2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Şükür yarın 32. Haftayı tamamlıyor 33 e giriyoruz 1719 gr 42 cm olmuş. İnşallah Aralığı çıkarırsak çok daha rahat olacak hepimiz sağ salim inşallah
canım çok geçmiş olsun son gittiğimde benimde 28 di ölçüm dr sabah 2 tane akşam 2 tane birden koy yat dedi dediğini yaptım ve haftasına 35 e çıktı ölçüm arkadaşında dediği gini inan çok faydası var inşallah vaktinde saatinde sağlıklı gelir minnoşun sitres yapmamaya çalış sitreste çok etkiliyor

Evet bazen bende o foruma bakıyorum yazıyorum ama unutuyrum yazdığımıyakında happykidse geçeriz nasipse
Bende buradaki kadar aktif değilim ama bende yazıyorum. Evet happykids i indirdim bi ara ama illa çocuk kaydı istiyo biraz kurcaladim bebis olmayınca sarmadı sildim 2 aya yukleriz inşallah

Öyle yapayım daha uzun yatayım olmazsa sabahki akıyor gibi geliyor hep 1 saat yatıyorum ama

Eşinizin abisi çok patavatsızmış çektiğimiz acıyı bizden başkası anlamaz, ben bebeklerimin bana şefaatçi olmasından ziyade onları görmenin hayaliyle yaşıyorum. Hani dualarımda bile sürekli onları görmek var. Rabbim hamile olduğum günleri gösterdi rüyamda o bile lütuf. Kaldı ki biz bebeklerimizi usulüne göre defnettik. rabbim cennetinde kavuştursun kayıplarınızla yaşadığımız acıyı yaşamayan bilemez.

Ama kızlar başka bir şey sormak istiyorum bizim dördüzlerin ismi doğmadan belliydi. Defnetmeden evvel bir hoca da isimlerini koyun öyle defnedelim dedi. Eşim içimdeki umudu evlat umudumu kaybetmeyeyim diye belirlediğimiz isimleri koymadı çünkü o isimleri daha nişanlıyken konuşuyorduk. Anne olmak hayalim çocuklarımsa umudumu. başka isimlerle defnettik. Sonradan çok pişman oldum ben ama hangi isimlerle çağıracağız bilemiyorum. Zaten artık rabbim bize evlat verirse aynı isimleri koyamayız ama hani isimleri hangisi bilemiyorum.

İnsanların ağzı torba olsa da büzsek keşke boş boş konuşuyorlar düşünmeden. Rabbim cennetinde kavuştursun hepimizi

Kendim için iki önü düğmeli pijama, bir sabahlık ve gecelik 4-5 külot emzirme sütyeni tarak diş fırçası terlik koyarım bitti gitti valizi kapatırım dursun kafamız rahat olur bir gece mi iki gece mi kalınır bilmiyorum daha onu

Kuzum eşin haklı o isimleri nişanlıyken düşündüğünüz için yaşayacak olan evlatlarınızın ismi çünkü. Bizim de belliydi nişanlıyken kaybımızda o isimle anmadık şimdi ki bebişte o ismi konuşuyoruz

Bugun sipariş verdiğin göğüs pedi ve lohusa pedini de unutma

Bizimde isimleri belliydi
Zaten selaları okundu namazları kılındı çünkü benim bebekler doğduğunda yasıyorlardı
Biz hiç bir şey bilmiyorduk hocalar isim koyun dediler oğlanların ismi hazırdı ama kızın ismine tam karar verememiştik eşim kızımızada annesinin ismini yazdırmış
Şimdi oğlumuza abilerinden tekinin adını vericez
Tam bilgim yok ama bence sonradan bunu koyalım dediğiniz isimleri yazdırın mezartaşlarına

Bizimkiler de doğduğunda yaşıyordu, namazları kılınmış az önce öğrendim ben de. kimlik bile çıkarttık sonradan. Yaşayıp göçtükleri için prosedür böyleymiş, ama kimliklerinin olmasına çok seviniyorum. Rabbim nasip ederse evlatlarıma cennette onları bekleyen abi ve ablaları olduğunu anlatmak istiyorum. Kimliklerindeki isimlerle Yanyana gömüldükleri için tekli birleşik bir mezar taşı yapmak istiyorum ben de.

Kimlik çıkararak çok iyi yapmışsınız bizim kimlikleri yok ama nüfusa kayıtları yapıldı ben fransada doğum yaptım cenazeleri uçakla türkiyeye gitti çünkü namazları kılınırken isim verilmiştir zaten örnegin ali oğlu ahmet veya ali kızı ayşe gibi o isimler gerçek isimleri olur ahirettede o isimlerle çağırılırlar canım
Mezarada babam koymuştu ben gidememiştim hastanede yattıgım için ama sakın ayırmayın demiştik o yüzden üç tane yanyana minik mezarları var ama mezar taşları mezarları bir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…