2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kalp çarpıntınız oluyor mu hiç. İnternette normal olduğunu okudum ama yine de kardiyolojiye gitmeli miyim emin olamadım
Benim olmuyor canım, bir takip et bakalım devam ederse önce kendi doktoruna söyle oka göre gidersin. Genel olarak havalar çok sıcak olduğu için son zamanlarda onun etkileri de olabilir ama

16+6 bugün UltrasonDa bir kaç gün önde gidiyor.Ben dün öğrendim oğlum olacakmış

Bende de prilam var aslında ama bir kez kullanabildim. Cok yoğun sarhoş eder gibi yaptı. Sonraki günlerde Allah tarafından bulantilar azaldı fakat genede zorluyor yalan yok. İştah konusundan ben gebelik öncesinde çok yiyen iştahlı biri değildim. Tek sorunum bi anda şekerim tansiyonum düşüyor onuda düzene getirene kadar halinin üstünde döneliyorum umarım sizinde bi an önce geçer. Bi çok kişiden duymuştum 2. 3. Gebelik ilke göre zor geçtiğini. Rabbım tez zamanda sifa versin. Keyfini cikartmaya başlayın inşallah

Bir de cinsiyet öğrenenler yoğun bulantı ve kusma geçirip kız bebek mi oldu erkek anneleri sizde durumlar nasıl ilerledi?
Oğlumda 7. Haftada başladı 14. Haftada bıçak gibi kesildi. Bunda 5. Haftada başladı 12. Haftada azaldı ama tamamen bitmedi, şuan 15+6 haftalık, deli dehşet bulantim olmasa da hala tam anlamıyla geçti bitti diyemiyorum
Bu da erkek. İki hamileliğimde de cinsiyet aynı yaşadiklarim bambaşka

Amin o döneme geçelim inşaallah bir an önce hepimiz yoksa hastalık gibi hiçbir şey anlamadım bu gebelikten.
Hemen aynaya gidip popişkoma bakmam lazım
Off benim hamilelik öncesinde bile deli gibi çatlağım vardı zaten kesin çatır çatır çatlarım ya sonuna kadar
Ben ilk gebelikte sadece karnıma pembe vazelin kullandım bir de son üç ayda mekik falan çektim doktora sorup zararı yok demişti ve hiç çatlamadı Karnın önceside zaten spor yapıyordum esnemiş demek bunda kızıma göre çok çok erken çıktı karnım bakalım bunu da çatlamadan atlatır mıyım bilmiyorum.

Kizlar bilen bilir benim isim karmasami :)
Dun esimle kura cektik falan o kerem ali ben kerem buldum 4 defa
En son pes etti mutfakta tahtam var ben ona gozumuz alissin diye kerem yazmistim
bugun de yanina ali ekledim
Benimki isten geldi aa kerem ali olmus dedi
Aynen oyle kalsin dimi dedim
Bilmiyorum ki falan dedi. Netlessin ama artik dedim. Tamam sadece Kerem olsun o zaman dedi
Bende tum gun ek isim olayina alismaya baslamistim oysaki
şöyle yapasim geldi

Benim hep çevremde erkek bebek bekleyenlerin hiç kusması bulantısı olmamış hep öyle sanıyordum başından beri. Benimde ilk gebelikten çok daha ağır geçiyor fark olarak bu daha bulantılı kusmalı ve yoruyor kızımda çok aktiftim yerimde duramazdım bunda yataktan çıkamıyorum sağlıkla gelsinler hepsi inşaallah.
Aşırı yoğun bir bulantı geçirdim cinsiyet kız canım
Ben de his olarak bir şey hissetmiyorum ama bunca bulantı kusmaya ne çıkacak bu sefer bilmiyorum 12 eylülde ayrıntılı ultrason var o zaman söyler artık sanırım devlet.

Valla benimki biraz zor gösterdi 17. Haftada anca öğrenebildim

Valla benimki biraz zor gösterdi 17. Haftada anca öğrenebildim
Bana hiç bakmadılar bile saniyelik ölçüp tamam kalk oluyor genelde bebeği biraz zorlasa dönecek belki ama uğraşmıyorlar yan yatıyor deyip geçiştiriyorlar

Kızlar kalp çarpıntınız oluyor mu hiç. İnternette normal olduğunu okudum ama yine de kardiyolojiye gitmeli miyim emin olamadım
Oluyor 5dk kadar
Asiri bulaniyorum o vakitler
Bir de cinsiyet öğrenenler yoğun bulantı ve kusma geçirip kız bebek mi oldu erkek anneleri sizde durumlar nasıl ilerledi?
Cok bulandi elimden geldigince kusmamaya calistim. Bebisim erkek

Bende her şeyi alıyorum bir daha aynı fiyata bulamam diye, kartlar baya doldu
Almasam da bu sefer ileride ah keşke alsaymışım niye almadım diyceğimi de biliyorum o yüzden gördüğüm şeyleri alıyorum hep

Oluyor 5dk kadar
Asiri bulaniyorum o vakitler

Cok bulandi elimden geldigince kusmamaya calistim. Bebisim erkek
Evet sizin yazılarınızı ayrıca takip ediyorum başından beri cinsiyet karmaşası falan da yaşamıştınız. prilam kullanmış mıydınız?

Kerem Ali güzel kız eşin çok istediyse onu da kırma

Aynen öyle gerçekten herkes farklı ben hamile olduğumun farkında bile değilim desem yeri ne bulantı ne kusma ne kilo alışveriş yemek gezmek düğün çok şükür iyiyim yada vücudumda her hangi bir değişim ilk hamileliğimde böyleydi sadece 3 yıl önce troid çıktı bende ve hamilelikte bebek bütün değerlerimi aldığı için sürekli troidlerim yükseliyo değerlerim düşüyo buda beni yerle bir ediyo sürekli uyku sürekli halsizlik oluyo böyle olunca uyandırmasalar hiç uyanmıycam o derece Oyüzden doktor kontörü altındayım sürekli böyle olmamak için 15 günde bir kan alıp değerlerime baktılar ilk aylarda bebeğin gelişimi açısından riskli asla yüksek olmaması gerekiyor şimdi ayda bir veriyorum ilaçlarımı ona göre yükseltiyorlar dozlarını kollarım mos mor öyle küçük bişeyde değil komple morarıyor bazen utanıyorum millet bakıp duruyo ama yapıcak bişey yok bebiş iyi olsunda biz çekeriz benimde böyle bir derdim var işte rabbim yinede dermansız dert vermesin diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…