oluyordu
Sağlıklarıda gayet iyiydi 2-3 testler detaylılar gayet iyiydi ama erken doğum oldugu için yaşamadılar

Bende depend almıcam canım yenidoğan hemşire arkadaşım depende boşa para harcama günah zaten hastanede ilk hasta bezi koyuyorlar dedi ben sonradan ikizlerimin bezlerinden 3 no koymuştum dedi kilolu olmasına rağmen raht oldu dedi zaten eve gelince normal pede geçtim günlerce çok kanama olmuyor ilk 2-3 gün en fazla 4-5 gün kanama braz fazla olur snra azalıyor orkide geçersin demişti bende öyle yapıcam bebişim bezinden kullanıcam

Sağol canım benimkiler daha yaşam sınırına bile gelememişlerdi zaten üçüz oldugu için kilo alımlarıda ona göre oluyordu
Sağlıklarıda gayet iyiydi 2-3 testler detaylılar gayet iyiydi ama erken doğum oldugu için yaşamadılar
Rabbim nasip etmeyince olmuyor😕kaçıncı haftada doğum yapmıştın hatırlıyormusun

20. Haftada yaptım canım
Rabbim sizleri bir arada kavuştursun inşallah öbür dünyada canım çok zor bir durum😕benim annemde ölü doğum yapmış benden önce sonlara doğru yüksek tansiyondan dolayı😞Hepimiz sınav dünyasındayız bu sefer bebeğini sağlıkla huzurla kucağınıza alırsınız inşallah az kldı hayırlısıyla🤲

Rabbim sizleri bir arada kavuştursun inşallah öbür dünyada canım çok zor bir durum😕benim annemde ölü doğum yapmış benden önce sonlara doğru yüksek tansiyondan dolayı😞Hepimiz sınav dünyasındayız bu sefer bebeğini sağlıkla huzurla kucağınıza alırsınız inşallah az kldı hayırlısıyla🤲
amin canım inşallah Allah razı olsun❤️🙏

Bu gecelikten aldım kızlar. Terlik için nasıl bisey gerekir

Eklentiler

• IMG_8233.png
    IMG_8233.png
    249,5 KB · Görüntüleme: 83
X