2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kaçıncı haftada bebeğinizi kaybettiniz canım, bildiğim kadarıyla plasenta previa totalis olunca doktorlar kanama ihtimaline karşı yatak istirahati öneriyor sen çalışmaya devam mı etmiştin. Benimde başlarda plasentam rahim ağzına yakındı ama tam kapatmıyordı doktorum yatak istirahatine gerek görmedi, bende çok korktum çok panik yaptım kanama olursa diye ama doktorum hep rahattı çalışabilirsin dedi hep bana. En son 20. Hafta civarı gidince dedimki hocam plasenta previa olanlar hep yatıyor kanama ihtimaline karşı, uzanmadan dinlenmeden ben nasıl düzelicem ya bişey olursa ağrımda var diye korkudan ağladım. Oda dediki kanama olmadan herhangi bir müdahale yapmıyoruz senin kanaman olmadığı için ve rahim ağzını tamamen kapatmadığı için kendiliğinden düzelmesini bekleyeceğiz dedi. Çok şükür bir sıkıntı olmadı bundan sonrada olmaz inşallah son kontrolümde artık yükseldiğini söyledi doktorum 🤲 senin bebeğini kaybetmeden önce kanama olmasına rağmen mi doktorun hiçbişey yapmadı çok ilginç gerçekten. Hastaneye yatırıyorlar hemen kanama olunca diye biliyordum ben
Ewt biri 16 hafta civarıydı hatta biz bebek öldü sandık, daha önceki hamileliklerimde hiç kanamadığım için , ikincisi 20 hafta civarıydı üçüncüsü ve sonuncusuda 27 haftada oldu o zaman ben de ölümden döndüm . Son kanamadan bir gün önce doktor kontrolüm vardı ve bana yine şöyle dedi çok iyisiniz hiç bir şeyiniz yok hayatınıza devam edebilirsiniz 38 haftayı görürsünüz vs . 24 saat geçmeden hastaneye Ambulansla götürüldüm . Ben sadece huzuru kaçsın uykuları bozulsun istiyorum. Eşim avukat daha önce hekim arkadaşlarımıza böyle davalar açıldı ve sağlık bakanlığının hekimleri çok ciddi koruduğunun farkındayız maddi bi beklentimiz kesinlikle yok sadece bilsin ki onu suçluyoruz ve affetmiyecez. Bizim çektiğimiz pişmanlığı üzüntüyü o da yaşasın.

Aman kızlar ödeme dikkat edin yürüyüş yapın bol bol su içmek gerek sanrm bende şimdilik yok 25 haftayim ama olmazda ins ödem beni korkutuyor duyduğum şeyler sonucu inşallah iner şişliğinz
Canım ben de 29. Haftayı bitirmek üzereyim, şimdiye kadar iyiydim ama bir kaç gündür maalesef ödemlerim arttı
Bol su içip yürüyüş yapmaya çalış canım çok mu yoruldun ayakta kaldın bugün ondan olmuş olabilir. Benimde geçen hafta uçakta şişmişti ayaklarım yürüyüş yaptım su içtim düzeldi
Öff maalesef meslek geteği ayakta kalıyoruz canım ya , matematik öğretmeniyim mümkün değil oturmak ders anlatıyorum soru çözüyoruz sürekli . Akşam eve geldiğimde ayaklarım da şişlik oluyor günün yorgunluğu çıkıyor herhalde 🤷🏻‍♀️
Tuzsuz yiyorum çok uzun zamandır ama yine de oluyor özellikle sabahları ellerim kötü oluyor.el egzersizleri yapıyorum biraz iyi geliyor. Akşam da okuldan gelince ayaklarım şiş oluyor
Benimde akşam oluyor canım maalesef. Yani bu şekilde olursa idare ederim yine ama artmasından korkuyorum açıkçası. Tuz çok sıkıntılı ya benimde tuzu tbaya azatlmam lazım

Ewt biri 16 hafta civarıydı hatta biz bebek öldü sandık, daha önceki hamileliklerimde hiç kanamadığım için , ikincisi 20 hafta civarıydı üçüncüsü ve sonuncusuda 27 haftada oldu o zaman ben de ölümden döndüm . Son kanamadan bir gün önce doktor kontrolüm vardı ve bana yine şöyle dedi çok iyisiniz hiç bir şeyiniz yok hayatınıza devam edebilirsiniz 38 haftayı görürsünüz vs . 24 saat geçmeden hastaneye Ambulansla götürüldüm . Ben sadece huzuru kaçsın uykuları bozulsun istiyorum. Eşim avukat daha önce hekim arkadaşlarımıza böyle davalar açıldı ve sağlık bakanlığının hekimleri çok ciddi koruduğunun farkındayız maddi bi beklentimiz kesinlikle yok sadece bilsin ki onu suçluyoruz ve affetmiyecez. Bizim çektiğimiz pişmanlığı üzüntüyü o da yaşasın.
Anladım canım başınız sağolsun🙏 plasenta previada kanama önceden öngörülebilen bişey mi bilmiyorum, bunu aslında başka bir doktora da danışmanızda fayda var ameliyat raporlarınızla belgelerle birlikte. Sonuçta her muayeneden sonra size verilen bir belge ve kayıtta mutlaka oluyor. Eğer başka bir hekim bakıpta burada bir sıkıntı var müdahale edilebilirdi derse açın davanızı, ama yok öngörülemeyen bir şey bu derse boş yere yıpranmayın sizde eski kötü günlerinizi hatırlayıp

Bugün kontrolüm vardı bebiş bayağı büyümüş, rahim boyumu ölçmedi artık ihtiyacın yok dedi , ilaçlara aynen devam ediyorum aslında kasılmalarım çok azaldı ama bu doktorum aşırı tedbirli hiç bir şeyi riske atmak istemiyor. Sırf bu yüzden ben istemememe rağmen iki doz ciğer geliştirici yapmamı istedi, ben hiperaktiviteye neden oluyo diye istemedim ama o eskisi gibi ardarda yüksek doz yapmıyoruz , sadece iki doz yapacaksın bişi olmaz dedi ama ben yinede korkuyorum biraz , mesleğim gereği hiperaktiviteli ya da hareket problemi olan çok çocuk gördüğümden sanırım. Uzunca süredir güzel şeyler duymaya o kadar hasret kalmışız ki eşimle göklerde hissettik kendimizi , allah herkese doktor çıkışında sırtına yük bindirmeden çıkmayı nasip etsin 🙏🤲
Her şeyin yolunda olmasına çok sevindim, erken doğum riskin mi vardı senin, kaçırmışım orayı. Bir de doktorun ciğer geliştirici yapılmasını uygun gördüyse yaptır bence, bı bildiği vardır mutlaka. Dehb için bişey diyemicem ilk kez duydum ciğer gelistiri ilaclarin dehb yaptığını, kar zarar hesabı yapmak lazım böyle zamanlarda. Bı de her şey olacağına varıyor. Ben büyük oğlumda ilk annelik heyecanı her şeyi (hamilelikten doğuma) kitabı bilgilere birebir uyarak yaptım, antibiyotik kullanmak zorunda kaldım ama diş ağrısından ağladım parol bile içmedim, organik pazardan başka yerden alışveriş yapmadım. Haftada iki gün İstinye de alisveristeydim en doğalı organigi olsun diye, 40. Haftada doğdu, ciğer geliştirici de vurulmadi, sonuç oğlum dehb tanısı aldı, kuzenimde yüksek tansiyon vardı bebeğini erken almak zorunda kaldılar, pes peşe ciğer geliştirici vuruldu, oğlumdan 1 yaş büyük, dehb yok hatta dikkat eksikliği de yok. Yeter ki sağlıkla dünyaya gelsinler 🙏

Günaydın kızlar , K Kushi_ bebeği yüz üstü yatırmak sağlıklı değil kafasını tutmaya başlayınca oyun halısında ya da göğüs altına ince bi yastık veya bez koyup uyanıkken yatırabilirsin bu da hemen hemen en az bi kırkın çıkmasına bakar. Boyunlarını tutamadıkları için hem yüzlerini çarpıyorlar hemde allah korusun nefessiz kalabiliyoralar . En sağlıklı pozisyon ilk üç aya kadar sırt üstü ama sürekli değil, uyanıkken ya da yanında kısa süreli yatırdığjn zamanlarda yana yatırabilirsin eğer kafasının yamulmasından korkuyorsan beşikte uyanık olduğu zamanlarda kafasına yana çevirip altına birşey koyabilirsin, tüm vücudu çevirmene gerek yok. Bebeklerin başlarını kaldırma zamanları var ve 90* ile 180* derece diye tanımlanıyor onu yapana kadar beklemekte fayda var.
Teşekkürler oh be iyiki bu grup var yoksa çocuğu malamat edecektim ortada ya 🤣🤣🤣🤣🤣

Aynen bi de grubumuz az kişili ve her soruya kaliteli cevaplar alabiliyoruz allahım ya hepinize nasıl dua ediyorum bir bilsenizz 🥰😍🙏😁
Ya ben geçenlerde de yazmıştım, ilk doğumumda buradaki grubum sayesinde anaların anası annemden profesör ünvanı almıştım 😂😂 bu gruplar var ya, iyi ki var 💙💙💙 bi şey olunca anneme sorarlardı hemen, o da bana yönlendiriyordu profesöre sorun diye 😂

Suyun riskli gebelikle ilgisi neymiş acaba, yani gebelik şekerinde su artıyor ama onun haricinde suyun fazla olmasının bı sebebi var mıymis. Gebelik şekeri olunca da riskli gebelige değil de diyabete sevkediliyor normalde. Neyse yarın bı git gel bakalım umarım her şey yolundadır 🙏 karnın haftasına göre normalden büyük mu
Bende bugün şeker yuklemesi için gittim, 26+6 haftalik gebeyim. Şekerim yok ama bebeğe ultrason da baktı suyun fazla dedi sebebini sorduğumdada takip edeceğiz dedi anlamadım yani nedenini

Bende bugün şeker yuklemesi için gittim, 26+6 haftalik gebeyim. Şekerim yok ama bebeğe ultrason da baktı suyun fazla dedi sebebini sorduğumdada takip edeceğiz dedi anlamadım yani nedenini
Benim de şekerim yok ama suyum az fazlaydı. 8-10 arası normal kabul edildiği halde 8.5 benim suyum için fazla demişti doktor. Daha da artmasın, erken doğuma sebep olmasın diyedir muhtemelen.
Bu arada bi takım şeyleri yasakladı. Hamur işi, pilav, makarna, tatlı tüm meyveler ve tatlılar, ve ben özellikle fazla tükettiğim için havuç yasaklandı.
Siz de dikkat edersiniz 💐🎈

4D ultrasona giren var mı ? ☺️ Bu gün girdim biraz geç girmek istedim ağzı yüzü belli olsun diye o kadar tatlı ki kime benzediği ağzı yüzü herşeyi belli çıldırmamak elde değil inançsız insanı inandırır mucize gibi birşey 🥰
Aytintiliya girdik hepimiz, bizim doktor her muayenede 4D USG ile bakıp fotoğraf veriyor oğlum için, oğlum da onların hepsini buzdolabına asıyor, baya buzdolabının üstü USG albümü gibi oldu 😊 her fotoğrafta ne kadar hızlı büyüdüğünü anlıyoruz

Ya ben geçenlerde de yazmıştım, ilk doğumumda buradaki grubum sayesinde anaların anası annemden profesör ünvanı almıştım 😂😂 bu gruplar var ya, iyi ki var 💙💙💙 bi şey olunca anneme sorarlardı hemen, o da bana yönlendiriyordu profesöre sorun diye 😂
Haklısın gerçekten. Anneler birçok şeyi unutmuş ki. Ben de ne annemden ne kvden öyle aman aman bı bilgi alamamıştım. Sadece biraz daha soğukkanlı olmaları bekleniyor ki benim sadece annem soğukkanlı o da dünya umrunda olmadığı için. Kv bana mercimek gaz yapmaz ben hep içerdim diye mercimek icirmisti. Güvenip içtim ben de. Bebelerim saatlerce bağırdılar. Koliktiler çünkü. Onların zamanında kolik bebek de yokmuş heralde. Bidaha da nete bakmadan bişey yemedim.

X