2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Gerçekten kısır döngü gibi
bu haftaları görmek bile hayaldi benim için 30lara geliceğimi düşünmezdim bile Allaha şükür hepimiz yaşam sınırını geçtik
Geçenlerde arkadaşım doğum yaptı 30 haftalık ama bebek 28le uyumlu fotolarını atıyor resmen bebek olmuşlar artık tüylü minicik bi bebek ona baktıkça bende karnımda suan aynı böyle bişey taşıyorum diyorumçok büyük mucize

Bende aynı şekilde bu haftaları gördüğüme şaşırıyorum ve şükrediyorum Koca bebek oldular artık ya 40 cm’i geçmişlerdir ele avuca gelirler ay canım benim minik mucizelerimiz

Yaaaa Kıyamam kuzum elbette hem suan bi korku içindesiniz hem hormonlar hemde geçmişi hatırlamak kötü etkilemiştir. kolay değil tabi onlar söylemese bile sizin aklınıza gelir bazı zamanlar. Fakat başkalarının hatırlatması daha can acıtır uzer. Keske uyarsaydiniz yada karşılık verdiniz mi ısrarla devam da edebilirler. Geçmişi tamamen unutmaniz olmaz zaten ama bence bu kişilerle konuşun bi daha konuyu acmasinlar. Suan sizi etkiliyor fakat bu insanlar doğum sonrasida benzer şeyleri yapmaya devam edebilir. O zaman da etkilenirsin.
Keske üst üste olmasaymış kayıplardan bahsetmek. Sanki anlaşmış gibi

Kızlar hemşireye bebeği giydirsin diye bir tane takım veriyoruz dimi iki tane isimli hastane çıkışı var bir tane isimli çıkışı vereyim diğerlerini odada tutuyoruz sanırım

Kızlar hemşireye bebeği giydirsin diye bir tane takım veriyoruz dimi iki tane isimli hastane çıkışı var bir tane isimli çıkışı vereyim diğerlerini odada tutuyoruz sanırım
Aynen cnm 1 tam takım battaniye bezi fln hemşireye veriliyor çok heyecanlı ya insallah hayrlsiyla bebislerimizi doğurup hayırlısıyla hemen kavusurz o gün sağlıcakla

Zaten bizim hep aklımızda benim bian olsun aklımdan çıkmıyor bide dediğim gibi hormonlardan sırf aklıma geldiklerinde bile günde kaç kez ağlıyorum
Bebek odasını hazırladık oraya girdikçe bile onların toprağın altında oldugunu düşündükçe ağlıyorum
Kimseyi uyarmadık ne eşim ne ben ama direk gözlerimizin doldugunu anlayıp susuyorlar
O zamanda hep yanımızda bizim çektiğimiz acılara birebir şahit olan en yakınlarımız bile üzüldüğümüzü hiçe sayarak bunu yapıyosa yabancıların yapması o kadar zoruma gitmiyor artık
Ama geçen gün eşimde söyledi bidaha böyle bişey olursa misafirmiş dinlemem uyarırım diye

Zıbın, çorap, tulum ya da alt üst takım, şapka, eldiven istiyorsanız eldiven, bez, battaniye olan minik bir hurç ameliyathane için olacak hemşireye verilecek

Bende öyleyim eşimde ilk aylarımda şehir dışına çıkmak zorunda kalıyordu neyseki artık gitmiyor gece kalkmayım diye az su içerdim sabaha kadar tutardım tek kalkmaya korkuyorum sonrada uyuyamıyorum çıt sesi bile geriyor beni hatta yatak odamı kitler öyle uyurdum sıcaktan pişsem bile

Tatlım bu konu çok hassas ki sen gebesin ve sıkıntılı bi süreçten de geçiyorsun aylardır evdesin elbetteki uyarmak gerekli. İlla gözlerinizin dolmasını görüp susmalarıni beklemeyin bence bi dahakine. Ben bu konuda hassasimdir ve yakın uzak kimseyi gözüm görmez. Senin canın sikilacagina onların sıkılsın. Gecende ankaraya gitme durumu olunca eşimin babaannesi dedesi bize geldi. Odaya girdim hosgeldiniz derken babaanne kişisi ne o kız bi çocuğu taşımayı beceremedin dedi. Anında ağlamaya başladım ve bildiğin cemkirdim kadına sonra ay ben takılıyorum felan demeye başladı. Kendi aklına gelmesi ile başkasının o kıvılcımı harlamasi çok çok ayrı..
Daha önce ben kayıp yaşamadım ama iki ablamın kayıpları oldu ve onların yanında sadece ben vardım ve canımın nasıl yandığını hiç unutmam ki sen birebir yaşadın ne yazık ki. Evlat kaybının bi tabiri bile yoktur bu yüzden.. bak tatlım belki çok yanlış gelecek bu söylediklerim ama içindeki bebeğin sana sımsıkı tutunan oğlusun için biraz daha pozitif olmaya çalış. Cikar aklından unut demiyorum diyemem de ama karnındaki bebeği de üzme ağlayarak. Ayrıca onlar toprak olmadi ki. Onlar cennette bıcır bıcır koşup oynuyorlar. Efendimizin sav kaybettiği çocuklarıyla beraberdir belkide. Birlikte oynayıp yiyip içiyorlar. Efendimizin etrafında kelebek gibi uçuyorlar belkide.. Mevlam onlari nasıl güzel sakliyordur.. ahirette 3 tane sefaatciniz var hamdolsun. Anam babam olmadan girmiycem içeri dicekler. Kucaklarinizi dolduracaklar o zamn geldiğinde.. oğlusun için bunları düşün ve aglamamaya calis. Bizim için neyin hayirli olduğunu bilemeyiz mevlanin bi bildiği elbet vardi böyle oldu. Zor biliyorum yani tahmin etmeye çalışıyorum ama nolur bu bebisine sıkı sıkı tutun onunla yaraların sarılacak iyileseceksiniz allahin izniyle

Allah razı olsun senden bazen işte birinin bunları bana hatırlatması çok iyi geliyor öyle bi boşluğa düşüyorum ki doğru olanı unutuyorum gerçeği göremiyorum kendi kendimi mahvediyorum ama biri benim acımı anlayıp bana böyle teselli verdiğinde yeniden doğmuşa dönüyorum o gün keyfim yerine geliyor Allah razı olsun senden
Eşinin babannesinede sinir oldum maalesef hepimizin etrafında böyle dengesiz insanlar var demekki çocuğu taşıyamadın demek nasıl bir takılmaymış nasıl bi şaka anlayışıymış acaba cahillikten başka bir şey değil..

Kızlar hastaneye yenidoğan mı götürelim sadece 3 aylık zıbın alalım mı yanımıza , ütü basındayım ayarlamaya çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…