2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Hepinize merhaba kızlar.Sizler nasılsınız bilmiyorum ama ben artık galiba çöküşteyim .Gerçtekten psikolojik olarak çok yorulduğumu hissediyorum .Vücudumun ve ruhumun tamamen değişime uğraması beni inanılmaz yıpratıyor.Bazen dayanılmaz hal alıyor ama tabii sabrediyorum bebeğim için .2 yıl bekledim bebeğimin olmasını asla isyan etmiyorum ama fiziksel olarak da psikolojik olarak da tükendiğimi hissediyorum .Her gün bebeğime bir şey mi olacak ;rahim ağzım kısaldı mı bebek hareket etti mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Bugün sağlık ocağına rutin kontrol için gittim kalp atışı çok Hızlı bebeğin dedi 160 atıyormuş .Ben panik oldum ama ebe endişelenmene gerek yok bazen olabiliyor dedi .Eve geldim saatlerce ağladım .Gerçekten artık Allah yardımcımız olsun .İçimi dökmek istedim hepinizden özür dilerim :KK43:
Canım bende aynı durumdayım geçen yazdım buraya hatta ama dua etmekten başka birşey gelmiyor elimizden 😕😕

Öyleyiz kuzum aynıyız en azından ben aynıyım anksiyete ile de boğuşuyorum geceleri bir an önce doğurmak istiyorum 🥺 şöyle 34-35 hafta olsa zor duracağım gibi afakanlar basıyor ağrı acı içindeyim sancılarım fena doktor normal diyor sebep yokmuş..
az kaldı sıkalım dişimizi aynı beden çok zor ben kaldıramadım onun hareketleri ömre bedel tek mutluluğum o oynayınca en azından yaşıyor diyorum içimden 🙏🏻 ama zor 😞 bir daha cesaret etmem gebeliğe
Sanırım bende hamilelik yüzünden bir daha cesaret edemem gibi Allah bilir .Bu aralar hep bunu düşünüyorum 😅

Benim bir haftadır ayaklarım ağrıyor resmen üstüne basınca sızlıyorlar ve aşırı ödem yaptı tuzu azalttım suyu çoğalttım ama hiç geçmiyor

Kızlar yenidoğan ihtiyaç listesi buldum

anasayfaya ekledim
Ben baktım şimdi camım hastaneye götürülecek şeyler iyi olmuş bence 32den salonda bakarak hazırlarız. Ama yenidoğan ihtiyaç listesinde zıbın kısa kol kolsuz zıbınlar çok değil mi ya zaten bir hafta iki hafta giydirilebşlriz diyorlar

Evet tam olarak karnım içten yırtılıyor gibi hissediyorum. Doktorla konuştuktan sonra sebebini öğrenip rahatladım sonu güzel şükür 🥰

Alerjik rinitim var neredeyse gebelik başlangıcından beri aynı durumdaydım şu sıralar daha da arttı geceleri burun spreyi kullanıyorum artık mecburen. Ara sıra sabah uyandığımda da kanıyor. Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler adlı bir kitap almıştım orada bu tarz şeylerin doğal olduğu yazıyor. İlaç kullanmıyordum şuan kullanmamak en iyisi sanırım

Amin cümlemizin inşallah bende çok zorlanıyorum. Hamilelik kaynaklı olduğunu düşünüyorum doktoruma da güveniyorum içini ferah tut 🥰
Nedeni neymiş şuan yine öyle magnezyum aldım geçmezse acile gideceğim

Canım senin 2:testin sonucu noldu yaptırdın mı
75likle yapmadı 50likte fenalık geçirdiğim için , açlık baktı sonra git kahvaltı yap tıka basa ye recel bal ye sekerli cay iç dedi ekmekte yedim öyle gittim ölctü o gün açlık 88 tokluk 1.saat 135 2.saat 103 cıktı cok önemli değil ama dikkat et yine dedi

Ben baktım şimdi camım hastaneye götürülecek şeyler iyi olmuş bence 32den salonda bakarak hazırlarız. Ama yenidoğan ihtiyaç listesinde zıbın kısa kol kolsuz zıbınlar çok değil mi ya zaten bir hafta iki hafta giydirilebşlriz diyorlar
hazır buldum o listeyi acaba sürekli değiştiriliyor ondan mı sayı olarak cok dikkat etmeyiz ne alınacak onu bilelim yeter

75likle yapmadı 50likte fenalık geçirdiğim için , açlık baktı sonra git kahvaltı yap tıka basa ye recel bal ye sekerli cay iç dedi ekmekte yedim öyle gittim ölctü o gün açlık 88 tokluk 1.saat 135 2.saat 103 cıktı cok önemli değil ama dikkat et yine dedi
Canım aslında yine yüksek çıkmış sen bence söyle 75lik yaptır
Burda o içecegi içinde 3 saat odadan çıkmamıza izin vermiyorlar hatta karşıda eczanr vardı oraya gidip biberon emzik alıyım dedim izin vermediler bayılırsın düşersin diye sende iç orda otur bekle
Dün diyabet doktoru açlık sınır 95 tokluk 120 dedi sende 135 çıkmış bak bence 75lik yaptır kafan rahat olsun

Hepinize merhaba kızlar.Sizler nasılsınız bilmiyorum ama ben artık galiba çöküşteyim .Gerçtekten psikolojik olarak çok yorulduğumu hissediyorum .Vücudumun ve ruhumun tamamen değişime uğraması beni inanılmaz yıpratıyor.Bazen dayanılmaz hal alıyor ama tabii sabrediyorum bebeğim için .2 yıl bekledim bebeğimin olmasını asla isyan etmiyorum ama fiziksel olarak da psikolojik olarak da tükendiğimi hissediyorum .Her gün bebeğime bir şey mi olacak ;rahim ağzım kısaldı mı bebek hareket etti mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Bugün sağlık ocağına rutin kontrol için gittim kalp atışı çok Hızlı bebeğin dedi 160 atıyormuş .Ben panik oldum ama ebe endişelenmene gerek yok bazen olabiliyor dedi .Eve geldim saatlerce ağladım .Gerçekten artık Allah yardımcımız olsun .İçimi dökmek istedim hepinizden özür dilerim :KK43:
Canım bende aynı durumdayım yalnız değilsin merak etme bütün günüm acaba bebeğim iyi mi 1 saat hareket etmese birşey mi oldu hormonlar zorluyor bizi. Allah hepimizin yardımcısı olsun kolay bir süreçten geçmiyoruz. Bu arada bebeğinin nabzı çok hızlı falan değil 120-160 olması lazım zaten sıkma canını hiç.

142 çıktı canım o da 2 bardak ayran ve salataya rağmen. Ya lavaş da ince bir şey masum görünüyor biz bir kaçamak yapmayacağız demek 2.5 ay daha 🥲
Kafayı yiycektim yeminle korkudan elim ayağım titredi😩😩
Şimdi yemekten önce ölçtüm 70 çıktı şükür🙏
Şeker hamileliğin en stresli olayıymış ya suana kadar sikayet ettiğim herşeyden bin pişmanım

Canım aslında yine yüksek çıkmış sen bence söyle 75lik yaptır
Burda o içecegi içinde 3 saat odadan çıkmamıza izin vermiyorlar hatta karşıda eczanr vardı oraya gidip biberon emzik alıyım dedim izin vermediler bayılırsın düşersin diye sende iç orda otur bekle
Dün diyabet doktoru açlık sınır 95 tokluk 120 dedi sende 135 çıkmış bak bence 75lik yaptır kafan rahat olsun
Canım açlık 70-100 arası tokluk 70-140 arası olması gerekir. Şeker yüklemesinde bu skala yüklenen şekere göre değişiyor normal zamanda bakılan açlık ve tokluk ile aynı olmuyor. Dahiliye doktorum 75 gr yükleme için 1.saat tokluk max190, 2.saat tokluk max 165 olması gerektiğini söyledi. Benim 1.saat 173 2.saat 132 sonuçlandı hem kadin doğum doktorum hemde dahiliye doktorum normal çıktığını söyledi.

Canım açlık 70-100 arası tokluk 70-140 arası olması gerekir. Şeker yüklemesinde bu skala yüklenen şekere göre değişiyor normal zamanda bakılan açlık ve tokluk ile aynı olmuyor. Dahiliye doktorum 75 gr yükleme için 1.saat tokluk max190, 2.saat tokluk max 165 olması gerektiğini söyledi. Benim 1.saat 173 2.saat 132 sonuçlandı hem kadin doğum doktorum hemde dahiliye doktorum normal çıktığını söyledi.
Canım sanırım türkiyeyle buranın sınırı farklı
75 mg yüklemede burda sınırlar 92/180/153 müş şimdi baktım benim 75/189/180 çıkmıştı
Günlük kendi ölçtüğümün sınırıda açlık 95 tokluk 120😕

Benim doktoruma dün sordum bunu böyle anlaşılmaz. Bu yüklemeyi yapıyoruz ki bebeğe geçiyor mu vücudun tolere ediyor mu onu anlayalım dedi. Açlık tokluk sadece kendini kontrol etmen için uygulanabilir dedi gebelik şekeri anlaşılmaz dedi

Canım sanırım türkiyeyle buranın sınırı farklı
75 mg yüklemede burda sınırlar 92/180/153 müş şimdi baktım benim 75/189/180 çıkmıştı
Günlük kendi ölçtüğümün sınırıda açlık 95 tokluk 120😕
Evet sizin değerlerle bizimkiler farklı ama çokta farklı değilmiş aşağı yukarı aynı duruyor. Benimde evde şeker aletim var bazen bende tokluk ölçüyorum 100-110 arasında seyrediyor ekmekte tükettiğim halde. O yüzden gebelik diyabeti sadece yükleme ile tanı koyulabiliyor iyi ki yaptırmışız 🌺

Evet sizin değerlerle bizimkiler farklı ama çokta farklı değilmiş aşağı yukarı aynı duruyor. Benimde evde şeker aletim var bazen bende tokluk ölçüyorum 100-110 arasında seyrediyor ekmekte tükettiğim halde. O yüzden gebelik diyabeti sadece yükleme ile tanı koyulabiliyor iyi ki yaptırmışız 🌺
Maşallah canım şekerin çıkmamasına çok sevindim❤️
Dün ben sordum biraz şüphelendim çünkü 12 saat aç kalıp öyle yaptır demişlerdi ben 8 saat aç kalıp şeker yüklemesi yaptırmıstım ondan mı yüksek çıktı acaba diye tekrar yaptırmak istedim doktora evdeki cihazla ölçerek gebelik şekerimiz olup olmadıgını anlayabilirmiyiz dedim bu şekilde anlaşılsa neden şeker yüklemesi yaptıralım ki dedi😂 cevabı beni tatmin edince üstelemedim dediğin gibi anlaşılması için yapılcak tek şey şeker yüklemesi

X