2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Biz bebek arabasını ikiz okduğu için çok yer kaplamasn diye baston almıştık. O yüzden oto koltuğunu ayrı almıştık. Ama hep özeniyordum hem oto koltuğu hem bebek arabasına yerleştirilenlere. Çünku bebek arabada uyuyunca tekrar oto koltuguna koyarken uyaniyordu. Öbür türlu direk aldıkları gibi arabaya koyuyordu arkadaşlar hem bebek rahat ediyordu hem kendileri. Benim pek bilgim yok modeller hakkında . Bunda da eskisini kullanacağız. Varken masraf yapmayalım diyoruz. Yeni alinacaksa bebek arabasina da uyumlu bir model olsa çok iyi olur.

Benim aldıgım bebek arabasi kabin boy canım o yüzden ona puset takılmıyor malesef

Kızlar ben bir şey daha sorucam ama çekiniyorum biraz kusura bakmayın nolur tuvaletten çıktıktan sonra bir iki dakika içinde beyazımsı renkte akıntım oluyor bir süredir. İdrar kaçırıyorum desem değil beyaz çünkü. Ne olabilir ki bu. Amniyon sıvısı olabilir mi acaba, ama oda sarımsı olur yazıyor internette. Hep tuvalete girip çıktıktan sonra oluyor o dikkatimi çekti böyle bişey yaşayan oldu mu aranızda. Altıma kaçırdım sanıyorum resmen bakıyorum akıntı olmuş öyle aşırı fazla değil ama rahatsız ediyor beni ıslaklık hissi hemen çamaşır değiştiriyorum

Bende oluyor canım, ilk hamileliğimde de oluyordu, şeffaf bı akıntı ve genelde WC den sonra daha çok oluyor ama gün içinde de bazen geliyor. Hamilelikte olağan bı akintiymis şeffaf su gibi akıntı, amniyon sıvısı da su gibiymis bu arada, ayırt etmek için ben eczaneden test kağıdı almıştım ilk hamileliğimde, doktoruma soyledigimde de amniyon sıvısı sızıntı şeklinde gelebilir bazen ama onda sürekli gelir böyle arada gelip arada kesilmez farkı oradan anlarsın demişti. Yani kese delinip su gelse anlasiliyormus akıntıdan farklı oluyormuş. Hamilelikte gelen doğal akintidir seninki de. Bı de amniyon sıvısı gelse bir süre sonra doğum sancıları başlar demişti doktorum.

günaydın kızlaar, şimdi bilgisayarımda zamanında yaptığım ihtiyaçlar isimli excell dosyasını buldum kendime ve kızıma hazırlamışım :) çok sevindim şu an her şeyim o kadar havadaki.
az önce ne alacağımı o kadar bilemedim ki gittim kendime crop gibi hırka aldım baharda giyerdim diye daha ihtiyacım olan bi ton şey beklerken.

hatta buraya yüklemek istedim fakat uzantıyı kabul etmiyor. ekran alıntısı atayım belki bir işe yarar karşılarında yazanları çok önemsemeyin kendimce kısaltmalarım var

Amniyon sıvısı olduğunu sanmıyorum . Ben acile gitmiştim bunun için suruntu alıp beklemişti doktor . Benim de sürekli şeffaf akıntım var . Hatta doktor idrar kaciriyorsundur anlamiyorsundur diye de eklemisti. Senin ki idrar değil de akintidir . Sıvı birden geliyorsa ve sonrasında kasılma ,sancı baslarsa kork gel demisti o zaman.

Mavisaclikadin selamm, ikisi de aynı şey, pusetler izofixli değil, emniyet kemerini geçirme yeri oluyor sadece, kemer takarak oto koltuğuna dönüşüyor yani :) Ben gerekli olduğunu düşünüyorum sadece araba için de değil. İlk aylar sürekli yok doktoru yok aşısı, ultrasonu, kucakta gezdirmek, sağda solda beklemek için küçük oluyorlar, rahat edemiyorlar.

Herhangi bir ağrı olmuyor canım sadece idrardan hemen sonra olması bana biraz değişik geldi, yarın doktor kontrolüm var bakalım inşallah sıkıntı yoktur sorarım yarın bende

Haklısın canım doğru zaten kış bebişi olacaklar soğukta olur puset en mantıklısı her zaman doktor kontrollerinde ve dışarı çıkıldıgında

Anladım canım çok sağol valla bütün gruba yetişiyosun seni kıdemli anne ilan edesim geliyor maşallah her konuda bilgin var

Daha şimdiden varsa sonlara doğru ne olcaz biz ya ? Hiç bugün ki kadaer şişmemişti ayağım
Tuzsuz yiyorum çok uzun zamandır ama yine de oluyor özellikle sabahları ellerim kötü oluyor.el egzersizleri yapıyorum biraz iyi geliyor. Akşam da okuldan gelince ayaklarım şiş oluyor

Anladım canım çok sağol valla bütün gruba yetişiyosun seni kıdemli anne ilan edesim geliyor maşallah her konuda bilgin var
Bendeki uygulamada böyle yazıyor, bu tarz bişey olabilir mi acaba

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-26-11-18-25-78_3d01847c081df3a0600a413cd2944ecc.jpg
    127,9 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar anne bebek çantası almıştım stylo marka çok beğendim çok güzel geldi 530 liraya aldım fiyatına göre kalitesi güzel başka modelleri de var size görsel ekleyeyim ihtiyacı olan bakabilir

Eklentiler

• IMG_20231026_142014.jpg
    134,4 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20231026_142101.jpg
    243,7 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20231026_142047.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20231026_142028.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 60
İnşallah kuşum inşallah içini rahatlattınız kızlar ya kime ne anlatacağını bilmiyorsun zaten sen konuşmaya başladın mı herkesin kötü hikayeleri tek tek dökülüyor içim daha da daralıyor sonuçta evde değil hastanede doğurcam daha güvenilir ne olabilir

Bugün kontrolüm vardı bebiş bayağı büyümüş, rahim boyumu ölçmedi artık ihtiyacın yok dedi , ilaçlara aynen devam ediyorum aslında kasılmalarım çok azaldı ama bu doktorum aşırı tedbirli hiç bir şeyi riske atmak istemiyor. Sırf bu yüzden ben istemememe rağmen iki doz ciğer geliştirici yapmamı istedi, ben hiperaktiviteye neden oluyo diye istemedim ama o eskisi gibi ardarda yüksek doz yapmıyoruz , sadece iki doz yapacaksın bişi olmaz dedi ama ben yinede korkuyorum biraz , mesleğim gereği hiperaktiviteli ya da hareket problemi olan çok çocuk gördüğümden sanırım. Uzunca süredir güzel şeyler duymaya o kadar hasret kalmışız ki eşimle göklerde hissettik kendimizi , allah herkese doktor çıkışında sırtına yük bindirmeden çıkmayı nasip etsin

Kızlar bu arada sizinle bişi paylaşacam biz iki yıl önce bi bebeğimizi kaybettik sonrasında hep kısmeti yokmuş dedik falan şimdi bu doktorda yeniden başlayınca eski doktorumuzun çok ciddi ihmalleri olduğunu gördük , yani ben plasenta previa totalistim kanayarak hastaneye gidiyordum beni muayane edip ilaç vermeden eve yolluyordu ve hiç bir şeyin yok diyordu. Şimdi ki doktorum en küçük şeyde beni hastaneye yatırıyor ve hemen farklı bi tedavi uyguluyor. Eşimle bugün ilk defa ya bu hekim başka insanlara da bunu yapıyorsa dedik , biz bir de eğitimliyiz , bu adama giden binlerce eğitimi olmayan farkında olmayan kadın var . Yani bunun bi bedeli olmalı diye düşündük ve dava açmaya karar verdik . Hamilelik boyunca gerekli tedbirleri almadığı için .

Kaçıncı haftada bebeğinizi kaybettiniz canım, bildiğim kadarıyla plasenta previa totalis olunca doktorlar kanama ihtimaline karşı yatak istirahati öneriyor sen çalışmaya devam mı etmiştin. Benimde başlarda plasentam rahim ağzına yakındı ama tam kapatmıyordı doktorum yatak istirahatine gerek görmedi, bende çok korktum çok panik yaptım kanama olursa diye ama doktorum hep rahattı çalışabilirsin dedi hep bana. En son 20. Hafta civarı gidince dedimki hocam plasenta previa olanlar hep yatıyor kanama ihtimaline karşı, uzanmadan dinlenmeden ben nasıl düzelicem ya bişey olursa ağrımda var diye korkudan ağladım. Oda dediki kanama olmadan herhangi bir müdahale yapmıyoruz senin kanaman olmadığı için ve rahim ağzını tamamen kapatmadığı için kendiliğinden düzelmesini bekleyeceğiz dedi. Çok şükür bir sıkıntı olmadı bundan sonrada olmaz inşallah son kontrolümde artık yükseldiğini söyledi doktorum senin bebeğini kaybetmeden önce kanama olmasına rağmen mi doktorun hiçbişey yapmadı çok ilginç gerçekten. Hastaneye yatırıyorlar hemen kanama olunca diye biliyordum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…