2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Canım komplikasyon olarak
Bebegin erken doğması
Bebeğin kalbinin durması
Plesanta yaşlanması
Bebekde diyabet
Bebeğin büyük iri olması
Doğum esnasında bebegin omuzları sıkışıp omuzunda problem olabilir dedi ama tabi bunlar olucak diye bir şey yok
Bugün çok güzel anlattı aslında herşeyi yiyebilirsiniz ama herşeyden az az yiycez sebze protein ağırlıklı çok canım tatlı çektiyse tatlı yiyceksin ama meyveyi ekmegi o gün yemiyceksiniz dedi
Paketli gıdalar aburcubur fastfood çok şekerli meyveler kuru meyveler yasak
2 saatten fazla sürdü randevum çok güzel anlattılar bugünde ölçmeye başladım ama burda ilk lokmayı almadan ve ilk lokmadan 2 saat sonra ölçüyoruz bi uygulamaya giriyorum onu doktor anında görüyor zaten iyiyse veya kötüyse sonucu girdiğinde renkten anlıyorum mavi yesil sarı kırmızı 4 kez ölçtüm hepsi yeşil çıktı sabahta tatlı yemiştim ekmek yerine.
Mesela pizza yersiniz ama bol sebzeli yersiniz yanında içecek içmezsiniz dedi sütüde günde 1 kez için dedi..
Çok çok uzun aslında ama ben dinleyince ve porsiyonları maketlerle gösterince çok iyi anladım burda çok kısıtlamıyorlar ama az yememiz gerektiğini söylediler bak bugün buna uydum hepsi iyi çıktı mesela
Uzun uzun yazdığın için teşekkür ederimm 😍 bugün benim de kontrolüm vardı doktor bebeğe geçmemiş kilosu suyun çok iyi dedi ama insan yine de korkuyor. Bebeğe bir şey olmasın sağlıkla kucağımıza alalım inş

Uzun uzun yazdığın için teşekkür ederimm 😍 bugün benim de kontrolüm vardı doktor bebeğe geçmemiş kilosu suyun çok iyi dedi ama insan yine de korkuyor. Bebeğe bir şey olmasın sağlıkla kucağımıza alalım inş
Maşallah çok güzel haber gerçekten🙏
Benimde suyum fazla değil umarım benim bebişede geçmez. Onlar için katlanıyoruz bu kadar zorluğa.
Allahtan şeker testini yaptırdıkta bebeklerimiz için en büyük önlemi aldık diyet yaptıgımız sürece inanıyorum herşey böyle güzel ilerliycek🙏❤️

Kızlar evde ilaç kutusunda Ocean extra mag buldum yarım kutu doluydu son kullanma tarihi 2025 , eşim ofisten getirmiş geçen sene almış kullanmak için bisey olmaz dimi tarihi daha var kuru hap bir tane içtim şimdi ama panik biri olarak sorayım dedim 😅

Kızlar son 1 aydır ben kilo almadım hiç, endişelenmeli miyim? 1 aydır aynı kilodayım normal mi bu? Her ay kilo alırım diye düşünüyordum
84 le hamile kaldım şuan 89 kiloyum dün bende dr sordum kilo almamam normalmi dedim dr gayet normal ve güzel dedi bebek alıyor kilosu iyi endişe etme dedi

kızlar dün kontrolümüz vardı oğlumla tanıştım sonunda dr karından rahim ağzı kısalığını ölçtü 2 ken 26 ve 28 çıktı yatış verdi progestan alıcam 10 gün sonra kontrol var yine kısa olursa entübe gerekebilir dedi 32 yi görmemiz lazım dedi entübe ne oluyor bi onu anlamadım özele gidiyorum alttan ölçmedi birde

Eklentiler

• 7D2C1D77-47FB-443D-968F-5399815EFA42.jpeg
    7D2C1D77-47FB-443D-968F-5399815EFA42.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 95
  • 8B9A0168-F445-4E47-9183-93670896C330.jpeg
    8B9A0168-F445-4E47-9183-93670896C330.jpeg
    53,9 KB · Görüntüleme: 96
kızlar dün kontrolümüz vardı oğlumla tanıştım sonunda dr karından rahim ağzı kısalığını ölçtü 2 ken 26 ve 28 çıktı yatış verdi progestan alıcam 10 gün sonra kontrol var yine kısa olursa entübe gerekebilir dedi 32 yi görmemiz lazım dedi entübe ne oluyor bi onu anlamadım özele gidiyorum alttan ölçmedi birde
Oyyy sağ resimde nasıl tatlı masallah duduşlara bakkk bal bunlar bal 😍😍😍🥰🙏🏻 🧿

Kızlar insallah bende şubat ayında dogum yapacagim zamanında gelirse tabi şuan 26 haftalik hamileyim ama son 1 aydır karnımın sağ üst kösesinde agri var sürekli bir sızı kan tahlili ve ultrasonda bisey göremediler safra kesemde yok önceden alınmisti zaten agri ondan oluyo diye falan düsünsek ne yapacagımı sasirdim en son hamilelikten olabilir dediler ama benim dısımda sağ üst bölgede böyle agri ceken bir hamile görmedim hiç bazen sırtıma vuruyor agrisi bu durumu yaşayan var mı aranızda artık kötü birseyim var galiba bulamiyolar diye dusunmeye basladim .
Merhabalar ben hamile kaldığımdan beri karın ağrısı çekiyorum . Üst bölge afedersin tuvaletim geldiği zaman bile ağrıyor sırtıma vuruyor. Genelde yüz üstü yattığıma bağladılar. En son ayrınlıtılı için perinatolog a gittim ona da sordum o da rahimin baskısı büyüme ağrısı olduğunu söyledi hatta göğüs altından diz kapağına kadar olan tüm ağrıların hamilelikte normal olduğunu bunun dışındaki yerlerde olursa o zaman problem olacabilecegini ifade etti. Doğuma kadar idare edeceğiz

Merhabalar ben hamile kaldığımdan beri karın ağrısı çekiyorum . Üst bölge afedersin tuvaletim geldiği zaman bile ağrıyor sırtıma vuruyor. Genelde yüz üstü yattığıma bağladılar. En son ayrınlıtılı için perinatolog a gittim ona da sordum o da rahimin baskısı büyüme ağrısı olduğunu söyledi hatta göğüs altından diz kapağına kadar olan tüm ağrıların hamilelikte normal olduğunu bunun dışındaki yerlerde olursa o zaman problem olacabilecegini ifade etti. Doğuma kadar idare edeceğiz
Rahatladim biraz demek ki yalniz degilmisim cok tesekkur ederim

Canım entübe şu demek zamanından önce doğan bebekler kendi başına solunum yapamayabiliyorlar veya solunum yetmezliği olabiliyor kendi kendine yeterli oksijen alamama durumu yani böyle durumlarda da akciğerlere giden bir tüp takılıyor cihaza bağlanıp solunum desteği sağlanıyor. Zamanı gelince tüpü çıkartıp kendi solunum yapması bekleniyor korkutucu birşey değil merak etme.🌺 10 gün sonra kısa olursa entübe gerekebilir derken yanlış anladın bence, bebek 32’den önce doğarsa entübe olabilir demiştir.

Yani bir tanede bişey yapmaz, göz hakkı... Vücudunuzun önceden yatkınlığı var mı veya tansiyon problemi, benim yengem ilk hamileliğin de öyleydi çok ödem tutuyordu dikkat etmesine rağmen, doktoru tansiyon takibi yaptırıyordu...
Doktorum önümüzdeki haftalarda tansiyon takibine başlayalım dedi haftaya randevum var sorayım inşallah 🥺

Kızlar bugün doktora gittim bende tam 28+0 hafta oldum
Doktorum sknti yok dedi ama gelişim için hep üst çizgi ve altı çizginin arasındaydı bu sefer alt çizgi de kaldı gelişim biraz geri dedi yani tam geri de değilde alt çizgi üzerinde boyu 35 cm kilosu 1 kg sizler ne durumdasınız benim gibi diyen var mı hekim olmama rağmen anlamadim
Bi şey canım da skldi kafam da gitti iyice
Benim 26+6 da kilo 1011 boy 34 tü

Kızlar insallah bende şubat ayında dogum yapacagim zamanında gelirse tabi şuan 26 haftalik hamileyim ama son 1 aydır karnımın sağ üst kösesinde agri var sürekli bir sızı kan tahlili ve ultrasonda bisey göremediler safra kesemde yok önceden alınmisti zaten agri ondan oluyo diye falan düsünsek ne yapacagımı sasirdim en son hamilelikten olabilir dediler ama benim dısımda sağ üst bölgede böyle agri ceken bir hamile görmedim hiç bazen sırtıma vuruyor agrisi bu durumu yaşayan var mı aranızda artık kötü birseyim var galiba bulamiyolar diye dusunmeye basladim .
Merhaba bende de sol üst köşede sık sık ağrı oluyor. Artık sızı diyemem eskiden öyleydi ama şuan epey şiddetli. 6. Aydan beri var şuan 7. Aydayım daha da şiddetlendi. Doktora sordum bebek hareket edince hatta esneyince oluyor bacakları uzun dedi bana. Zamanla doğruladım bende çok ayakta kaldığımda yorulduğumda bebekte hareketliyse eğer çok ağrı çekiyorum biraz uzanınca geçiyor. Dediğiniz gibi bazen sırtıma da vuruyor

X