2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Canım entübe şu demek zamanından önce doğan bebekler kendi başına solunum yapamayabiliyorlar veya solunum yetmezliği olabiliyor kendi kendine yeterli oksijen alamama durumu yani böyle durumlarda da akciğerlere giden bir tüp takılıyor cihaza bağlanıp solunum desteği sağlanıyor. Zamanı gelince tüpü çıkartıp kendi solunum yapması bekleniyor korkutucu birşey değil merak etme.🌺 10 gün sonra kısa olursa entübe gerekebilir derken yanlış anladın bence, bebek 32’den önce doğarsa entübe olabilir demiştir.
yani doğarsa doğduktan sonra yoğun bakıma alınıyor o dimi

Merhaba bende de sol üst köşede sık sık ağrı oluyor. Artık sızı diyemem eskiden öyleydi ama şuan epey şiddetli. 6. Aydan beri var şuan 7. Aydayım daha da şiddetlendi. Doktora sordum bebek hareket edince hatta esneyince oluyor bacakları uzun dedi bana. Zamanla doğruladım bende çok ayakta kaldığımda yorulduğumda bebekte hareketliyse eğer çok ağrı çekiyorum biraz uzanınca geçiyor. Dediğiniz gibi bazen sırtıma da vuruyor
Aynı ağrıyı dün ve ondan önceki gün yaşadım korkmuştum. Sağ üst ağrıyor ve sanki karnım içten yırtılıyor gibi . Ama bebek oynadıkça ağrı geçiyor ya da hafifliyor
Ben de rahim büyüdüğü için olduğunu düşünmüştüm

O ahşap beşikleri hiç tavsiye etmiyorum ben hevesle aldım ama pişman oldum eğer çok hareketli bir bebek olursa tepine tepine tekme ata ata zamanla her yeri gıcırdamaya ötmeye başlıyor :KK43: Park yatak en iyisi.Büyüyünce de daha büyük yatakla odası yapılır
Bende size katılıyorum kızımda bende ahşap besik almstm ama hiç kullanışlı değil ikinci kızımda anne yani park besik aldım büyüyünce de ablasının odasına transfer olur bi yatak alırım ilk kızıma büyüyen besinlerden almstm ikeanin belki küçük ona transfer olur büyük kızıma tek kisilik baza alirm inslalah o günleri görelim de hayirlisyla

Kızlar iki gündür sabahları boğazım şiş tahriş uyanıyorum burnum tıkalı ve kanıyor , mevsimsel alerjim var muhtemelen o başladı genelde alerji ilacı içerdim içemem de yandık her sabah kupkuru boğaza uyanmaya başladım kanıyor da var mı alerjisi olan hapşırıp duruyorum sürekli bi de

Merhaba bende de sol üst köşede sık sık ağrı oluyor. Artık sızı diyemem eskiden öyleydi ama şuan epey şiddetli. 6. Aydan beri var şuan 7. Aydayım daha da şiddetlendi. Doktora sordum bebek hareket edince hatta esneyince oluyor bacakları uzun dedi bana. Zamanla doğruladım bende çok ayakta kaldığımda yorulduğumda bebekte hareketliyse eğer çok ağrı çekiyorum biraz uzanınca geçiyor. Dediğiniz gibi bazen sırtıma da vuruyor
Allah yardimcimiz olsun bu agrilar cok zorluyor benim bebek iri bir bebekte değil neden böyle oluyor anlamadim insallah doktorlarinda dedigi gibi hamileliktendir ve ben boş yere korkuyorumdur

Kızlar iki gündür sabahları boğazım şiş tahriş uyanıyorum burnum tıkalı ve kanıyor , mevsimsel alerjim var muhtemelen o başladı genelde alerji ilacı içerdim içemem de yandık her sabah kupkuru boğaza uyanmaya başladım kanıyor da var mı alerjisi olan hapşırıp duruyorum sürekli bi
Nasal yıkama-burun bandı çok işe yarıyor bende
Tamamen geçmiyor ama en azından hafifletiyor

Bazılarımız hastanede yatıyor, bazılarımızın ağrısı sancısı sıkıntısı var. Dilerim herkes iyi olur, herkes bebişini sağlıkla kucağına alır. Hal böyleyken sormaya biraz çekiniyorum ama babyshower yapmayı düşünüyor musunuz? Yapacaksanız ne zaman yapacaksınız

Bazılarımız hastanede yatıyor, bazılarımızın ağrısı sancısı sıkıntısı var. Dilerim herkes iyi olur, herkes bebişini sağlıkla kucağına alır. Hal böyleyken sormaya biraz çekiniyorum ama babyshower yapmayı düşünüyor musunuz? Yapacaksanız ne zaman yapacaksınız
Hiç aklıma gelmedi benim hastaneyi bile süsletmeyi düşünmüyorum resmen canımın derdine düştüm 😅 enerjim de yok babyshower için biri benim yerime yapsa katılırım ama yemek yemek için

Kızlar merhaba 28+3 haftalıktan geçen doktora gittim suyun fazla dedi cok ağladım başka aynı problemi yaşayan var mi diyet yapıyorum su an 😓

Hiç aklıma gelmedi benim hastaneyi bile süsletmeyi düşünmüyorum resmen canımın derdine düştüm 😅 enerjim de yok babyshower için biri benim yerime yapsa katılırım ama yemek yemek için
al benden de o kadar. Bi hediyelik bi çikolata yaptırcam hastaneye gelenlere tutmak için o kadar. Baby shower falan hiç enerjim yok ama dediğin gibi arkadaşlar ortam ayarlarsa gün yemekleri falan olursa okeyim sdnskksk bana bi tık garip geliyo yeni nesil şeyler ama yapanlara da saygım sonsuz tabi ki

Selam kızlar çok şükür Allah bana da anne olmayı nasip etti ama benim çok tereddütlerim var sizde böyle misiniz yoksa ben yalnız mıyım ? Bakabilecek miyim? Uykusuzluğa dayanabilecek miyim gibi . Normalde uykuya aşırı düşkünüm gece tuvalete bile kalkmıyorum uykum bölünmesin diye hep saatimde uyurum vs sizde de bu korku var mı

al benden de o kadar. Bi hediyelik bi çikolata yaptırcam hastaneye gelenlere tutmak için o kadar. Baby shower falan hiç enerjim yok ama dediğin gibi arkadaşlar ortam ayarlarsa gün yemekleri falan olursa okeyim sdnskksk bana bi tık garip geliyo yeni nesil şeyler ama yapanlara da saygım sonsuz tabi ki
Bende sizin gbi düşünüyorum cnm hediyelik çikolata kapi susu yastık kapı önüne balon onu da zatn yanımda olanlar ayarlar bazı hastaneler kendileri susluyormus bi gorusecegm kendileri suslerlerse çok iyi olur ama ekstra para verip süslenmesi düşünmüyorum

Aynı ağrıyı dün ve ondan önceki gün yaşadım korkmuştum. Sağ üst ağrıyor ve sanki karnım içten yırtılıyor gibi . Ama bebek oynadıkça ağrı geçiyor ya da hafifliyor
Ben de rahim büyüdüğü için olduğunu düşünmüştüm
Evet tam olarak karnım içten yırtılıyor gibi hissediyorum. Doktorla konuştuktan sonra sebebini öğrenip rahatladım sonu güzel şükür 🥰
Kızlar iki gündür sabahları boğazım şiş tahriş uyanıyorum burnum tıkalı ve kanıyor , mevsimsel alerjim var muhtemelen o başladı genelde alerji ilacı içerdim içemem de yandık her sabah kupkuru boğaza uyanmaya başladım kanıyor da var mı alerjisi olan hapşırıp duruyorum sürekli bi de
Alerjik rinitim var neredeyse gebelik başlangıcından beri aynı durumdaydım şu sıralar daha da arttı geceleri burun spreyi kullanıyorum artık mecburen. Ara sıra sabah uyandığımda da kanıyor. Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler adlı bir kitap almıştım orada bu tarz şeylerin doğal olduğu yazıyor. İlaç kullanmıyordum şuan kullanmamak en iyisi sanırım
Allah yardimcimiz olsun bu agrilar cok zorluyor benim bebek iri bir bebekte değil neden böyle oluyor anlamadim insallah doktorlarinda dedigi gibi hamileliktendir ve ben boş yere korkuyorumdur
Amin cümlemizin inşallah bende çok zorlanıyorum. Hamilelik kaynaklı olduğunu düşünüyorum doktoruma da güveniyorum içini ferah tut 🥰

Kızlar insallah bende şubat ayında dogum yapacagim zamanında gelirse tabi şuan 26 haftalik hamileyim ama son 1 aydır karnımın sağ üst kösesinde agri var sürekli bir sızı kan tahlili ve ultrasonda bisey göremediler safra kesemde yok önceden alınmisti zaten agri ondan oluyo diye falan düsünsek ne yapacagımı sasirdim en son hamilelikten olabilir dediler ama benim dısımda sağ üst bölgede böyle agri ceken bir hamile görmedim hiç bazen sırtıma vuruyor agrisi bu durumu yaşayan var mı aranızda artık kötü birseyim var galiba bulamiyolar diye dusunmeye basladim .
canım çok geçmiş olsun dün yemekten sonra ben de yaşadım bu durumu aynı safra ağrısına benzettim ama benim de safra kesem yok çok korkuttu beni gece boyu çok gazım vardı nohut yemiştim acaba gazdan mı oluyor bunlar safradan çok çeken biri olarak o kadar korkuyorum ki :KK43:

Selam kızlar ara tatil girince bakamadım geziye çıktık o kadar iyi geldi ki bol bol yürüdüm temiz hava aldım çocuktan sonra bu rahatlığı arayacağız sıkıntısı olmayanlar her gün hava almaya çıkın :) ben gezmeyi ççok seven biri olarak ilk doğumdan sonra aşırı bir boşluğa düşmüştüm. Çocukla hep çıkarız diyorduk çocuk çıkar çıkmaz ağlama krizine giriyordu :) Bir gün eşime yarım saat bakacaksın ben dolaşıp gelecem diye ağladığımı biliyorum :) :) Biz soğuk yerde yaşıyoruz şuan şubatta mümkün değil çocukla gezmek inşallah yine öyle olmam

Kızlar bir de yazdıklarınızdan biraz okudum doğum korkusu ile ilgili aslında en çok başkalarının anlattıkları bizi korkutuyor. Normal doğumdan ayrı korkmuştum sezaryenden ayrı korkmuştum gözümde çok büyüttüm. Normal doğum sancısını 10 cme kadar çektim herkesin eşiği farklı ama şuan hiç gözümde büyümüyor sonra acil sezaryene girdim biri en kötüsü sonda takılmak demişti bana sonda takılırken bağırdım falan halbuki hiç hissetmedim sadece korkudan :) nolur uyutun beni diye ağladım başlamayın bi sn dr kim olacak gibi saçma sapan ağlarken dr çocuğu kaldırdı havaya çoktaann çıkmış bile o kadar rahatlamıştım ki millet anlatınca her şeyi hissedecem sandım hi bir şey hissetmemişim oysa dikiş kısmını sadece o rahatlıkla geçirdim. Kısaca kimseyi dinlemeyin boş verin herkesin anısı kendisine kalsın belki de çok kolay geçecek benimki gibi sadece korku depoluyoruz bu şekilde. Şimdi de bana ikincisi daha zor bilmem ne deniyor duymuyorum açıkçası kimsenin süreci başkasına benzemez en önemli şey sakinlik rahatlık umarım herkes çok güzel sağlıklı doğumlar yapar ve evladına zamanında kavuşur :)

canım çok geçmiş olsun dün yemekten sonra ben de yaşadım bu durumu aynı safra ağrısına benzettim ama benim de safra kesem yok çok korkuttu beni gece boyu çok gazım vardı nohut yemiştim acaba gazdan mı oluyor bunlar safradan çok çeken biri olarak o kadar korkuyorum ki :KK43:
Ya bende o kadar korkuyorum ayni safra agrisi gibi sırta vuruyor ama gel gör ki safra kesesi yok gercekten anlamiyorum bu kadar uzun sürmesi de beni korkutuyor bende panik atakta var acaba diyorum kötü bir hastaliga mi yakalandim diye korkuyorum

Benim de sizin gibi 3 gündür burnum tıkalı ve bogazim kuru. Kanama degil de burnumu temizlerken kan çıkıyor benim. Kaloriferler açık bizde 3 gündür ben ona baglamistim. Evi bol bol havalandiriyorum bol su iciyorum. Daha rahat uyumak icin buhar makinasi siparis ettim hatta

X