2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de hastanedeyim, açlık tokluk kan şekerine bakılacak, bı de tüm kan tahlilleri ve idrar kültürü verdim. Şu saate kadar dogurmamis olmam mucize bu hastanede. Ömür torpusu gibi, 3926294 km yol yurumusumdur ordan oraya, labirentte kaybolmuş gibi hissediyorum kendimi bu hastaneye gelince

Hangi hastane?

Hayırlı güzel sonuçlar çıksın

Ay bu aralar çok fazla denk geliyorum suyun fazla olayına 22. Haftada detaylıda bana da söylediler suyun üst sınırda diye ama yutkunması idrar dolaşımı böbrekleri falan gayet iyi görünüyor sağlıklı çok şükür 23 de şeker yüklemesi şart dediler onu da yaptırdım normalde istemiyordum ama kilomda yok 7. Aydayım 3.5 kilo aldım toplamda bana da herşeyi yasakladı takip süresini 2 haftaya düşürdü 1 ay saydıklarından hiç birini yemedim doymuyordum çoğu zaman psikolojik olarak da kötü hissettim mutlu değilim her yemekten sonra ağlıyordum artık o sürede 2 kontrole gittim ne azaldı ne arttı suyun miktarı artık bu hafta dedim böyle olmayacak bicdan azabı çektim ama ekmek yerine eti form kızarmış olanlar varya onlardan yemeye başladım tatlı 2 haftada bir yiyorum haftada bir az porsiyon makarna yiyorum sebzeli e malum kışa giriyoruz meyveyi salatayı daha fazla yiyorum bulgur pilavı yiyorum vs en son ki kontrolde kalktı bana suyun azalmış biraz normale yaklaşmış dedi şimdi haftaya cumartesi tekrar gidicem bakalım ne diyecek yani aslında yasak dediği şeyleri kontrollü tüketmek önemli bence şeker falanda çıkmadı yani herkesin aynı değildir tabiki ama ben bu şekilde başa çıkıyorum en azından bi fikir olsun istedim korkulacak bişey olduğunu da düşünmüyorum bende 8.7 çıkmıştı bu arada

Hadi hayırlı haberler :)

Güzel haberlerle gel inşallah

8,7 de aslında fazla değilmiş. 10'u geçmesi sıkıntıymış. Tedbir olsun diye önden sölüyolar ama biz de endişe ediyoruz, stres oluyoruz fln. Anneyiz yani ama ben kesmedim kıstım. Sadece havucu sıfırladım. Az kaldı sağlıkla kucağımıza alırız inşallah

Kızlar bende Ankara'daki ilk doktor muayenemi oldum bugün. Hacettepeye başladım doktorumdan çok memnun kaldım. Ayrıntılı ultrasonda perinatologa gitmemiştim ben kendi kadın doğum doktorum bakmıştı kalpte bi parlama görmüştü doğumdan sonra fetal eko çekelim demişti. Buradaki hoca hemen yönlendirdi üniversite hastanesi olunca böyle bir avantajı oluyor çektirdim ciddi bir sorun yok doğumdan bir kaç ay sonra tekrar bakalım dedi. Ben sezeryan olmak istiyorum doktoruma söyledim normal doğuramam ben dedim kabul etti sağolsun. Eğer memnun kalmadaydım özele gidecektim ama sanırım artık burada devam edeceğim. İnşallah herşey hepimiz için yolunda gider sağlıkla
zamanında kucağımıza alırız bebislerimizi kendi doktorumdan ayrıldıgım için çok üzgündüm günlerdir stresliydim şuan baya bir rahatladım içime sindi herşey çok şükür

Hayırla gelsin her şey çok güzel oluyor

Yeni doktoruna guvenmene çok sevindim canım, son ayların stressiz geçmesi çok önemli, üniversitede çok yoruluyor insan ama en ufak bi ihtimali bile atlamamalari güzel, her şey tam teşekküllü olduğu için de her şey kontrol altında oluyor. Doğuma giriyor mu doktorun sordun mu onu

Sordum canım evet giriyormuş

Çok şükür, çok sevindim. inşallah devamı da böyle rahat huzurla geçer :)
doktorun doğuma girmesi de süper. Ben doktorumu çok seviyorum çok da iyi bir doktor ama mesela gece ya da hafta sonu normal doğumda hastane nöbet usulü çalışıyor, kendi doktorun nöbetteyse şanlısın :/ benim şansıma ilk doğumum mesai saatinde olmuştu, bakalım bu ne olacak..

Benim sonuçlarım çıkmış, hafif bı crp var 8 çıkmış, wbc 11, biraz da viral enfeksiyonum var, idrar yolu iltihabı çıkmamış anladığım kadarıyla, B12 yerlerde alzheimer hastaları gibi dolaşıyordum zaten. Yalnız şeker biraz karışık, sadece açlık glikoz normal çıkmış, tokluk glikoz şeklinde değil de tokluk insulin şeklinde bakılmış düşük çıkmış 78. Üç aylık ortalama ve yüzde üç aylık ortalama sınırın çok az altında çıkmış, ortalama glikoz yine düşük çıkmış. Yani tek düzgün çıkan açlık şekerim. Beni sanırım şeker aletim yanılttı, bozuk alet şekeri 180 lerde gösterince ben de ziyadesiyle diyeti artırdım, bu sefer de ihtiyacimdan az glikoz aldım sanirim

Rabbim giydirmeyi de nasip etsin inşallah hepimizeee

ay ben anlamadım gebelik şekeri yok diyebiliyor muyuz? sevinelim mi yoksa diyete devam mıı :)

Her şey gönlünce olur inşallah

ay ben anlamadım gebelik şekeri yok diyebiliyor muyuz? sevinelim mi yoksa diyete devam mıı :)
Hiç anlamadım ben de, hatalı oldu sanırım, glikoz ve tokluk glikoz aynı anda alindi, sonra tokluk insulin alındı. İdrar kültürüm henüz çıkmadı o da çıksın birlikte göndericem doktora, bı de yeni şeker aleti alicam. Ama ortalamalar da düşük çıkınca sanırım diyeti abartmisim biraz, idrarda da glikoz çıkmamış

Ya benim de bu konuda büyük sıkıntım var. Firından aldığım tam buğday ekmeğini yediğim zaman yüksek çıkıyor sonuç. Fırınlar malesef beyaz una biraz kepek karıstırıyorlarmış gorüntüyu kurtarmak için. Ama aslında beyaz ekmek yemiş oluyoruz. Paketli de almak istemiyorum. Her şeyde koruyucu var bari ekmeğim normal olsun diyorum. Şimdiye kadar sadece bir yerden aldığım ekmek yükseltmedi. Sürekli ekmek ayarlamak zor oluyor. Un alıp kendim yapayım diyorum artık.Yemek yemek stres yapıyor bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…