2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Kızlar merhaba 28+3 haftalıktan geçen doktora gittim suyun fazla dedi cok ağladım başka aynı problemi yaşayan var mi diyet yapıyorum su an 😓
Doktor bana da suyun fazla dedi haftaya kontrolüm var bakalım bir değişiklik var mı yani suyun fazla dedikleri kişilerden sorun yaşamayanlarda olmuş bende ilk iki gün kendime gelemedim ağladım felan ama inşallah bir sorun oluşturmaz bizim için.
Benim de sizin gibi 3 gündür burnum tıkalı ve bogazim kuru. Kanama degil de burnumu temizlerken kan çıkıyor benim. Kaloriferler açık bizde 3 gündür ben ona baglamistim. Evi bol bol havalandiriyorum bol su iciyorum. Daha rahat uyumak icin buhar makinasi siparis ettim hatta
Benim de burun içim çok kanıyor bir ara durmuştu şimdi tekrar başladı.Yani gece çişe kalkmayı geçtim nefes alabilmek için burnumu açmaya kalkıyorum.Bende buhar makinası almayı düşünüyorum bu yüzden hangi markadan sipariş verdiniz?

Bazılarımız hastanede yatıyor, bazılarımızın ağrısı sancısı sıkıntısı var. Dilerim herkes iyi olur, herkes bebişini sağlıkla kucağına alır. Hal böyleyken sormaya biraz çekiniyorum ama babyshower yapmayı düşünüyor musunuz? Yapacaksanız ne zaman yapacaksınız
Ben düşünmüyorum oda süslemesi ve hediyelikler için birşeyler alacağım ama hiç enerjim yok benim de😅 organizasyon şirketleri de çok pahalı fiyat veriyor. Onlara başlamak lazım yavaştan. Fotoğraf çekimi için kıyafetlerimiz de hazır değil.İsmine de hala karar veremedik. Çok eksiğim var benim ya😣 Doğuma haftalar kaldı resmen stres olmaya başladım ben

Kızlar merhaba 28+3 haftalıktan geçen doktora gittim suyun fazla dedi cok ağladım başka aynı problemi yaşayan var mi diyet yapıyorum su an 😓
Suyum fazla değil ama şekerim var diyet yapıyorum
Şeker testi yaptırdınızmı?
Muhtemelen şekeriniz olduğu için suyunuz fazladır.
Diyetle düzelir merak etmeyin

canım benımde aynı, arkadasımında hatta ..
ağlama sıkma kendını, sadece dıkkat edecegız ..
şekerde cıkmadı sukur makarna,pılav ,hamur ısı yemıyorum..
doktorum seker vardır sende ondan suyun fazladır demıstı ama sekerım normal cıktı sukur ..
sızde sekerınıze baktırın

Selam kızlar çok şükür Allah bana da anne olmayı nasip etti ama benim çok tereddütlerim var sizde böyle misiniz yoksa ben yalnız mıyım ? Bakabilecek miyim? Uykusuzluğa dayanabilecek miyim gibi . Normalde uykuya aşırı düşkünüm gece tuvalete bile kalkmıyorum uykum bölünmesin diye hep saatimde uyurum vs sizde de bu korku var mı
Evet uykun da bölünüyor hatta birkaç saat uyuduğun günler de oluyor yorgunluktan bitap da düşüyorsun ama Allah sabrını veriyor canım bebekle birlikte sen de buyuyorsun sabrın da dayanma gücün de artıyor

İlk zamanlar destek şart bence tamamen kendimiz yapamayız gibi geliyor benim açımdan özellikle ameliyatlı olacağım için onun iyileşme süreci ayrı bir de bebek eklenirse sanırım bu lohusa sendromu çok haklı bir durum ya girmeyen mucize olur üç beş bakıcı olan girmez 😅

İlk zamanlar destek şart bence tamamen kendimiz yapamayız gibi geliyor benim açımdan özellikle ameliyatlı olacağım için onun iyileşme süreci ayrı bir de bebek eklenirse sanırım bu lohusa sendromu çok haklı bir durum ya girmeyen mucize olur üç beş bakıcı olan girmez 😅
Evet benimde 1 hafta annem kalacak 1 hafta kayınvalidem kalacak sonrasını da bilmiyorum

Evet benimde 1 hafta annem kalacak 1 hafta kayınvalidem kalacak sonrasını da bilmiyorum
Var ya gerçekten bebeğin zorluğu gözümde yok canımın derdine düştüm her gün ağrı sızı içindeyim sancı içindeyim doktora gidiyorum bebek iyi yani hiçbir sorun yok ama ağrı içindeyim bana gebelik çok ağır geldi..
Hayatımda da çok ameliyat oldum estetik vs hepsinde iyileşme sürecim uzundu benden kaynaklı.. şimdi diyorum tam iyileşene kadar bebeğe birileri baksa ben sadece kendime odaklansam iyileşsem 1-2 haftada zor topluyorum operasyon sonraları 🥺 gerçekten de tek korkum kendim yoksa uykusuzluk falan asla fiziksel iyi olayım enerjim olur zaten dayarım kahveyi ne yapayım elbet alışılır

İnşallah canım biraz korkuyorum
Korkma korktuğun şey başına gelir güzel şeyler düşün güzel olsun bebeğinin kolay bir bebek olacağını gece uykularının düzenli, bağisikliginin yüksek olacagini, kolay kolay hastalanmayacagini, iştahlı bir bebek olacağını düşün evrene güzel mesajlar gönder

Bazılarımız hastanede yatıyor, bazılarımızın ağrısı sancısı sıkıntısı var. Dilerim herkes iyi olur, herkes bebişini sağlıkla kucağına alır. Hal böyleyken sormaya biraz çekiniyorum ama babyshower yapmayı düşünüyor musunuz? Yapacaksanız ne zaman yapacaksınız
Ben yapmayı düşünmüyorum açıkçası böyle şeyler gereksiz ve para tuzağı gibi geliyor bana ama yapanlara da saygım sonsuz. Oda süslemesi içinde organizasyon şirketlerine para vermeyi düşünmüyorum eşimle beraber süsleyeceğiz. Sadece hediyelik ve çikolata yaptıracağım.

Var ya gerçekten bebeğin zorluğu gözümde yok canımın derdine düştüm her gün ağrı sızı içindeyim sancı içindeyim doktora gidiyorum bebek iyi yani hiçbir sorun yok ama ağrı içindeyim bana gebelik çok ağır geldi..
Hayatımda da çok ameliyat oldum estetik vs hepsinde iyileşme sürecim uzundu benden kaynaklı.. şimdi diyorum tam iyileşene kadar bebeğe birileri baksa ben sadece kendime odaklansam iyileşsem 1-2 haftada zor topluyorum operasyon sonraları 🥺 gerçekten de tek korkum kendim yoksa uykusuzluk falan asla fiziksel iyi olayım enerjim olur zaten dayarım kahveyi ne yapayım elbet alışılır
O da şöyle kendine iyi bakman gerekiyor lohusayken insan çok terliyor üşütüyor vs kendini sıcak tutman, yemene içmene dikkat etmen gerekli, doğumdan sonra da vitaminleri almak lazım bebege birileri bakarken uykuyu almak lazım eş, anne illaki yardım etmesi lazim

Kıyamam çok az zamanımız kaldı geçecek 🙏🏻🙏🏻

Korkma korktuğun şey başına gelir güzel şeyler düşün güzel olsun bebeğinin kolay bir bebek olacağını gece uykularının düzenli, bağisikliginin yüksek olacagini, kolay kolay hastalanmayacagini, iştahlı bir bebek olacağını düşün evrene güzel mesajlar gönder
Çok doğru söylüyorsun canım böyle düşünmeliyim çok iyi geldi yazdıkların

Kızlar oğlak ve kova burcu bebekleri gerçekten olgun bebekler oluyor tabi istisnalar vardır aralarında 🤭 yaklaşık gözlemlediğim kadarıyla 10 kişiden 7si daha düzenli uslu oluyor ben koç bebesiydim fenaymışım biraz bilinçaltım da bu minnoş uslu olacak inancı da var gerçi neye inanırsak onu çekiyoruz 😁

Bana da öyle gerçekten ağrı sızı sürekli yani bu süreci rahat ve sakin geçirenler var hayret ediyorum herkesin bünyesi farklı demek ki 🥺 doğumdan sonra rahat oluruz belki şimdiden strese sokma ama kendini yinede 🙁

Kızlar selam gece lavaboya kalktığımda çok kötü ağrım oldu daha önce apandist ameliyatı olmuştum o bölgede çok kötü ağrım başladı gece iki kere lavaboya girdim çıktım o şekilde yavaşladı ağrı bağırsak ağrısı mı gaz ağrısı mı anlayamadım gaz ağrısı olsa normalde solda olurdu şimdi doktordan geldik doktor sağdada olabilir dedi ya da bebeğin pozisyonuna bağlı da olabilir dedi ama şu an gene biraz daha o bölge ağırıyor sağ tarafında aşağıya doğru ağrı yaşayan var mı gaza bağlı 28+3 üz kilomuz 1276 gr olmuş doktor güzel ama birazdaha yumurtaya yüklenmelisin dedi yumurtayıda kokuyır dye hiçbirzaman yiyemem mecbur yarından itibaren yüklenicem 36 cmde boyu olmuş🧿 35. Haftada çatı muayenesi yapılıcak nasipse doğum şekli belli olucak şuan normal doğuma bir engel görünmüyor dedi doktorum

Merhaba kızlar benimde bugun sancim var son 1aydir olmuyordu gobek deligimin aşagisinda sol taraf sanki içerden yirtiliyor gibi. Ayakta durunca taş gibi oluyor karnim

Bana da öyle gerçekten ağrı sızı sürekli yani bu süreci rahat ve sakin geçirenler var hayret ediyorum herkesin bünyesi farklı demek ki 🥺 doğumdan sonra rahat oluruz belki şimdiden strese sokma ama kendini yinede 🙁
Tam iki gecedir inanılmaz sancım var gaz sancısı ile adet ağrısı gibi şimşekler çakıyor sanki içimde öyle yayılan karnım belim böbreklerim arasında garip ağrılar iki kez doktora koştum adam bisey bulamıyor ağrı sırasında bile baktı iyice bebek iyi rahim ağzı iyi kasılma yok yani ağrıların kaynağı yok diyor adam :KK43: anlamadım ki herkesin harcı değil gebelik bence.. ben kasılma sancı sanmıştım değilmiş ne acaba bilmiyorum ya da üşütüyorum ama evde sıcak

X