2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Gecen yıl ıkızdı canım detaylıdan eve donemedık 10 gın hastanede yatıs sonra erken dogum, o yuzden detaylıyı atlatırsam rahatlarım dıyorum 🌸
Suan tek, minnoş bir kızım olcak allah ızın verırse 🤲🏻❤️

Anladım canım bilmiyordum çok geçmiş olsun. Neyse ki kızın çok bekletmemiş seni 🥰 Sağlıkla gelecek inşallah annesi hiç korkma. Az kaldı 20. Haftaya hepsi geçip gidecek bu korkuların 🥰🙏🏻🙏🏻

Ben gördüm bugün, geçen hafta gidememistim, özelde bı doktora gitmiştim ama içim rahat değildi, bugün kendi doktoruma gittim, görmeyeli büyümüş bu dedi. Rahim ağzı için özellikle tedirgindim. Rahim agzin gayet iyi durumda endişe edilecek bişey yok, hamileliğin en güvenli dönemine girdin dedi. Bı yurt dışı planımız var, iki hafta gelmesem sorun olur mu diye sordum, rahim ağzından dolayı hiç bir sorun olmaz için rahat olsun, sadece normalde çok erken haftalarda söylemiyorum ama yurt dışı planın varsa bilgin olsun plesanta biraz kapatıyor rahim ağzını, lekelenme filan olursa orada diye biraz dikkatli olman gerekebilir dedi. Uzun süre ayakta kalmamaya dikkat etmeliymisim, ay zaten 10 dakika yurusem yoruluyorum ben uzun süre ayakta duramam dedim. Bı de ilk hamileliğimde de böyleydi sorunsuz atlattım plesantanin yukarı cikmasini. Onun haricinde her şey yolundaymis. İki haftanın sonunda içim rahatladi 🙏

Çok şükür canım güzel şeyler duymuşsun. Sen tecrübelisin zaten dikkatli olursun mutlaka. İnşallah hep iyi haberlerini alalım bebişlerimizin 🥰🙏🏻

Benim de bugün itibari ile 12 kilo olmuş ben hala 10 kilo aldım deyip duruyordum, doktorum nerde 10 kilo, 12 almışsın toplamda dedi 🤦 çekirdeği bırakmamı söyledi. Sigara tiryakisine sigarayı bırak deseler daha az koyar, bu hamilelikte çekirdek bulantılarımın en güzel ilacı olmuştu hâlbuki.
Hiç kilo almayanlara hayret ediyorum.Yapıyla alakalı sanırım.Sizin bulantılar hâlâ devam ediyor mu?

Hiç kilo almayanlara hayret ediyorum.Yapıyla alakalı sanırım.Sizin bulantılar hâlâ devam ediyor mu?
12. Haftaya kadar aşırı yoğundu, artık o şekilde değil ama oğlumda 14. Haftada bıçak gibi kesilmişti bunda öyle değil, tiksinmeler koku hassasiyetleri devam ediyor. Sadece sürekli öğürme, bulantı, kusmalar geçti, ama yemeklerden sonra ağzımda kötü tat devam ediyor. Hani tamamen bıçak gibi kesildi diyemem

Canım benim zaten fazlam vardı. Hipotiroidim de var kilo almaya çok yatkınım aslında. Ama dikkat ediyorum gebelikte. Çünkü şekerden korkuyorum açıkçası. Doktorum da 20. Haftaya kadar kilo alma dedi. Bulantım var diyemem ama mide yanmam çok fazla. Başından beri hiç geçmedi. Geçeceğini de pek düşünmüyorum artık çünkü bebek büyüdükçe artıyormuş

Biraz sabret canım alışveriş için. Sonraki gidişinde kesinleşir artık. Sağlıklıymış miniğin 🙏🏻 cinsiyeti de hangisi olursa çok mutlu olacaksın zaten 🥰
Evet evet hayirli sağlıklı olsun tercihim yok zaten. Sadece deli gibi alışveriş yapıp evi doldurasim var. Hasretlik olunca mı yoksa ilk oldugundan mi bilmiyorum 🤭

X