2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hiç anlamadım ben de, hatalı oldu sanırım, glikoz ve tokluk glikoz aynı anda alindi, sonra tokluk insulin alındı. İdrar kültürüm henüz çıkmadı o da çıksın birlikte göndericem doktora, bı de yeni şeker aleti alicam. Ama ortalamalar da düşük çıkınca sanırım diyeti abartmisim biraz, idrarda da glikoz çıkmamış
İnsallah şeker testini bir daha istemezler . Gerçi ölçümler yapılmış sonuçta. İdrar kültüründe bakteri uremezse için rahatlar 🙏

Hiç anlamadım ben de, hatalı oldu sanırım, glikoz ve tokluk glikoz aynı anda alindi, sonra tokluk insulin alındı. İdrar kültürüm henüz çıkmadı o da çıksın birlikte göndericem doktora, bı de yeni şeker aleti alicam. Ama ortalamalar da düşük çıkınca sanırım diyeti abartmisim biraz, idrarda da glikoz çıkmamış
Benim de aclık ve 3 aylık gizli şeker normal çıktı. Tokluk almadılar. Ama sanırım gebelik şekerinin bununla pek alakası yok. Çünkü ölçümlerimde anlıyorum yediklerimden.

Aytintiliya girdik hepimiz, bizim doktor her muayenede 4D USG ile bakıp fotoğraf veriyor oğlum için, oğlum da onların hepsini buzdolabına asıyor, baya buzdolabının üstü USG albümü gibi oldu 😊 her fotoğrafta ne kadar hızlı büyüdüğünü anlıyoruz
Ben ayrıntılıyı renkli ultrasonla yaptırmamıştım devlette olduğu için. 4D ile ilk defa görmüş oldum 27. Haftada ☺️

doktor güzelce yorumlasın bakalım o halde. inşallah idrar da temizdir.
ben aylardır idrar vermedim bu arada aklıma geldi de, bi sürü şey soruyor hayır diyorum hepsine gerek görmüyor mu nedir.

Benim annemde bugün bebeği nasıl yıkayacagız tutarken nasıl yaparsak daha güvenli olur ben unuttum bir video izleyelim dedi. O an anladım ki mutlaka internetten bakmam lazım kadın haklı 30 sene geçmiş nerden hatırlasın
Annen ne güzel söylemiş. Kimi hiç bozuntuya vermiyor. Unutabilirsin yani. Ben 8 sene öncesini unuttum.

Ya benim de bu konuda büyük sıkıntım var. Firından aldığım tam buğday ekmeğini yediğim zaman yüksek çıkıyor sonuç. Fırınlar malesef beyaz una biraz kepek karıstırıyorlarmış gorüntüyu kurtarmak için. Ama aslında beyaz ekmek yemiş oluyoruz. Paketli de almak istemiyorum. Her şeyde koruyucu var bari ekmeğim normal olsun diyorum. Şimdiye kadar sadece bir yerden aldığım ekmek yükseltmedi. Sürekli ekmek ayarlamak zor oluyor. Un alıp kendim yapayım diyorum artık.😔Yemek yemek stres yapıyor bana
Naçizane fikrimi söylemek istiyorum bu konuyla ilgili aslında bana yazmamissiniz ama gıda sektöründe hile çok fazla özellikle ekmek konusunda . Ekmek benim alanım değil eşimin eski mesleği . Tam buğday diye aldığınız ekmek renklendirici katkılı saf beyaz ekmek de olabilirmiş . ( Renklendiricinin adını ve kodunu soyledi ama şu an aklımda değil ) o yüzden güvenilir bir fırından ekmek alıp dilimletip dondurucuya da koyabilirsiniz.

Kızlar ya göğsünden süt gelen var mı ben 29 haftadayım ilk gebeliğim bi göğsümden sabah uyanınca hafif sarımsı az bi akıntı vardı tişörtümde göğsümün altında da akıntı izi vardı zaten internnette normal yazıyor ama başına gelen var mı

Naçizane fikrimi söylemek istiyorum bu konuyla ilgili aslında bana yazmamissiniz ama gıda sektöründe hile çok fazla özellikle ekmek konusunda . Ekmek benim alanım değil eşimin eski mesleği . Tam buğday diye aldığınız ekmek renklendirici katkılı saf beyaz ekmek de olabilirmiş . ( Renklendiricinin adını ve kodunu soyledi ama şu an aklımda değil ) o yüzden güvenilir bir fırından ekmek alıp dilimletip dondurucuya da koyabilirsiniz.
Maalesef öyle yapıyorlarmış. Ben de gormüş oldum. O yüzden kendim yapıp atayım buzluğa diyorum artık çok yoruldum. Teşekkür ederim fikir için 🌸

Ayy ben bu akşam dayanamayıp, eşimle kıyafetlerin etiketlerini keselim bari diye başladığım işten bütün kiyafetleri yıkamış olarak ayrılıyorum 😂😂 hafta sonuna kadar kurusunlar, hafta içi de ütüye girisecegim 30+3 üm şuan, biraz erken başladım ama çok hevesliyim 😂
Erken değil bence, ben 27 haftalığım oğlumdan kalma kıyafetleri yıkamaya başladık, ütüle yerleştir, eksikleri görüp onları alicam, 30 civarı hastane çantasını hazırlıcam

Ya benim de bu konuda büyük sıkıntım var. Firından aldığım tam buğday ekmeğini yediğim zaman yüksek çıkıyor sonuç. Fırınlar malesef beyaz una biraz kepek karıstırıyorlarmış gorüntüyu kurtarmak için. Ama aslında beyaz ekmek yemiş oluyoruz. Paketli de almak istemiyorum. Her şeyde koruyucu var bari ekmeğim normal olsun diyorum. Şimdiye kadar sadece bir yerden aldığım ekmek yükseltmedi. Sürekli ekmek ayarlamak zor oluyor. Un alıp kendim yapayım diyorum artık.😔Yemek yemek stres yapıyor bana
Ben bugün hastanede beyaz tost ekmeğinden kaşarlı tost, bı dilim su böreği ve bir ayran içtim, tokluk glikoz bilmiyoruz ama tokluk insulin düşük çıkmış. Benim şeker aletim bozulmuş onu farkettim geçen akşam

Ben ayrıntılıyı renkli ultrasonla yaptırmamıştım devlette olduğu için. 4D ile ilk defa görmüş oldum 27. Haftada ☺️
Renkli USG zaten tıbbi amaçlı kullanılan bişey değil, bebeğin izlenmesi iki boyutlu siyah beyazla yapilmaliymis. 4d renkli sadece anne babalara bebeği göstermek için diye okumustum

doktor güzelce yorumlasın bakalım o halde. inşallah idrar da temizdir.
ben aylardır idrar vermedim bu arada aklıma geldi de, bi sürü şey soruyor hayır diyorum hepsine gerek görmüyor mu nedir.
Ben de ilk zamanlar vermiştim idrar, ondan beridir ilk kez verdim idrar tahlili temiz, idrar yolu enfeksiyonu yok ama kültür sonucum çıkmadı henüz

Kızlar ya göğsünden süt gelen var mı ben 29 haftadayım ilk gebeliğim bi göğsümden sabah uyanınca hafif sarımsı az bi akıntı vardı tişörtümde göğsümün altında da akıntı izi vardı zaten internnette normal yazıyor ama başına gelen var mı
Bunda değil ama ilk gebeligimde 5. Ayda gelmeye baslamisti

Bende de iki hafta önce oldu canım ama ben aktığını hissetmedim iç çamaşırıma akmış hemde ikisinden de 🙄

İdrara temiz dendiyse kültürde de birşey cikmiyor genelde . Ben sürekli verdiğim için alıştım artık :) 3 gün diyorlar ama 2.gunun sonunda çıkıyor sonuç 👍
Sizinki de temiz cikacaktir 🙏
İdrar sonucunu da göstermedim daha, ama bana çok ciddi bişey yok gibi geldi, 1 lökosit, nadir eritrosit yazıyor. Daha önceki sonuçlarımla kiyasladigimda doktorlar normal demişti bu kadar lokosite, diğer herşey normal çünkü

X